Kokių klaidų vengti įrenginėjant vaikų kambarį

Vaikų kambarys dažniausiai būna vienas iš ryškiausių visuose namuose. Nenuostabu, juk mažųjų vaizduotė – ypatinga. Jų galvoje gimstančios idėjos dažnai priverčia suklusti net ir didžiausius skeptikus. Tačiau tėvai tikrai ne visuomet noriai atsižvelgia į savo atžalų norus arba priešingai – pernelyg jų paiso.

Smartbaldai.lt specialistai pataria, kaip atrasti tą „aukso viduriuką“, išvengiant didžiausių vaikų kambario kūrimo klaidų


1. Netinkamų matmenų baldai


Renkantis baldus vaikų kambariui itin svarbu įvertinti ne tik pačios patalpos plotą, bet ir savo atžalų amžių. Pamiršus šį aspektą, susiduriama su įvairiais nepatogumais. Visų prima, netinkamo dydžio baldai kambaryje atrodo neproporcingai. Antra – jie gali būti nepatogūs vaikams. Pavyzdžiui, ant pernelyg aukštos lovos ar sofos gali būti sunku užlipti. Dėl netinkamo aukščio rašomojo stalo ir kėdės gali atsirasti laikysenos problemų. Taigi, taip išauga ir traumų tikimybė.


2. Per daug spalvų


Tam, kad vaikų kambarys būtų žaismingas ir stilingas, tikrai neverta persistengti su spalvomis. Patraukliam rezultatui išgauti gali pakakti vos kelių ryškesnių akcentų. Neutralūs tonai suteikia interjerui universalumo, todėl vaikams jis ne taip greitai nusibosta. Dėl tos paties priežasties kambario nereikia taip greitai atnaujinti. Pernelyg ryški ir spalvinga erdvė neužilgo gali pradėti varginti atžalas, neleisti jiems susikaupti ir gerai pailsėti.


3. Netinkamos temos pasirinkimas


Pakankamai dažnai vaikų kambarys įrengiamas animacinių herojų temomis. Tačiau toks interjeras atžalas gali džiuginti pernelyg trumpai. Tam, kad jis būtų ilgaamžiškesnis, patariama rinktis labiau minimalistines temas, kurios yra universalesnės ir ne tokios griežtos. Todėl jos tinka tiek mergaitėms, tiek berniukams. Pavyzdžiui, vaikų kambarį galima pagyvinti džiunglių, vandenyno, kosmoso ar kitos panašios tematikos detalėmis: kilimais, dekoratyvinėmis pagalvėlėmis, užuolaidomis, patalyne.


4. Per mažai vietos daiktų laikymui


Vaikų kambaryje įprastai galima rasti daugybę įvairiausių daiktų: nuo žaislų iki drabužių. Tam, kad jie nesimėtytų po visą erdvę, reikia nemažai jų laikymui skirtos vietos. Todėl mažųjų kambariuose labai praverčia lovos ar sofos su daiktadėžėmis. Patrauklia išvaizda ir funkcionalumu pasižymintys baldai ne tik leidžia sukurti stilingą aplinką, bet ir lengviau palaikyti tvarką. Ieškote universalaus miegamojo baldo savo vaikams? Jei manote, kad jūsų poreikius geriausiai atitinka sofa, spauskite ant nuorodos ir išsirinkite tą, kuri patinka labiausiai.


Daiktų laikymui puikiai tinka ir kiti baldai: spintos, lentynos, komodos ir spintelės. Tikrai nereikia visų jų panaudoti vienu metu. Prieš tai svarbu atidžiai įvertinti patalpos plotą, atžalų poreikius ir savo finansines galimybes. Pavyzdžiui, spinta įprastai labiau tinka dideliame vaikų kambaryje, o komoda – mažesniame.


5. Nederantys arba per daug suderinti baldai


Baldų derinimas – užduotis, kurią sėkmingai išspręsti pavyksta tikrai ne visiems. Viena iš didžiausių klaidų šiuo atveju yra kraštutinumai. Tai reiškia, kad baldai arba nedera tarpusavyje, arba yra pernelyg vienodi. Pavyzdžiui, prie modernaus dizaino sofos lovos puošnus naktinis staliukas gali atrodyti keistai ir nepatraukliai. Derinant baldus svarbu įvertinti tiek jų dizainą, tiek spalvą, tiek medžiagos tekstūrą. Jei visi šie aspektai yra per daug vienodi, kambario interjeras gali tapti blankus ir nuobodus. Norint to išvengti, patariama nevengti subtilių stilistinių skirtumų.


Norite sukurti savo vaikams erdvę, kuri jiems leistų jaustis patogiai ir padėtų visapusiškai atskleisti save? Įgyvendinkite tai pasitelkdami patrauklaus dizaino baldus ir interjero aksesuarus. Žinant esminius principus, kaip juos tinkamai panaudoti, galima išvengti dažniausiai pasitaikančių vaikų kambario įrengimo klaidų. Tai leidžia mėgautis ne tik estetišku, bet ir ilgaamžiu rezultatu.


Užsakymo nr.: PT_64548

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis