Pažangiausiems Kauno dvyliktokams įteiktos simbolinės Kauno miesto dovanos

Ne vienerius metus Kaunas išlaiko aukščiausią poziciją šalies švietimo reitinguose. Miesto lyderystę patvirtina ir šių metų valstybiniuose brandos egzaminuose sužibėję 182 Kauno dvyliktokai. Abiturientai susižėrė 234 šimtukus iš skirtingų mokomųjų dalykų, o egzaminų rezultatai – vieni geriausių šalyje. Kaip skelbia Kauno savivaldybė, pažangiausiems iš jų antradienį įteiktos simbolinės Kauno miesto dovanos.


Kauno mokiniai vėl pademonstravo itin aukštus pasiekimus šiųmetėje brandos egzaminų sesijoje. Abiturientų mokomųjų dalykų įvertinimai bent 4–10 proc. viršijo bendrą Lietuvos egzaminų išlaikymo vidurkį. Vienintelė išimtis – rusų kalba: kauniečių vidurkis siekia 63,22 proc., o šalies – 71,31 proc.

 

Savivaldybės duomenimis, valstybinius brandos egzaminus Kauno mieste šiemet iš viso laikė 2330 dvyliktokų. Gautais šimtukais džiaugiasi 182 abiturientai – maksimalų taškų kiekį surinko net 234 jų egzaminų vertinimai.

 

Viena gimnazistė įvertinta net 6 šimtukais. Itin solidžiais rezultatais gali pasigirti dar du Kauno abiturientai, surinkę po 5 šimtukus. Dar trys baigusieji gimnazijas į savo „sąskaitas“ įrašė po 4 maksimalius vertinimus iš pasirinktų egzaminų. Visi jie – KTU ir LSMU gimnazijų abiturientai. Likusieji pelnė po vieną, du arba tris šimtukus. Tarp pastarųjų – ir vienas Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos auklėtinis.

 

Šiemet kauniečiams geriausiai sekėsi laikyti lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą. Čia pelnyti net 99 šimtukai. Toliau rikiuojasi anglų kalba (74), informacinės technologijos (17) ir matematika (16). Maksimalus balų skaičius gautas ir iš chemijos (7), fizikos (6), istorijos (4), biologijos (3), rusų (3) ir vokiečių (3) kalbų bei geografijos (1) egzaminų.

 

Stipriausiai savo auklėtinius paruošė Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos sveikatos universiteto gimnazijos. Čia atitinkamai išugdyta 70 ir 41 šimtukininkai. Po dvi dešimtis šimtukų surinko ir Kauno jėzuitų bei Kauno „Saulės“ gimnazijų auklėtiniai.

 

Gabiausiems dvyliktokams, pelniusiems tris ir daugiau šimtukų, taip pat juos parengusiems mokytojams antradienį vykusiame tarybos posėdyje Kauno meras įteikė padėkos raštus, „Kaunastic“ dovanų korteles ir suvenyrus su M. K. Čiurlionio paveikslų motyvais.

 

„Tegul stojamieji būna sėkmingi, o studijos aukštosiose mokyklose – rezultatyvios. Kad ir kurios šalies universitetą pasirinksite, po visko nepamirškite grįžti į savo miestą. Čia – jūsų namai. Kaunas ir toliau stengsis, kad rastųsi daugiau darbo galimybių talentingiems įvairių sričių profesionalams, todėl esate ir būsite labai reikalingi“, – sakė meras Visvaldas Matijošaitis.

 

Šiemet didžiausiu iššūkiu Lietuvos dvyliktokams tapo matematikos egzaminas. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė kauniečių rezultatus išskyrė kaip vienus geriausių tarp visų šalies savivaldybių –išlaikė trys iš keturių Kauno abiturientų arba 75 proc. visų laikiusiųjų. Beveik šimtas jų surinko 86–100 taškų.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis