Ministras L. Kukuraitis: vaiko pinigai bus ir toliau didinami

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio teigimu, nepasitvirtino skeptiškos nuomonės, kad vaiko pinigus pasiimti norės tik nepasiturinčios šeimos.

Pasak ministro, praėjusių metų gruodžio mėnesio pabaigoje vaiko pinigus gavo beveik 492 tūkst. vaikų, o gruodžio ir sausio mėnesį, papildomai paraginus šeimas suskubti kreiptis dėl vaiko pinigų, dabar jau išmokas gaus apie 528 tūkst. vaikų.


„Kaip žinoma, vaiko pinigus galima gauti už dvylika mėnesių. Tai reiškia, kad jeigu aš gruodį ar dar sausį užsiregistruoju, tai gausiu atitinkamai nuo praeito sausio pinigus. Tai vakar dienos statistika tokia, kad jau turime prašymų dėl 528,7 tūkst. vaikų. Praktiškai 36-37 tūkstančiais daugiau negu buvo išmokėta gruodžio mėnesį. Vadinasi, šeimos suskubo. Dabar jau mes galime sakyti, kad beveik visi Lietuvos vaikai dalyvauja vaikų pinigų programoje“, - sakė L. Kukuraitis.


Vadinamieji vaiko pinigai mokami nuo 2018 metų pradžios. Statistika rodo, kad 2018 metų gruodžio pabaigoje išmoką vaikui gavo 491,972 tūkst. vaikų. Iš jų 27 proc. gavo papildomai skiriamą išmoką vaikui, tai yra 130,390 tūkst. vaikų. Papildomą išmoką po 20 eurų kiekvienam vaikui gauna nepasiturinčios šeimos.


L. Kukuraičio teigimu, vaiko pinigai prisideda prie skurdo mažinimo šeimose. 


„Mes, padidindami vaiko pinigus nuo 30 iki 50 eurų, taip pat plius dvidešimt eurų gausioms šeimoms ir neįgaliems vaikams dar pridėdami 20 eurų, sudarydami tokias išmokas, ženkliai darome įtaką būtent skurdo rodikliams. Matosi, kad po socialinių išmokų skurdo lygis yra pakankamai sumažinamas. Taip pat per šiuos metus pradėjome skaičiuoti šalia santykinio skurdo absoliutų skurdą ir kaip socialinės išmokos tą skurdą sumažina“, - sakė L. Kukuraitis.


Socialinės apsaugos ir darbo ministerija antradienį pristatė vaiko pinigų gavėjų demografinę analizę. Spaudos konferencijoje dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei Seimo narys „valstietis“ Tomas Tomilinas.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija antradienį pristatė vaiko pinigų gavėjų demografinę analizę. Spaudos konferencijoje dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei Seimo narys „valstietis“ Tomas Tomilinas.
Marius Morkevičius / ELTA


Statistika esą rodo, kad sunkiausiai verčiasi tos šeimos, kuriose mama arba tėvas vienas augina vaikus, antroje vietoje pagal skurdumą - daugiavaikės šeimos. L. Kukuraičio teigimu, vaiko pinigai bus didinami ir toliau. Konkretų siūlymą, kaip ir kokiu dydžiu, Vyriausybė Seimui turėtų teikti birželį kartu su kitų metų biudžeto projektu. Ministro nuomone, vaiko pinigus reikėtų didinti dviem būdais - kelti išmoką visiems ir didinti papildomai mokamus pinigus nepasiturinčioms šeimoms.


„Turbūt šiuo metu mes turime rinktis abu kelius: didinti visiems išmoką, nes vaiko auginimo išlaidos vis dar yra didelės Lietuvoje, tokia jau yra susiklosčiusi tiek švietimo, ugdymo, tiek socialinė situacija. Nemažai dar reikia patiems tėvams prisidėti įsigyjant priemones, užtikrinant vaiko dalyvavimą būreliuose ir visos kitos išlaidos, kurias tėvai patiria su vaikais. Tai dėl to tikrai mes turime padėti šeimoms ir stiprinti šeimas. Tai reiškia, kad visos šeimos turi gauti lėšas. Šituo keliu eiti, bet taip pat jau turint labai tikslius duomenis apie konkrečias šeimų grupes, ieškoti būdų kaip dar padėti joms išlipti iš skurdo. Ypač toms, kurios yra labiausiai skurstančios, tai yra vieno iš tėvų auginančio vieną ir daugiau vaikų šeimos. Taip pat dar yra daug daugiavaikių šeimų skurde“, - sakė L. Kukuraitis.


Ministro manymu, visoms vaikus auginančioms šeimoms vaiko išmoką reikėtų padidinti iki tam tikro lygio, o vėliau kasmet šias išmokas indeksuoti, atsižvelgiant į infliaciją. 


„Mano manymu, mes turėtume pasiekti tam tikrą ribą, kuri būtų tikrai ženkli valstybės parama šeimoms auginti vaikus, ir tai skatintų šeimas drąsiai žiūrėti į ateitį pradedant vaiką, jį auginant, išlaikant. Ir tada surasti būdą, kaip užtikrinti, kad jų ta paramos vertė nemažėtų. Tada jau indeksuoti, ir ji turėtų augti kartu su visomis išmokomis, kurios ir šiuo metu yra indeksuotos ir auga. Tai kol kas vaiko pinigus auginame iki tos ribos, kur visos šeimos sakys: tai yra iš tikrųjų ženkli parama“, - sakė L. Kukuraitis. 


Ministro teigimu, planuojant trejų metų biudžetą, 2020-iesiems metams numatyta vaiko pinigus didinti panašiu dydžiu kaip šiemet - tai yra 20-čia eurų.


Iš viso praeitų metų pabaigoje išmoką vaikui gavo 317,651 tūkst. šeimų. Iš jų 18 proc. skurstančių šeimų gavo papildomai skiriamą po 20 eurų išmoką vaikui, tai yra 56,725 tūkst. šeimų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis