Planuojama, kad 5–11 klasių mokiniai gegužės pradžioje į mokyklas galėtų sugrįžti etapais

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad Vyriausybė iš esmės jau yra apsisprendusi 5–11 klasių mokinius sugrąžinti į mokyklas. Ministrės pirmininkės teigimu, planuojama, kad šių klasių mokiniai prie kontaktinio mokymo galėtų sugrįžti etapais, gegužės pradžioje.

„Sprendimai yra iš esmės, tik reikia, kad visi dalyvaujantys labai aiškiai tuos sprendimus suprastų ir būtų pasirengę įgyvendinti. Tai turiu mintyje savivaldybes pirmiausiai, nes nuo jų aktyvumo, iniciatyvumo ir sprendimų labiausiai ir priklauso, kiek sėkmingai galėtų 5–11 klasės sugrįžti į ugdymą“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė I. Šimonytė.


Premjerė taip pat atkreipia dėmesį, kad, nors švietimo bendruomenėje nuomonės dėl mokinių sugrįžimo prie kontaktinio mokymo išsiskiria, didesnė dalis tiek mokinių, tiek ir mokytojų palaiko šią iniciatyvą. I. Šimonytė taip pat mano, kad vos keli iki mokslo metų pabaigos likę mėnesiai taip pat nėra svarus argumentas mokslo metus pabaigti mokantis nuotoliniu būdu.


„Kiek jis galėtų trukti, manau, kad nėra taip svarbu, nes mes turėjome šią diskusiją, kalbėdami apie abiturientus, kurie iš viso į mokyklas grįžta dar trumpesniam laikui, nes jų mokslo metai baigiasi gana greitai. Tačiau visų dalyvavusių diskusijoje nuomone, ar tai būtų mokyklų vadovai, ar tai būtų pedagogai, ar patys moksleiviai, ar savivalda, vis dėlto vyraujanti nuomonė (...) buvo, kad vis tiek verta“, – sakė I. Šmonytė.


„Tai manau, kad toms klasėms, kurioms iki mokslo metų pabaigos liko gerokai daugiau, tikrai tos vertės būtų tik dar daugiau, juolab kad ir orams šylant galima rasti įvairių sprendimų dėl veiklų lauke ir kitų saugumą didinančių sprendimų, kurie tiktų jaunesniems vaikams ugdymo įstaigose“, – pridūrė ministrė pirmininkė.


Vyriausybės vadovė atkreipia dėmesį, kad ekspertai, ragindami leisti vaikams grįžti į mokyklas, ragino tai padaryti saugiai. Vis tik I. Šimonytė atkreipia dėmesį, kad saugus grįžimas yra neaišvengiamai susijęs su periodiniu testavimu, kuris turės būti taikomas visiems mokiniams.


„Tai lengviau patarti negu padaryti. Jūs puikiai žinote, kad pradinukai yra teoriškai grąžinti į ugdymą jau pakankamai seniai, tačiau yra reikalavimas tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinė situacija yra prasta, užtikrinti pradinukų periodinį testavimą. Ir tikrai nėra taip lengva“, – atkreipė dėmesį ji.


Todėl I. Šimonytė mano, kad Vyriausybės priimtas sprendimas supaprastinti testavimo tvarką netestuojant mokinių namų ūkių, o tik pačius vaikus, padės į tiesioginį kontaktą sugrąžinti ir 5–11 klases. Jos teigimu, šių klasių mokiniai į mokyklas etapais greičiausiai sugrįš gegužės pradžioje.


„Mes kalbame apie gegužės pradžią turbūt etapais tam, kad nesugriūtų viskas vienu metu: ir abiturientai, ir jaunesni mokiniai tam, kad būtų pats procesas suvaldytas. Ir tikiuosi, kad tai pavyks suvaldyti saugiai, kadangi yra tikrai ne viena studija, kuri, deja, labai aiškiai pagrindžia tiesioginį ryšį tarp epidemijos plitimo tempo ir ugdymo įstaigų atvėrimo ir uždarymo“, – sakė I. Šimonytė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis