Knygų mugė: akimirkos iš Jaunųjų skaitytojų salės


Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ iki sekmadienio vakaro šurmuliuoja 21-oji Vilniaus knygų mugė. Naujas šios tradicinės šventės dešimtmetis buvo pradėtas simboliškai pagerbiant neseniai mus palikusį vieną žymiausių lietuvių kilmės menininkų Joną Meką. Amerikietiškojo avangardinio kino krikštatėviu vadinamo Jono Meko žodžiai „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“ tapo šių metų knygų mugės šūkiu, šiam kūrėjui skiriamas išskirtinis dėmesys. 


Žurnalą TAVO VAIKAS pirkti internetu pigiau - tik 2.99 Eur/vietoj 3.99 Eur. Spausk NORIU!


Vilniaus knygų mugėje kaip niekad daug dėmesio skiriama jauniesiems skaitytojams – ne tik vaikams, bet ir paaugliams. Specialią programą jiems rengia vaikų mėgstamas rašytojas Tomas Dirgėla. Šiemet atsinaujino ir Jaunųjų skaitytojų salė, kurios meninę koncepciją bei logotipą – riedučiais lekiančią knygą – šiemet kūrė Bolonijos knygų mugės žvaigždė Rasa Jančiauskaitė. Jauniesiems skaitytojams skirta salė šiemet pasipildė išskirtine erdve, pavadinta „Jaunimo taškas“, kurioje vyks paaugliams dedikuoti renginiai.


„Kartu su renginiais vaikų scenoje, pristatymais, spektakliais, žaidimais ši salė pasitinka ir atnaujintomis kūrybinėmis erdvėmis, – apie Jaunųjų skaitytojų salę pasakojo mugės programą rengusio Lietuvos kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė. – Dirbtuvės visai šeimai kviečia susitikti su žinomais Lietuvos ir užsienio vaikų knygų autoriais ir iliustruotojais: Rasa Jančiauskaite, Pauliumi Juodišiumi, Kotryna Zyle, Ieva Babilaite ir kt. Teatras ir knygos įtrauks dirbtuvėse, kurias organizuoja Klaipėdos lėlių, Keistuolių, Stalo teatrai. Šalia naujovių laukia ir mylima „Knygų šalis“, į kurią svečiai skrenda iš Prancūzijos, Lenkijos, Izraelio, Norvegijos – žinomi iliustruotojai kvies pamatyti išskirtines knygas, iliustracijas, pabendrauti ar gauti autografą“.


Didžiausiame Baltijos šalių literatūros renginyje šiemet susibūrė net 380 leidyklos, žadama daugybė skirtingų programų, renginių, diskusijų ir susitikimų su autoriais. Prie daugybės knygų bei muzikos leidėjų prisijungė ir mūsų šalies regionai – šiemet mugėje atsirado nauja Lietuvos kultūros centrų salė. Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis