Įdomiausios istorijos, kaip mūsų skaitytojos išrinko vardus savo vaikams

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje „gyvena“ daug aktyvių mamų ir tėčių. Čia mes diskutuojame viena ar kita tema, išsakome nuomones apie vaikų auklėjimo būdus ir mielai dalijamės patirtimi. Visai neseniai publikavome straipsnį apie vaikų vardus ir sulaukėme viso pluošto mamų pasidalijimų, kaip jos vardus rinko savo atžaloms.

Kai man buvo 14 metų, išrinkau vardus kada nors gimsiantiems savo vaikams: Elzė ir Pijus. Ir štai po daugybės metų auginu 9 metų Elzę ir 6 metų Pijų.


**


Jau vaikystėje sakiau, jog mergaitė bus Evita, o sūnus – Paulius. Senelis buvo Povilas, dėdė – Paulius, man labai gražus šis vardas. Gimė dvyniai – Evita ir Paulius. 


**


Tik padariusi testą ir pamačiusi dvi juosteles, jau žinojau, kad bus Aleksandras.


**


Kai buvau paauglė, išsirinkau dukrytei vardą Patricija. Tada Lietuvoje jis buvo labai retas ir nepopuliarus vardas. Dabar auginam 7 mėnesių dukrytę Patriciją. Na, jei Dievulis duos dar vaikiukų, tai pavadinsim Izabela ir Rojus.


**


Niekada neplanavau ir nerinkau vardų, tiesiog pradėjusi lauktis, jau žinojau, kad laukiuosi Liepos. Dar paskaičiau vardyne ir apie kitus vardus, bet nebuvo jokio vardo, kuris nusvertų Liepytę.


**


Susapnavau berniuką, kuris pasakė savo vardą. Dar net nežinojau, ko laukiuosi. Taip ir gimė vardas Domas. Sutapimas, kad sūnus gimė sekmadienį, o Dominyko vardo reikšmė yra „gimęs šventą dieną sekmadienį“.


**


Pirmo kai laukiausi, tada nieks nesakydavo, kas gims. Maniau, jei bus berniukas – Tomas, bet gimė mergaitė Karolina. Kai antras gimė sūnus, aišku, tapo Tomu. Trečiajam vaikui vardą sugalvojau dar prieš gimstant – Erikas, o ketvirto sūnaus vardą susapnavau – pavadinom Augustu.


**


Rinkom vardą tada, kai dar laukiausi, bet nelipo joks. Ir tada vyras iš niekur nieko sako: Evita. Mūsų Evitai  jau tuoj bus 5 metai.


**


Mūsų vaikų vardai yra Matėjus, Evanas ir Svajus. Tėtis priešinosi dėl Matėjaus norėjo pavadinti Arnu, tad mūsų pirmagimis turi du vardus Arnas Matėjus. Iš tiesų niekas jo nevadina Arnu, visiems Matėjus. Dėl kitų vardų su vyru sutarėme. Norėjosi, kad nebūtų darželyje ir mokykloje dviejų vienodų vardų.


**


Vardus vaikams išrinkom iki gimimo. Rinkom juos pagal savo vardų inicialus: Donatas + Alina = Danielis ir Adrija.


**


Sūnaus vardą susapnavau, kai laukiausi. Sapne čiuožykla čiuožiantis berniukas man sako: „Labas mama, aš Jokūbas“. Kai gimė sūnus, pavadinome Jokūbu. Dukra turėjo būti vardu Paulina. Jai gimus akušerė paklausė, koks bus vardas. Aš žiūrėjau į tą mažą mergytę ir jai visai netiko tas vardas Paulina. Tai su vyru tris dienas rinkom vardą, niekaip negalėjom išrinkti, visi kažkaip "nelipo". Vardinom visus vardus iš eilės, kokius tik žinojome, ir kai vyras ištarė Katalėja, mažytė pirmą kartą nusišypsojo. Tai ir pavadinome dukrelę Katalėja.


**


Saviškiui iš anksto buvome išrinkę du vardų variantus – Matas arba Karolis. Kai tik gimusį sūnų apžiūrėjęs daktaras paklausė, kuo bus vardu, taip ir pasakiau: „Karolis arba Matas" (žmona tuo metu miegojo po cezario operacijos). "Ką, dar vienas Matas?", – tokia buvo gydytojo reakcija. Tai ir padėjo priimti galutinį sprendimą.


**


Rinkome vaikams vardus prieš gimimą, labai norėjom, kad jie tiktų ir suaugusiajam. Sūnus yra Herkus, tai pats gražiausias man vardas, stiprus, trumpas ir labai jam tinka. Dukra – Austėja.


**


Nebuvo sunku išrinkti, nes jau paauglystėje nusprendusi buvau, kad turėsiu sūnų Augustą. Mergaitės vardo kažkaip negalvojau, o ir neprireikė. Vyrui Augusto vardas irgi patiko.


**


Visada sakiau, kad mergytės vardas bus Saulė, tačiau pradėjus lauktis persigalvojau ir daviau Auksės vardą. Mūsų abiejų vardai iš A, o ir dukrytės pavardė iš A.


**


Abiems vaikiukams dar iki gimimo turėjom išrinkę vardus. Dukrytė Girstė ir sūnelis Vaidrius. Sūnaus vardas neplanuotai ir negalvotai yra mudviejų su vyru vardų junginys.


TAVO VAIKO feisbuko paskyra – https://www.facebook.com/tavovaikas/

TAVO VAIKAS instagrame – https://www.instagram.com/tavovaikas/

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis