Į natūralioje gamtoje įkurdintą Kauno rajono mokyklą veržiasi mokiniai

Išskirtinė aplinka ir netradiciniai mokymo bei ugdymo metodai pagal naują mokymo modelį taikomi Kauno rajone, Smiltynuose, įsikūrusioje Žaliosios gamtos mokykloje jau duoda akivaizdžiai puikių rezultatų.

Tuo įsitikino ir ilgus metus anksčiau pedagoginį darbą dirbęs Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, kartu su Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėju Jonu Petkevičiumi dalyvaudami mokykloje surengtoje praktinėje konferencijoje „Dėl kokių priežasčių vaikai taip veržiasi į mokyklą".


„Visi vaikai yra genijai bent vienoje srityje, tik reikia sugebėti pamatyti, kurioje", – tokia nuostata savo darbe vadovaujasi natūralioje gamtoje, vilnos jurtoje veikiančios mokyklos direktorė Jolanta Lipkevičienė. O į šią mokyklą vaikai išties veržiasi. Čia kiekvienam sukurta tokia aplinka, kad jis gali vystytis ir skleistis tik jam vienam būdingu tempu. Vaiko protas lavinamas žaidžiant, formali veikla persipina su neformalia. Mokytojai čia dirba vadovaudamiesi gerumo, žmogiškumo, tikėjimo mokiniu principais, be įsakinėjimo ir prievartos. Pažymėtina, kad vaikų ugdymo procese dalyvauja ir tėvai.

Šiandien čia mišriose grupėse mokosi 17 vaikų nuo pirmos iki penktos klasės, tad gyvenimas panašus į gyvenimą daugiavaikėje šeimoje.


„Mišraus amžiaus grupė skatina vaikus padėti vieni kitiems, pratina būti tolerantiškais, nesišaipyti iš draugų", - įsitikinusi mokyklos vadovė. Mokykla turi pagrindinės statusą, todėl vaikai galės čia mokytis iki dešimtos klasės. J. Lipkevičienė pasakojo įkūrusi tokią mokyklą, nes norėjo padėti šeimoms ir vaikams. „Vis daugėja sunkiai suvaldomų vaikų, daugybei jų netinka įprastos mokymosi sąlygos, reikia alternatyvių būdų, – pasakoja mokyklos vadovė. – Smalsiems, judriems, hiperaktyviems vaikams, kurių daugėja, čia taikoma speciali pedagogika, hiperaktyvumą sklaido ir pats mokymasis gamtoje".


Meras V. Makūnas pasidžiaugė, kad Kauno rajone yra mokykla, kur vietą atranda ir nesugebėję prisitaikyti kitose mokyklose, kažkieno gal paskubėti „nurašyti" vaikai. Šioje mokykloje nėra nei „blogų", nei „gerų" mokinių, visi - perspektyvūs.


„Turėti alternatyvą tradicinei mokyklai yra labai svarbu. Kauno rajono savivaldybė kiek įmanoma prisidės prie mokyklos veiklos ir plėtros", – pažadėjo nelikti nuošalyje meras V. Makūnas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis