Idėja iš Knygų mugės, kurią galite įgyvendinti su vaikais

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ iki sekmadienio vakaro šurmuliuoja 21-oji Vilniaus Knygų mugė. Šiemet čia daug dėmesio skiriama jauniesiems skaitytojams, kuriems dedikuoti ne tik įvairūs renginiai, tačiau veikia kūrybos erdvė, kur mažieji mokomi piešti, kurti ekslibrius, gaminti savo dizaino ženkliukus, kaukes bei atvirukus, atliekant procesą įvairiausiais jiems neįprastais įrankiais.


Mūsų dėmesį patraukė ypatingos knygos, kurias galite pasigaminti ir patys - kartu su vaikais namuose, paversdami procesą smagiu užsiėmimu visai šeimai. Jei vaikai ūgtelėję, gal tai gali būti jūsų vaikų sukurtos pirmos ypatingos knygos?


Pirmiausia išgryninkite idėją, paklauskite vaiko, apie ką norėtų sukurti knygą, kas būtų pagrindinis herojus. Gal tai kažkas iš pliušinių meškiukų, lėlių ar kitų žaislų, kurie namie neberanda vietos, tačiau galėtų atgimti kaip pasakojimo dalyviai? Gal tai vienas spintoje likęs batas, kuris ieško namų, nes kitas brolis kažkur mįslingai dingo? Paprastai tariant, knygoje galite panaudoti bet kokius daiktus, kurie jau nebėra reikalingi.


Knygai pagaminti reikės kelių kietesnio popieriaus lapų, o galite panaudoti ir senas kartonines dėžes. Svarbiausia, kad popierius būtų tvirtas, mat ant jo viską klijuosite. Pagrindui galite naudoti paprasto audinio atraižą, senus marškinius ar nebenešiojamą megztinį su rašteliu. Viską suklijuoti bus paprasta karštais klijais arba neskiestu lipalu, o smulkias detales - tiesiog prisiūti.


Eksperimentuokite ir atsiduokite kūrybai!


Beje, šias knygas mes pamatėme Lietuvos aklųjų bibliotekos stende - jos skirtos neregiams ar silpnai matantiems žmonėms. Tad ir jiems galite sukurti po tokią smagią knygą, padovanoti ir pradžiuginti - stendo darbuotojos sakė, kad dovanas mielai priims ir pakonsultuos, į ką atkreipti dėmesį kuriant knygą neregiams. Jei kursite aprašymą, jis bus parašytas įprastu ir Brailio raštu.Knyga
Knyga
TAVO VAIKAS
Knyga
Knyga
TAVO VAIKAS


Knyga
Knyga
TAVO VAIKAS


Knyga
Knyga
TAVO VAIKAS


Knyga
Knyga
TAVO VAIKAS


Knyga
Knyga
TAVO VAIKAS


Knyga
Knyga
TAVO VAIKAS


Knyga
Knyga
TAVO VAIKAS


Knyga
Knyga
TAVO VAIKAS


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis