Pedagogės patarimai, kaip sudominti vaikus skaitymu

Vasara – puikus metas skaitymui, ypač, lietingomis popietėmis. Niekaip nepavyksta sudominti mažųjų knygomis?

Štai keletas "Šiaurės licėjaus" pradinio ugdymo mokytojos Valdonės Navickaitės paprastų, bet efektyvių patarimų:

Knygą skaitymui rinkitės drauge

Dažniausiai vaikai knygą pirmiausia rinksis pagal viršelį ar paveikslėlius viduje. Prieš išsirinkdami knygą, trumpai papasakokite vaikui apie ką ši knyga bus, koks pagrindinis veikėjas. Taip galėsite pasitikrinti ar bus įdomus ir skaitomos knygos turinys. Jums reikėtų atkreipti dėmesį į knygos sudėtingumą bei raidžių dydį. Rekomenduojama pradėti nuo lengvesnių, mažiau teksto turinčių knygučių.

Išbandykite knygos ir filmo duetą

Kadangi galima rasti gan nemažai knygų, su kurių veikėjais bei istorijomis yra sukurti ir filmai ar filmukai, pasiūlykite paskaityti knygutę apie mėgstamą personažą, o paskui pažiūrėti filmuką, palyginti ir paieškoti skirtumų. Taip ne tik sudominsite knyga, bet ir skatinsite skaityti atidžiai, lavinsite vaiko analitinį mąstymą.

Skaitykite kartu

Nepamirškite, kad esate pavyzdys savo vaikui. Taigi, skatinkite jį skaityti ir savo pavyzdžiu. Kas dieną skirkite bent pusvalandį paskaitymui kartu. Nebūtinai turite su vaiku skaityti jo knygelę. Skaitykite savo pasirinktą knygą. Po to galite aptarti ir pasipasakoti apie ką skaitėte Jūs, pasiteirauti vaiko apie ką jo knygelė, kas joje įdomiausia, kas labiausiai patinka.

Išsikelkite tikslus

Paverskite skaitymą žaidimu. Sutarkite, jog kas dieną skaitysite po dvidešimt puslapių, o iš perskaitytų knygų statysite bokštą. Pabandykite paspėlioti, kokio gi aukšto bokštas bus po mėnesio, o kokio po trijų. Arba užsibrėžkite tikslą, jog kiekvieną perskaitytą knygutę "atšvęsite" su ledų porcija.

Skaitymą įtraukite į dienos ritmą

Galite iš anksto susitarti, kad kas dieną skaitysite tuo pačiu metu, pavyzdžiui po pusryčių ir vakarais prieš miegą. Laikui bėgant tai taps įprasta kiekvienos dienos ritmo dalimi. Svarbu laikytis ir nepamiršti susitarimo. Derinant tai su kitais patarimais ir pasirenkant įdomias knygas, nepastebėsite, kaip Jūsų vaikas pamėgs skaitymą ir savo noru skaitys vis daugiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis