Nemokamą pagalbą abiturientams ruošiantis egzaminams Kaune teiks ne vien VDU

Kad mažiau patirtų streso dėl egzaminų, Kauno abiturientai galės pastiprinti žinias per papildomas konsultacijas. Nemokamus lietuvių kalbos, matematikos, chemijos, fizikos ir biologijos užsiėmimus teiks autoritetingų pedagogų komanda.

ELTA jau skelbė, kad išsamią nuotolinių konsultacijų programą visos Lietuvos abiturientams yra pasiūlę Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) dėstytojai. O dabar Kauno gimnazijas baigiantiems auklėtiniams šio miesto mokytojai pasirengę padėti rengdami papildomas nuotolines konsultacijas.


Pagalbą abiturientams numatoma teikti pagal Kauno pedagogų kvalifikacijos centro drauge su Kauno miesto savivaldybe parengtą mokymosi praradimų dėl COVID-19 pandemijos kompensavimo planą. Juo siekiama aukštesnių mokinių pasiekimų, o pagrindinis programos akcentas – nemokamos konsultacijos abiturientams.


„Šiemet visoje šalyje ir pasaulyje mokiniai susidūrė su nemenkais sunkumais, – teko prisitaikyti prie pasikeitusio pamokų pobūdžio, persiorientuoti į mokymąsi nuotoliniu būdu. Vis dėlto daugiausia iššūkių kyla abiturientams. Net ir įprastomis sąlygomis baigiamieji metai – įtemptas laikotarpis, o šiemet jis papildomai apipintas nežinomybe. Norime, kad mokyklas baigiantys kauniečiai patirtų kuo mažiau streso ir pasiektų kuo geresnių rezultatų, todėl raginame juos aktyviai dalyvauti nemokamose konsultacijose“, – teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.


Pirmoji matematikos konsultacija suplanuota jau kovo 9-ąją. Mokytojai nusiteikę nuodugniau paaiškinti tuos dalykus, kurie prisijungusiems mokiniams kels daugiausia klausimų, taip pat nagrinės buvusių egzaminų užduotis. Kol kas matematikos konsultacijas numatyta rengti 2 kartus per mėnesį.


Parengtos šešių mokomųjų dalykų konsultacijos, tačiau organizatoriai ketina per šį mėnesį stebėti ir vertinti mokinių lankomumą bei atliepti jų poreikius. Atsižvelgdami į pačių abiturientų pageidavimus, mokytojai spręs, kiek ir kokių konsultacijų dar reikia. Atitinkamai kai kurios papildomos nuotolinės pamokos galės būti kartojamos, rengiamos dažniau.


Pasak Savivaldybės atstovės Aušrinės Vaščėgaitės, užsiėmimuose mokiniai galės gilinti žinias ir pedagogams padedant „užkamšyti“ turimas spragas bei geriau pasiruošti artėjantiems egzaminams. Vesti nuotolines konsultacijas Kauno gimnazijų abiturientams pakviesti tie mokytojai, kurių auklėtiniai pelno aukščiausius įvertinimus.


„Pavyko suburti aukščiausią kvalifikaciją turinčius ir didžiulę patirtį sukaupusius mokytojus – savo dalykų ekspertus. Savivaldybė savo ruožtu skyrė lėšų šiam projektui įgyvendinti. Šiuo sudėtingu laikotarpiu Kauno pedagogų bendruomenė demonstruoja tvirtą solidarumą ir lyderystę. Tai leidžia pagrįstai tikėtis, kad bendromis pastangomis atsversime tuos praradimus mokymosi procese, kuriuos galėjo nulemti karantino sukelti sunkumai“, – kalbėjo Kauno pedagogų kvalifikacijos centro (KPKC) direktorė Rasa Bortkevičienė.


Jos teigimu, balandžio mėnesį į tvarkaraštį numatyta įtraukti ir konsultacijas besirengiantiems užsienio kalbų brandos egzaminams. Beje, nuo ateinančio mėnesio gali būti pradėtos rengti ir papildomos kontaktinės gamtos, tiksliųjų mokslų, kalbų konsultacijos mokymosi sunkumų patiriantiems mokiniams mažose grupelėse.


Nemokami užsiėmimai Kauno gimnazijų abiturientams turėtų vykti iki birželio.


„Kol kas kviečiame tik Kauno gimnazijų abiturientus. Norime pažiūrėti, įsivertinti, kaip mokytojams ir mokiniams iš skirtingų mokyklų seksis susikalbėti, dirbti, susitarti. Jei matysime, kad viskas vyksta sklandžiai, į nuotolines konsultacijas jungtis kviesime ir abiturientus iš kitų šalies vietovių. Sulaukėme palankių vertinimų iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, todėl tikime, kad ši mūsų iniciatyva gali tapti pavyzdžiu ir kitoms Lietuvos savivaldybėms. Mielai pasidalinsime savo patirtimi su kolegomis“, – sakė KPKC vadovė.


Kauno miesto savivaldybės pranešime pabrėžiama, kad registracijos metu kilęs didelis mokinių aktyvumas parodė, jog tokia iniciatyva abiturientams šiuo metu ypač reikšminga. Keli šimtai vietų matematikos ir lietuvių kalbos užsiėmimuose užsipildė vos per porą dienų, tuo metu gamtos mokslų dalykų konsultacijose dar likę laisvų vietų.


Greta mokomųjų užsiėmimų numatyta ir VDU Socialinių mokslų fakulteto Psichologijos katedros docento, socialinių mokslų daktaro Visvaldo Legkausko paskaita „Kaip be streso išlaikyti egzaminus?“. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis