9 klausimai apie bambą, kurie jums rūpi

(1)

Kada nukrenta virkštelės likutis, kaip atpažinti pirmuosius uždegimo požymius? Šiuos ir kitus bambutės priežiūros aspektus aptariame straipsnyje.


Ką būtina žinoti apie naujagimio bambutės priežiūrą


Bambutė kiekvienai mamai kelia ypatingus jausmus. Visapusiškai apsaugotas kūdikis šioje vietoje atrodo ypač pažeidžiamu. Kad bambutė gytų sėkmingai, būtina ja tinkamai rūpintis. Jaunai mamai čia padėti gali pirmosiomis dienomis užsukantis medicinos personalas, tačiau ir patys tėvai turi turėti pakankamai žinių apie bambutės priežiūrą.


Kodėl likusi bambagyslė užspaudžiama?


Visi gerai išsivystę žinduoliai turi bambagyslę, dar vadinamą virkštele, o vėliau bambą. Gyvūnijos pasaulyje virkštelę dažniausiai nukanda ar nuplėšia mama. Jos likutis nudžiūva ir paprasčiausiai nukrenta. Panašiai yra ir su žmonėmis, skirtumas tik tas, kad po kūdikio gimimo virkštelė šiais laikais dažniausiai užspaudžiama specialiu plastikiniu spaustuku. Tai daroma siekiant užkirsti kelią kraujo tekėjimui.


Kada nukrenta bambagyslės likutis?


Dauguma atvejų likusi virkštelės dalis nukrenta per pirmas dešimt mažylio gyvenimo dienų. Kai kurie kūdikiai netenka jos jau po dviejų ar trijų dienų. Taip pat normalu, jei likusi bambagyslės dalis laikosi dvylika ar net keturiolika dienų.


Į ką būtina atkreipti dėmesį?


Svarbiausia, bamba turi būti laikoma sausai. Jeigu iš bambos ilgą laiką išsiskiria kraujas ar žaizdos sekretas, gali kilti uždegimas. Taip pat svarbu saugoti, kad į neužgijusią bambutę nepatektų šlapimo (per labai permirkusias sauskelnes). Kad to išvengtumėte, ties bambute sauskelnes atlenkite - taip žaizda išvengs galimo kontakto su šlapimu, taip pat gaus daugiau oro ir greičiau gis. Kartais siekiant užtikrinti žaizdos sausumą dedamas bambos tvarstis, tačiau dažniausiai ji paliekama atvira, kad gautų kuo daugiau oro.


Ar naujagimis jaučia bambagyslės skausmą?


Ne, bambagyslėje nėra nervų, todėl mažylis jokio skausmo nejaučia. Vis dėlto kai kurie vaikai tvarkant bambutę pradeda verkti. Gali būti, kad jiems paprasčiausiai nemalonu, kai liečiama oda aplink bambagyslę.


Kada naujagimį būtina vežti pas gydytoją?


Jeigu išryškėja uždegimo požymiai, nedelsdami kreipkitės į medikus. Prie šių požymių priskiriamas odos aplink bambutę paraudimas, kraujo ar net pūlių išsiskyrimas iš bambutės, temperatūros pakilimas. Į gydytojus kreiptis būtina ir tuomet, jeigu bambutė paburksta. Tai gali būti bambos išvaržos požymis.


Ką daryti, kai bambagyslės galiukas nukris?


Nukritus bambagyslės galiukui iš bambutės gali pasirodyti šiek tiek išskyrų. Tai žaizdos sekrecija, kuri kartais gali būti su kraujo priemaišomis. Suprantama, kad tai gali versti jus nerimauti, tačiau dažniausiai tai nekelia jokio pavojaus. Vis dėlto, jeigu neramu, pasitarkite su medikais. Jie kontroliuos situaciją ir prireikus paskirs gydymą.


Kas yra bambagyslės granuloma?


Granuloma susiformuoja tada, kai kyla bambutės uždegimas - gali atsirasti mazginis audinių darinys. Dažniausiai su šia problema susidorojama pasitelkus homeopatines priemones. Jeigu darinys vistiek negyja, gydytojas gali patepti jį specialiu tepalu.


Kaip prižiūrėti užgijusią bambutę?

Bamba yra ir liks jautri vieta, kurios priežiūros ir vėliau apleisti negalima. Po maudynių galite pirštais bambutę atsargiai praskleisti ir gerai nusausinti. Stebėkite, kad bambutė būtų kuo sausesnė, kad ten nepatektų nešvarumai.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis