Velykinių žaidimų idėjos, kuriuos su artimaisias galite žaisti susiskambinę vaizdo skambučiu 

Karantinas pakeitė mūsų visų veiksmus bei įpročius. Taip pat jis palietė ir mūsų daugelio šeimų jaukius susibūrimus su giminačiais per Velykas. Tačiau reikia saugoti vieni kitus, laikytis karantino taisyklių ir nevykti pas artimuosius, saugodami save ir kitus.

Nors ir šios Velykos kitokios, nereikia nusiminti, reikia galvoti optimistiškai ir paversti nuotolinį bendravimą su artimaisiais ar draugais smagiu. Šiais laikais internete gausu programų, kurių dėka galime labai lengvai savo kompiuterio ekrane išvysti žmones, su kuriais norėtumėte leisti šią šventę. Parsisiųskite ,,Skype“, ,,Zoom“, ,,Microsoft Teams“, taip pat galite susiskambinti per ,,Facebook Messenger‘‘ programėlę, ,,Viber“ ar ,,Whatsapp“ programėles – būdų labai daug. O ką gi veikti paplepėjus aptarus visas naujienas, apkalbėjus kaip kam sekasi? Štai jums keletas žaidimų, kurie praskaidrins jūsų Velykas!


Žaidimas ,,Kas aš esu?“


Šiame žaidime reikės spėti kito asmens jums sugalvotą žodį. Žaidimo pradžioje reikia susitarti kiek tęsis šis žaidimas, kada bus skelbiamas laimėtojas. Pavyzdžiui kiek ratų sužaisite ir tuomet skaičiuosite taškus arba kiek taškų turi surinkti asmuo, kad būtų pasiektas šio žaidimo finišas ir jis laimėtų.


Apsibrėžkite kategorijas apie ką gali būti sugalvotas žodis. Pavyzdžiui: gyvūnai, žymūs žmonės, miestai ir pan. Arba galite sukonkretinti, pavyzdžiui: gyvūnai gyvenantys Lietuvoje, žymūs Lietuvos žmonės, Lietuvos miestai ir pan.

Tuomet jei sėdite kartu su savo pora, vienas iš poros sugalvoja pavyzdžiui žymų žmogų, užrašo jį ant lapelio ir nematant partneriui parodo kitiems į kamerą kas ten užrašyta. Tuomet prasideda žaidimas.


Spėliojantysis žmogus uždavinėja klausimus, į kuriuos atsakymas gali būti tik ,,taip‘‘ arba ,,ne‘‘. Visi dalyvaujantys vaizdo skambutyje jam atsakinėja ,,taip‘‘ arba ,,ne‘‘, taip speliojantysis, galvodamas klausimus visiems, bando atspėti žodį.


Atspėjęs žaidėjas gauna tašką, o toliau vėl vyksta viskas taip pat – kitas asmuo sugalvoja žodį, nematant speliosiančiam asmeniui parodo kitiems ir tuomet spelioja sekantis žaidėjas.

Jei sėdite ne poromis, tuomet nutarkite kas kam galvos žodį. Speliojantysis tuo metu turi nestebėti ekrano, kad viskas būtų sąžininga ir jis nežinotų sugalvoto žodžio. Šiame žaidime reikės pasukti galvą, bet tikrai bus linksma!


Žaidimas ,,Kiaušinių ridenimas”


Pagrindinis asmuo, kuris organizuoja susiskambinimą per Velykas, turėtų kietai išvirti daugiau kiaušinių. Tuomet ant jų surašyti pokalbyje dalyvaujančių asmenų vardus. Taip pat galite sugalvoti kažkaip kitaip juos sužymėti pavyzdžiui spalvomis ir duoti visiems išsirinkti savo spalvą.


Tuomet jei kiaušinių ridenimui neturite specialaus lovelio, reikėtų jį sumeistrauti iš namie turimų daiktų. Jį galite pasigaminti iš plastikinio butelio, taip pat iš storesnio popieriaus. Pasigamintą lovelį padėjus ant knygų ar kito paaukštinimo, galėsite puikiai ridenti kiaušinius.


Surašius vardus ar išsirinkus spalvas, paeiliui kiekvienas sako kaip nukreipti lovelį ir kaip paleisti kiaušinį, o pagrindinis šio pokalbio asmuo viską vykdo ir ridena kiaušinius bei viską rodo per kamerą visiems. Vėliau jis nusprendžia, jei reikia pamatuoja, kuris kiaušinis buvo nuridentas toliausiai ir laimėjo šį žaidimą. Šis žaidimas įtrauks ir vaikus, ir tėvus ir jo taisykles galite įvairiai patobulinti pagal savo vaizduotę. Pavyzdžiui, galite turėti tikslą pataikyti į kuo daugiau priešininkų kiaušinių.


Žaidimas ,,Atlik užduotį”


Šis žaidimas privers pajudėti ir atsitraukti nuo Velykų stalo. Kiekvienas žmogus, dalyvaujantis pokalbyje, sugalvoja po įdomią, o galbūt net juokingą užduotį. Tuomet vienas iš pokalbio dalyvių pradeda žaidimą. Jis pasako savo užduotį ją išaiškina visiems bei pasirenka asmenį, kuriam skiria šią užduotį.


Taip pat galima sugalvoti laiko apribojimą, pavyzdžiui, kad užduoties vykdantysis šią užduotį privalo atlikti per 30 sekundžių. Užduotys gali būti įvairios nuo žodžių išvardinimo iš tam tikros raidės per paskirtą laiką iki fizinių užduočių.

Pirmam žaidėjui įvykdžius užduotį, šis žaidėjas pristato savo sugalvotą užduotį visiems bei pasako ką renkasi tai užduočiai atlikti. Smagiau šį žaidimą žaisti jei žmonės renkasi vis kitus žmones, kurie atliks užduotį, nes visi tuomet turi galimybę sudalyvauti. Pasitelkite savo vaizduotę ir tikrai šis žaidimas ir visus pajudins nuo stalo, ir bus linksmas!


Žaidimas ,,Atspėk“


Šis žaidimas kiek panašus į žaidimą ,,Kas aš esu“. Šiame žaidime prie kompiuterio ekrano sėdintis asmuo ar pora sugalvoja žodį. Paeiliui einant ratu jis aiškina žodį kitam asmeniui ar porai nepasakydamas žodžio šaknies. Taip įvairūs žodžiai aiškinami ir spėliojimi kiekvienos poros paeiliui, ratu.


Žaidimo pradžioje reikia susitarti kiek tęsis šis žaidimas, kada bus skelbiamas laimėtojas. Pavyzdžiui kiek ratų sužaisite ir tuomet skaičiuosite taškus arba kiek taškų turi surinkti asmuo ar pora, kad būtų pasiektas šio žaidimo finišas. Pagrindinis asmuo, kuris visus subūrė skaičiuoja asmens ar poros taškus. Taip pat puiki idėja ant lapo nusipiešti pavyzdžiui 10 kvadratėlių (jei sutarėte žaisti iki 10 taškų), surasti kiekvienam asmeniui ar kiekvienai porai po skirtingą figūrėlę (tai gali būti ir įvairūs kamšteliai ar kiti daiktai), nustatyti kompiuterio kamerą, kad visi galėtų matyti jūsų nupieštą žaidimo lentą ir už kiekvieną teisingai atsakytą atsakymą, pastumti to žaidėjo figurėlę į priekį.


Šis žaidimas taip pat privers pagalvoti ką gi galėjo sugalvoti jūsų artimasis. Jei norite, kad šį žaidimą būtų žaisti lengviau, taip pat galite apsibrėžti temas arba jei žaidėjui sunkiai sekasi duoti jam palengvinančias užuominas.

 

Žaidimas ,,Protų mūšis“


Šiomis dienomis yra labai išpopuliarėję ,,Protų mūšio“ žaidimai. Prieš karantiną jie buvo vykdomi įvairiose kavinėse, vakarėliuose. Dabar pasitelkę internetinę ervę taip pat puikiai galite žaisti jau sukurtus ,,protų mūšius‘‘ arba netgi labai lengvai sukurti savo ,,protų mūšį“ ir leisti pasukti galvas savo pokalbio dalyviams.


Labai patogi ir paprasta ,,protų mūšių“ platforma ,,Kahoot“. Tereikia turėti kompiuterį ir telefoną! Per kompiuterį įsijungti ,,Kahoot“ puslapį, o į telefoną įsirašyti ,,Kahoot“ programėlę. Tuomet internetiniame puslapyje per paiešką suradus jau kitų paruoštą klausimyną pvz. ,,Velykos‘‘ , jums bus parodomas žaidimo slaptažodis, kurį visi dalyvaujantys susiveda į ,,Kahoot“ programėlę telefone bei sugalvoję savo slapyvardį jie jau žaidime.


Per kompiuterio ekraną bus rodomas klausimas, o telefono ekrane reikės paspausti jums atrodantį tinkamą, teisingą variantą. Kai visi sužymi atsakymus, parodomas koks buvo teisingas atsakymas ir kiek kas surinko taškų. Taškai skaičiuojami taip pat pagal tai kas greičiau paspaudė teisingą variantą. Žaidimo pabaigoje parodomi nugalėtojai.


Taip pat labai lengvai galite sukurti savo ,,protų mūšį“. Jis gali būti apie Velykas, taip pat jis gali būti sudarytas iš įvairių temų, o gal jusų artimuosius pradžiugins įvairūs klausimai apie visus pokalbio dalyvius. Sukurto savo ,,protų mūšio‘‘ slaptažodžiu pasidalinus su pokalbio dalyviais, galite žaisti jūsų sugalvotą, įdomų žaidimą. Daugeliui tai bus naujiena, bet bus tikrai įdomu ir linksma!

 

Velykų šventimo įpročius pakeitęs karantinas, neturi sugadinti jūsų ar jūsų šeimų nuotaikų, turite sugalvoti būdų kaip šią šventę praskaidrinti, vieni kitus pradžiuginti, kartu pasijuokti, atitrūkti nuo blogų emocijų, įtemptų temų. Nusiteikite optimistiškai, nepanikuokite dėl susikloščiusios situacijos, tačiau būkite atidūs ir laikykitės karantino taisyklių. Pasitelkite šių žaidimų idėjas, o gal prisiminsite ar sugalvosite savų, ir smagiai praleisite laiką su pačiais artimiausiais! 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis