Neregėtas gimstamumo bumas Kauno rajone

Kauno rajone to dar nebuvo – šiemet registruotas jau 900 -asis naujagimis. Tai yra daugiau naujagimių nei pernai gimė per visus metus.

Pastaraisiais metais sparčiai augančiame Kauno rajone viršijami gimstamumo rekordai. Šią savaitę Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas jau 900-asis šiais metais gimęs kūdikis. Savivaldybės duomenimis, pernai rajone buvo mažiau gimusiųjų per visus metus. 


900-uoju Kauno rajone šiemet registruotas rugsėjo 13-ąją Piliuonos kaime, Taurakiemio seniūnijoje, gimęs Erlandas Kaminskas. Tai, pasak rajono savivaldybės atstovų, - išskirtinis įvykis ir Kauno rajono savivaldybės darbuotojams. 


Mažylio mama Gita Kaminskienė - rajono savivaldybės administracijos Kelių ir transporto skyriaus vedėja. Ji kartu su savo mama Danute Glinskiene atvyko užregistruoti kūdikį, kurio močiutė, pasak Savivaldybės pranešimo, daug metų dirba Taurakiemio seniūnijos seniūne.


Jubiliejinio kūdikio mamytei tradicinę dovaną - knygą „Atrastas neatrastas Kauno rajonas“ ir kiekvienam šimtmečio metų kūdikiui Kauno rajono savivaldybės dovanojamą Kūdikio kraitelį - įteikė vicemeras Paulius Visockas. „Džiaugiuosi, kad mūsų Kauno rajonas vis auga, o mažajam Erlandui linkiu augti sveikam ir laimingam“, - kalbėjo vicemeras.


Erlando mamytė buvo maloniai nustebinta dėmesiu ir džiaugėsi šiltu priėmimu. „Džiaugiamės gyvendami ir vaikus augindami mano gimtajame, nepaprastai gražiame, ramybe gaubiančiame Kauno rajone“, - kalbėjo jubiliejinio kūdikio mama.


Mama ir močiutė atvyko atsiimti dovanų naujagimiui.
Mama ir močiutė atvyko atsiimti dovanų naujagimiui.
Organizatorių nuotr


Sekmadienį su mažyliu iš ligoninės grįžusi moteris pasakojo, kad jos kūdikis kol kas gana ramus, valgo gerai ir leidžia pamiegoti naktimis. Naujagimį Gita prižiūri su vyru Arūnu. Močiutės, nors gyvena netoliese, abi veiklios ir, pasidžiaugusios trečiuoju anūku, bėga dirbti. Tėvams mielai padeda vyresnieji vaikai - beveik 6 metų Arnas ir pustrečių Adrija, nekantriai laukę naujojo šeimos nario ir dabar nuoširdžiai juo besidžiaugiantys.


Pasak G. Kaminskienės, dėl sūnaus vardo šįkart, skirtingai nei gimus vyresniesiems vaikams, svarstymų nebuvo - abiejų tėvelių nuomonės sutapo. Erlandą buvo sugalvoję jau seniai ir kitų variantų net nesvarstė. Jaunos moters teigimu, taip sutapo, jog šiais, Šuns metais, kurie yra ir jos metai pagal horoskopą, jos gyvenime įvyko ir dar vienas svarbus įvykis. 


Du - kelių inžinerijos bei teisės - bakalauro diplomus turinti moteris šį rudenį pradėjo viešojo administravimo magistro studijas universitete. Vyras Artūras, taip pat kelių inžinerijos specialistas, vadovauja savo įmonei, užsiimančiai krovinių pervežimu. Aktyvumu tėvams bei seneliams nenusileidžia ir vyresnieji vaikai. Sūnus Arnas lanko Suzuki mokyklėlės priešmokyklinę grupę ir sportinę gimnastiką Kauno sporto mokykloje, dukra Adrija - Septynių pojūčių mokyklėlę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis