Nuo šios savaitės pradinukų mokymo procesas Kaune tęsiamas mišriu būdu

Kaunas pasiruošęs testavimui kaupinių metodu, tad, pagal tėvų apklausos rezultatus, du iš trijų pradinukų šiuos mokslo metus užbaigs klasėse. Nuo šios savaitės mokslus klasėse tęs per 73 proc. mažųjų kauniečių, o nenorintiems tirtis kaupinių metodu – ugdymas bus organizuojamas per nuotolį.

Pasak Kauno miesto savivaldybės, Vyriausybei pakoregavus kontaktiniu būdu mokomų pradinukų testavimo dėl koronavirusinės infekcijos tvarką, pradinio ugdymo programos mieste vyks mišriu metodu. Nebebus privalomas ištisų namų ūkių tyrimas, o prevenciškai testuotis siūloma tik mokiniams ir pedagogams.


„Mokymosi procesas Kaune nesustoja, o pasirinkimas, kaip užbaigti šiuos mokslo metus, suteiktas kiekvienam. Periodiškai kaupinių metodu besitestuojantys vaikai jau kitą savaitę pratęs pamokas mokyklose. Apsisprendę likti namuose – turės visas sąlygas pamokose dalyvauti nuotoliniu būdu. Tikime, kad ugdymo procesas bus sklandus bei kokybiškas, nepaisant to, ar jis vyks klasėse, ar iš namų“, – teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė. 


Nuo pirmadienio kontaktinį ugdymą mokyklos suoluose galės tęsti visi pradinukai, kurių tėvai ugdymo įstaigoms pateiks sutikimus, kad jų vaikai būtų prevenciškai testuojami kaupinių metodu. Pagal naująjį Vyriausybės nutarimą, profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19 kas 4–7 dienas turės būti atliekami auklėtiniams, juos ugdantiems pedagogams ir kitiems mokyklų darbuotojams, o ne visam mokinių namų ūkiui. Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, kad toks sprendimas ženkliai paspartins pradinukų sugrįžimą į mokyklas.


Tačiau visuomenės sveikatos specialistai pripažįsta, kad nedidelė dalis tėvelių, stokodami objektyvios informacijos bei vadovaudamiesi klaidingais įsitikinimais, nesutinka su galimybe testuotis ir verčiau renkasi nuotolinį ugdymą.


Naujausi tėvelių apklausų rezultatai rodo, jog iš 13,2 tūkst. pradinukų net 73 proc. kauniečių pritarė vaikų testavimui kaupinių metodu, kad būtų užtikrinta saugi mokymosi aplinka. Tyrimai ateinantį  pirmadienį – trečiadienį bus atliekami miesto pradinio ugdymo įstaigose, prižiūrint apmokytiems asmens sveikatos priežiūros specialistams.


Kauno miesto savivaldybei, anot jos atstovės Rasos Markauskaitės, pradėjus ruoštis kaupinių metodui, mokyklos surengė pakartotines tėvų apklausas dėl jų atžalų testavimo šiuo metodu. Pagal gautus rezultatus perkamos būtinos priemonės – šaltkrepšiai, pirštinės, chalatai, dėkliukai ir kitos. Kiekvienai Kaune veikiančiai savivaldybės ar kitų steigėjų mokyklai paskirtas visuomenės sveikatos specialistas, kuris užtikrins, kad kaupinių tyrimas ir ėminių registracija vykdoma tinkamai. Specialistai supažindins visus profilaktinio tyrimo dalyvius su kaupinių testavimo eiga, suves anonimizuotus duomenis ir teiks juos tyrimus atliekančiomis laboratorijoms.


Šiuo metu Kaune pasirengta per dieną ištirti iki 1000 ėminių, tačiau šie kiekiai gali būti didinami pagal poreikį. Jei teisės aktai ir epidemiologinė situacija mieste nesikeis, toks pradinukų testavimas ir mišrus ugdymo modelis bus tęsiamas iki pat mokslo metų pabaigos, – pažymi R. Markauskaitė. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis