Baltijos licėjus – nauja mokykla Šiauliuose

Šių metų rugsėjį Šiauliuose, miesto centre, duris pravers nauja mokykla – Baltijos licėjus. Tai pirma privati pagrindinė mokykla Šiaulių regione. Mokyklos steigėjus savo kabinete priėmė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Savivaldybės vadovas susitikimo metu sakė, kad privati mokykla – vienas svarbesnių komponentų miesto gyvenime.

Su Šiaulių miesto meru susitikę Baltijos licėjaus steigėjai pripažino, kad privačios pagrindinės mokyklos įkūrimo idėja gimė dar 2018 metais. Diana Tamutienė, Monika Valčiukaitė–Vaitkienė, Laura Remeikienė ir Linas Užgrindis patvirtino, kad susiklosčiusios aplinkybės ir įdirbis leidžia šiemet jau atverti švietimo įstaigos duris.


„Tikimės tapti miesto dalimi, kuriame atsakingą, bet tuo pačiu jaukią ir jaunatvišką mokyklą. Turime komandą, kuri pajėgi labai kokybiškai ruoštis ir ugdymo procesui, ir kurti licėjaus aplinką“, – tvirtino Monika Valčiukaitė–Vaitkienė.


Steigėjai papasakojo, kad startuojama komplektuojant priešmokyklinio ugdymo grupę, 1–4 pradinio ugdymo klases bei 5-ąją klasę. Kasmet mokykla augs iki pasieks pagrindinio ugdymo programą aprėpiantį klasių skaičių.


„Tikiu šios mokyklos idėja ir linkiu sėkmės pradedant veiklą. Taip pat labai nuoširdžiai džiaugiuosi brandžiu Šiaulių verslu, kuris prisideda prie šios mokyklos atsiradimo. Dabar užsipildys labai svarbi mozaikos dalis miesto švietimo sistemoje. Greta savivaldybės švietimo įstaigų jau sėkmingai veikia jėzuitų pradinė mokykla, ją baigę turės tęstinumą, galės rinktis ir privatų licėjų. Dėl įvairių priežasčių, tokia mokykla buvo labai reikalinga“, – susitikimo metu sakė meras Artūras Visockas. 


Pasak Dianos Tamutienės, naują mokyklą kuria šiauliečiai edukologai praktikai. Baltijos licėjus įgyvendins bendrojo ugdymo programas ir formaliojo švietimo kokybę užtikrins pasitelkiant metodiškai patyrusius, empatiškus, kūrybiškus mokytojus, turint reikalingas mokymo priemones ir naujųjų technologijų bazę, kuriant mokytis įkvepiančią aplinką.


Planuojamos negausios klasės, taip bus siekiama dėmesio kiekvienam vaikui. Baltijos licėjų pasirinksiančioms šeimoms bus siūloma visos dienos mokyklos koncepcija. Nuo ryto iki pavakarės (8–18.30 val.) bus pasirūpinta vaiko ugdomąja veikla ir pagrindiniais jo fiziniais, emociniais bei socialiniais poreikiais. Skirtingai nuo mokyklų, organizuojančių pailgintos dienos grupes, Baltijos licėjus taikys integruotąjį modelį, kai visos dienos metu derinamas formalusis ir neformalusis švietimas. Ugdymo veiklos – pamokos, būrelių tipo užsiėmimai, edukacinės išvykos – bus sudėliotos į visos dienos tvarkaraštį, motyvuojantį mokytis, draugauti, kurti, užtikrinantį darbo ir poilsio režimą.


Visos dienos mokykla, nors priimtina bet kuriame vaiko amžiaus tarpsnyje, aktualiausia pradinukų tėvams, kurie ne visada turi galimybių darbo dienos metu tinkamai organizuoti dar nepakankamai savarankiškų savo vaikų priežiūrą ir kryptingą užimtumą. Penktų klasių mokiniams šis modelis irgi parankus, adaptuojantis pagrindinio ugdymo sistemoje. Detalesnę informaciją dėl priėmimo licėjus planuoja paskelbti kovo mėnesį savo internetinėje svetainėje www.baltijoslicejus.lt.


Mokykla planuoja įsikurti Dvaro gatvėje, greta Didždvario parko.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis