Lankyti naujagimio: kada jau patartina ateiti į svečius

Gimus vaikui artimieji ir draugai nori pasveikinti tėvus bei pamatyti jų mažylį. Kada jau galima lankyti naujai gimusį žmogutį ir ką nešti dovanų? Konsultuoja kūdikių priežiūros specialistė bendruomenės „Sąmoningos mamos“ įkūrėja Giedrė Veličkienė.

Bendros nuomonės, kada jau prašytis į svečius pamatyti naujagimį, nėra ir greičiausiai nebus. Viskas priklauso nuo tos šeimos, kuri sulaukė kūdikio. Pavyzdžiui, aš pagimdžiusi pirmą vaikelį buvau nusprendusi, kad neleisiu nieko svetimo į namus pirmas 40 dienų. Tiesa, sprendimą pakeičiau.


Pajuskite patys, ar jau norite svečių


Kai grįžtate iš ligoninės, tiesiog pajauskite patys, kaip jums sekasi – ar lengva ir paprasta, ar viskas atrodo sunku. Jeigu sulaukiate pirmo vaiko ir jaučiatės tarsi kosmose, o taip dažniausiai ir nutinka pirmosiomis savaitėmis, pirmaisiais mėnesiais, tikrai neskubėkite priimti svečių, pirmiausia patys grįžkite į Žemės planetą. Iš tiesų yra nuomonė, kuri atėjusi iš labai senų laikų, kad pirmas 40 dienų nereikėtų priimti svetimų žmonių ne tik dėl infekcijų, svetimų bakterijų grėsmės, bet ir dėl energetinių dalykų – naujagimis labai pažeidžiamas.


Vieniems naujagimiams visiškai tas pats – miega sau ir miegos, kiti į svetimus žmones reaguoja labai jautriai. Galbūt kokia miela tetutė tikrai „nenužiūrės“, bet ji ateis prisikvėpinusi kaip iš žibučių lysvės, bus labai energinga, maskatuosis prieš tą vaikelį ir tiesiog jį erzins bei perstimuliuos. Vyresni žmonės vis mano, kad tik ką gimęs kūdikis nieko negirdi, nieko nemato ir nieko nejaučia. Jei mama patiria savitą atmetimo reakciją, normalu, kad ir „leliukas“ viską pajaus. 


Kiekviena šeima turėtų pasitarti ir nuspręsti, kiek laiko po gimdymo jie nenori lankytojų. Tai labai individualu.
Kiekviena šeima turėtų pasitarti ir nuspręsti, kiek laiko po gimdymo jie nenori lankytojų. Tai labai individualu.
Shutterstock nuotr.


Įkvėpimo – iš gamtos


Kai susilauki pirmagimio, visiškai normalu kokias šešias savaites jaustis tarsi išskridus į kitą planetą. Geriau tą laiką skirti pačiai sau, būti maloniai ir švelniai pačiai sau, nes svečiai įpareigoja, juos reikia priimti, pavaišinti, arbatos išvirti. Semkimės įkvėpimo iš gamtos, juokais galima pasakyti, jog tik susilaukusi meškiuko mama meška nekviečia į savo urvą lapės, zuikio ar vilko, kad parodytų, kaip puikiai viskas pavyko.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis