9 paslaptys iš „Gustavo nuotykių" filmavimo aikštelės

Iki šiol tik akies krašteliu į pirmojo lietuviško vaidybinio animacinio filmo „Gustavo nuotykiai" pasaulį žvilgtelėti leidę juostos kūrėjai pagaliau pristatė spalvingą pilnos trukmės filmo anonsą. Šeštadienį Vilniaus prekybos centre „Akropolis" vykusio susitikimo su filmo autoriais metu, specialiojo korespondento Gustavo gerbėjai pirmąsyk turėjo galimybę įsivaizduoti neaprėpiamą jo kelionių mastą.


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, Nemokamai atsisiųskite "Gustavo nuotykių" firminį tvarkaraštį

Ilgus metus brandinta idėja

Šio filmo užuomazgos -2008 metais, dar prieš užklumpant ekonominei krizei. Kartu su režisieriumi Vaidu Lekavičiumi Audrius Rakauskas ėmėsi rašyti scenarijų filmui. Tačiau užklupus krizei, scenarijus atgulė į stalčių ir tik 2012 metais vėl buvo ištrauktas.

Filme - būrys žinomų aktorių

Filme „Gustavo nuotykiai" pagrindiniais filmo herojais taps specialusis korespondentas Gustavas ir profesorius Velykis Kalėdauskas-Kučys, kuriuos įkūnijo puikiai televizijos žiūrovams pažįstamas Audrius Rakauskas. Aktorių kolektyvą papildė Andrius Žebrauskas, Arūnas Sakalauskas, Remigijus Sabulis, Karina Krysko-Skambinė, Marijus Mikutavičius, Aldona Vilutytė ir Jurgita Drabatienė. Kaip filmo pristatyme pasakojo Audrius Rakauskas, nebūdamas profesionaliu aktoriumi, jis šalia patyrusių aktorių kartais jausdavosi nejaukiai. Tačiau filmavimas buvo didelis ir smagus nuotykis, prisipažino jis.

DELFI / Tomas Vinickas

Karlsonas, kurio nebus

Režisierių Vaido Lekavičiaus ir Augustino Griciaus filme Gustavas ir profesorius Kalėdauskas aiškinsis įvairiausias įdomybes - ką dabar veikia Baronas Miunhauzenas, kur klajoja kapitonas Nemo ir kaip sekasi Robinzonui Kruzui? Tačiau filmo kūrėjai atskleidė paslaptį, kad teko atsisakyti dar vieno populiaraus personažo filme- Karlsono. Nors scenos su juo buvo nufilmuotos, kūrybinė grupė negavo iš Švedijos leidimo naudoti šį herojų lietuviškam filmui. Todėl epizodai su Karlsonu atsidūrė šiukšliadėžėje, o kūrėjams teko keisti filmo eigą.

Filmas vaikams ir ne vaikams

Filmas skirtas ne tik vaikams. „Rašėme scenarijų taip, kad būtų įdomu ir suaugusiesiems", - filmo pristatyme sakė režisierius V.Lekavičius. Todėl į jį drąsiai galima ateiti su visa šeima, sako autoriai.

Nuotraukų galerijoje - šiandien vykusio filmo pristatymo Vilniuje akimirkos.

Žinomi žmonės - aktorių kailyje

Be profesionalių aktorių filme pamatysime ir keletą pramogų pasaulio žvaigždžių, tai - Marijonas Mikutavičius ir Karina Krysko Skambinė. Karina pristatyme prisipažino, jog buvo labai laiminga pakviesta prisijungti prie filmo komandos. „Filme dariau tą patį, ką ir šiaip darau gyvenime", - sakė ji. Dainininkė prisipažino, kad pati labai laukia premjeros ir nekantrauja išvysti galutinį rezultatą kino ekrane. 

10 metų nepakylant nuo kėdės

Prie visai šeimai skirtų „Gustavo nuotykių" „Gustavo Enciklopedijos" TV laidos kūrėjai, bet ir talentingi kompiuterinės grafikos specialistai „OKTA Studio". Kruopščiai sukurti didingi ledynai, grėsmingi ir milžiniški jūrų monstrai, negyvenamos salos ir džiunglių vaizdai įrodys, kad tautiečiai pažabojo naujausias kompiuterinės grafikos technologijas ir nenusileidžia užsienio specialistams. Kompiuterinės grafikos asai pabandė suskaičiuoti, kiek laiko praleido prie kompiuterio kurdami filmą. Skaičius įspūdingas: jei tai būtų buvęs vienas žmogus, jis prie kompiuterio dieną ir naktį būtų turėjęs praleisti 10 metų be pertraukų.

"Tauras Films"

Gustavo ir draugų žygis po Lietuvą

Belaukiant filmo premjeros, Gustavas su bičiuliais keliauja po Lietuvą ir kviečia į susitikimus savo gerbėjus. „Gustavo nuotykių" renginių vieta ir laikas: rugsėjo 20 d. 13 - 14.30 val. Kauno Akropolyje, trečiajame aukšte šalia „Žaislų planetos"; rugsėjo 27 d. 13 - 14.30 val. Šiaulių Akropolyje, antrajame aukšte šalia restorano „CanCan pizza"; spalio 4 d. 13 - 14.30 val. Klaipėdos Akropolyje, pirmajame aukšte prie parduotuvės „Zara". Renginių metu laukia Gustavo pasakojimai apie naująjį filmą, konkursai, dovanos, pramogos. Vaikai galės išmokti naujovių ir laimėti nuotaikingus prizus tikrindami savo žinias, o tėveliai ir seneliai nesnaus talkindami vaikams komandinėse rungtyse.

Premjera - spalio 17

Televizijoje jau beveik 20 metų gyvuojanti laida „Gustavo enciklopedija", virtusi stulbinančiais, pozityviais ir linksmais „Gustavo nuotykiais", į Lietuvos kino teatrus atkeliaus jau nuo šių metų spalio 17 dienos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis