Kaip pasirinkti apsauginį kremą nuo saulės?

Greitai imsime mėgautis saulės voniomis, juolab kad tiek ilgai praleidome uždaryti namuose. Būkime atsargūs, saulė gali būti ne tik draugė. Draugaukime su saulute atsargiai.

Konsultuoja gyd. dermatovenerologė Ugnė Jarilinaitė-Grinaveckė


SAULĖS SPINDULIAI IR SPF


Saulė skleidžia trijų tipų spindulius – UVA (ultravioletinius A), UVB (ultravioletinius B) ir UVC (ultravioletinius C). Šios spinduliuotės skiriasi bangos ilgiu ir skvarba į audinius, todėl odai labiausiai kenkia UVB ir UVA spinduliai. Kremas turi apsaugoti nuo UVB ir nuo UVA spindulių arba ant pakuotės turi būti užrašyta „plataus spektro“ (angl. broad spectrum) – toks kremas apsaugos ir nuo UVB, ir nuo UVA spindulių.


SPF (angl. Sun Protection Factor) – apsaugos nuo saulės faktorius. Rinkitės kremą su didesniu nei 30 SPF – toks turi didelę apsaugą nuo UVB spindulių. SPF skaičius žymi, kiek UVB spinduliavimo (proc.) sulaiko. Pvz., SPF 15 blokuoja maždaug 93–96 proc. UVB spindulių, SPF 25 – 96 proc., o SPF 30–50 – 98 proc.



„SVR Laboratory“ produkcija
„SVR Laboratory“ produkcija
Gamintojų nuotr.



KOKIA PRIEMONĖ TINKAMIAUSIA?


1. Atspari vandeniui. Pasitepus kremu nuo saulės, oda netampa nepralaidi vandeniui (angl. waterproof), tik atspari (angl. water resistant). Atsparūs kremai išlieka ilgiau ant odos (nuo 30 min. iki 80 min.), tačiau juos taip pat reikia pakartotinai patepti.


2. Kremai, losjonai ir pieneliai apsaugo efektyviau nei purškiamos dulksnos. Kremai, losjonai geriau susigeria į odą, todėl jų efektyvumas patikimesnis. Purškiamos dulksnos puikiai tinka keliaujant, kai reikia greitai ir efektyviai apsaugoti odą nuo saulės, kai nėra galimybės nusiplauti rankų ar oda yra sudirgusi ir bet koks trynimas gali dar labiau suerzinti. Moterys itin mėgsta dulksnas, ypač ant veido, nes galima purkšti ir ant makiažo, po lazerinių ir injekcinių grožio procedūrų. Purškiamos dulksnos vaikams rekomenduojamos tik nuo 3 metų – dėl rizikos patekti į kvėpavimo takus.


3. Apsaugą su natūraliais (fiziniais) mineraliniais filtrais, tokiais kaip cinko oksidas ir titano dioksidas, kurie it veidrodis atspindi UV spindulius, neleisdami jiems patekti į odą, todėl mažiau dirgina, rekomenduojama rinktis jautrią, alergišką odą turintiesiems. Venkite tokių, kurių sudėtyje yra alkoholio, parabenų, mineralinio aliejaus, oktokrileno, propileno glikolio.


Saugūs


„SVR Laboratory“ sukūrė vasaros priežiūros liniją, kurioje nėra alergenų ir nėra šviesai jautrių (fototoksinių) medžiagų, kurios galėtų sukelti fotodermatitą, todėl tinka jautriai, sausai, į paraudimą linkusiai odai. Taip pat kremų sudėtyje yra medžiagų (liposomose inkapsuliuotas beta karotinas su detoksikuojančiu kompleksu), apsaugančių nuo laisvųjų radikalų susidarymo. Laisvieji radikalai gali paskatinti odos vėžio atsiradimą, nes jie suardo DNR, formuojančią genetinį kodą.


KAIP TAISYKLINGAI PASITEPTI KREMĄ NUO SAULĖS?


• UŽTEPTI 30 MIN. PRIEŠ EINANT Į LAUKĄ.


• TEPANT PIRMĄ KARTĄ, REIKIA TEPTI DU SLUOKSNIUS, NES VIENU METU UŽTEPAMA TIK 30–50 PROC. REKOMENDUOJAMO KREMO KIEKIO.


• BŪNANT SAULĖJE, REKOMENDUOJAMA KREMĄ VIS TEPTI KAS 2–3 VAL. AR PO STIPRAUS PRAKAITAVIMO IR MAUDYNIŲ.


• GALIMA NAUDOTI IR ANT SAUSOS, IR ANT DRĖGNOS ODOS.


Vaikai ir suaugusieji, prieš ir po


Po saulės vonių rinkitės ir kremą po saulės, kurio sudėtyje bus drėkinamųjų ir raminamųjų, priešuždegiminių medžiagų (kokosų aliejus, niacinamidas). Jau įrodyta, kad tokie kremai slopina laisvųjų radikalų išsiskyrimą, oda greičiau atsistato.


Veidui ir kūnui rinkitės skirtingas priemones, nes skiriasi odos struktūra ir jautrumas.


Vaikams ir suaugusiesiems rekomenduoju rinktis atskirus kremus. Vaikų oda yra jautresnė, todėl ir kremo sudėtis turėtų būti kitokia – daugiau cinko oksido, tepama storesniu ir riebesniu sluoksniu. Kūdikių iki 6 mėn. visgi nerekomenduoju tepti kremais – dėl odos jautrumo. Geriau vengti tiesioginių saulės spindulių ir naudoti galvos dangalus ir atitinkamus drabužius.


Ar žinai, kad...


Pasaulyje populiarėja priemonės du viename, t. y. apsauginiai kremai kartu su repelentais. Tačiau rekomenduoju tokių priemonių vengti, nes jos gali labiau dirginti odą. Pirmiausia panaudoti kremą nuo saulės ir tik po kurio laiko repelentus reikalingose vietose. Repelentai, patekę ant odos, gali ją išsausinti, sudirginti ar griaužti, ypač skysti, pagaminti alkoholio pagrindu.


Tie, kurie naudoja kremus su SPF 15, turi didesnę tikimybę susirgti odos vėžiu ir greičiau sensta oda.


UVS spindulių poveikis – kaupiamasis, tai odą nuo saulės reikia pradėti saugoti jau vaikystėje. Oda nepamiršta kiekvieno patirto nudegimo saulėje, todėl ateityje didesnė tikimybė turėti pigmentacijos problemų, nemalonių odos darinių, pvz., keratomų, sirgti odos vėžiu. Vaikai turi didesnę riziką nudegti ir net perkaisti saulėje.


Naudojant kremus, saulėje oda tikrai įdega, bet nenudega, todėl išgauti saugų įdegį tikrai įmanoma tinkamomis priemonėmis.

Užsakymo nr.: PT_63485

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis