Pirmosios mėnesinės prasideda per anksti: svarbu žinoti

Pirmosios menstruacijos tampa nemenku iššūkiu mergaitėms, o taip pat ir jų mamoms. Svarbu iš anksto paruošti mergaitę, atsakyti į visus ją dominančius klausimus. Tai ypač svarbu, jei menstruacijos prasideda anksčiau, negu įprastai.

Jei jūsų dukrai dar tik aštuoneri ar devyneri metai, o jai jau prasidėjo mėnesinės, neverta nerimauti - tai normalu, nors gal ir atrodo kiek per anksti. Tačiau tokio amžiaus mergaitei prasidėjusios mėnesinės gali kelti emocinių ir psichologinių sunkumų. Yra daug būdų, kaip padėti dukrai, jei mėnesinės jai prasidėjo anksti.

Kodėl mėnesinės prasideda taip anksti?

Pagrindinė priežastis, kodėl jūsų dukrai mėnesinės prasidėjo anksčiau, nei įprasta - organizme anksčiau pradėjo gamintis lytinį brendimą skatinantys hormonai. Dažniausiai nėra jokių akivaizdžių priežasčių, kodėl šie hormonai pradėjo gamintis anksčiau.

Ankstyvos mėnesinės gali priklausyti nuo kūno svorio (paprastai mėnesinės neprasideda, kol mergaitė sveria mažiau nei 40 kg), genų ir rasės. O jei lytinis brendimas prasideda itin anksti (krūtys išsivysto iki 8 metų, o mėnesinės prasideda iki 9 metų), reikėtų apsilankyti pas gydytoją ir pasitikrinti, ar nėra rimtų smegenų problemų.

Kuo galiu jai padėti?

  • Jei jūsų dukrai lytinis brendimas prasidėjo anksčiau nei jos kiemo ar mokyklos draugėms, ji gali jaustis kiek vieniša, kaip balta varna.

  • Paprastai mergaitės, kurioms mėnesinės prasideda anksti, būna aukštesnės už bendraamžes, joms anksčiau išryškėja krūtys. Tokia mergaitė gali gėdytis savo kūno, drovėtis.

  • Deja, vaikai dažniausiai pašiepia tuos bendraamžius, kurie subręsta anksčiau.

  • Geriausias dalykas, kurį jai galite padaryti kaip mama - nuraminti ją ir paaiškinti, kas konkrečiai vyksta su jos kūnu.

  • Išklausykite jos nerimą ir padėkite jai sugalvoti, ką atsakyti į neigiamas, įžeidžiančias bendraamžių pastabas.

  • Labai svarbu skatinti dukros pasitikėjimą savimi primenant jai jos gerąsias savybes.

Paruoškite ją

Paaiškinkite jai, kaip tinkamai naudotis moteriškais higieniniais produktais (tokiais kaip įklotai) ir parūpinkite jai atsarginių įklotų, kad ji jų visada turėtų mokykliniame krepšyje. Aptarkite, kur ji gali mokykloje diskretiškai išmesti panaudotus įklotus ar tamponus. Taip ji jausis labiau užtikrinta.

Ar ji dar vaikas, ar jau paauglė?

Nors ji gali atrodyti ir elgtis kaip paauglė, kurios nuotaikos nuolat keičiasi, nepamirškite, kad ji vis dar vaikas. Nors fiziškai ji atrodo vyresnė, bet emociškai ir psichologiškai ji vis dar vaikas, tokia pat maža kaip jos draugės, tad gali būti nepasiruošusi didesnei atsakomybei.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis