Pirmoji ir nepakeičiama priemonė nuo iššutimų

Vystyklų bėrimą, įprastai vadinamą tiesiog iššutimais, patiria beveik visi kūdikiai. Ypač ši problema aktuali šiltuoju metų laiku. Nors įprasta manyti, kad iššutimai yra pirmųjų mėnesių problema, dažną mažylį ji vargina net iki dvejų, kol dėvimos sauskelnės.

Ilgainiui kūdikių odelė sutvirtėja, tampa nebe tokia jautri, tačiau nepaisant elementarios higienos (apiprausti vaikutį, keičiant sauskelnes ar vystyklus, valyti odos raukšleles, nuolat daryti oro vonias), tenka pasitelkti pagalbinių priemonių. Nors, augant mažyliui, iššutimų tikimybė mažėja, būtina žinoti, kad iššutimai yra ir labai jautrios odos problema.


Pirmieji metai – svarbiausi


Itin kruopščiai odelę prižiūrėti reikėtų pirmosiomis naujagimio savaitėmis ir pirmaisiais gyvenimo mėnesiais. Vystyklų dermatitas – uždegiminis procesas, kylantis dėl šlapiuose vystykluose besikaupiančių bakterijų, kurios gamina amoniaką, o jis dirgina odą. Nors sauskelnėse mažylis jaučiasi sausas, nejaučia jokio diskomforto, bakterijos nesnaudžia ir dirgina odelę. Jei manote, kad išeitis yra vystyklai, klystate.


Kai mažasis sėda prie stalo


Kartais tėveliai nustemba, kai, pradėjus kūdikį primaitinti papildomu maistu, iššutimai padažnėja. Taip nutinka ne tik todėl, kad pastaruoju metu padaugėjo alergiškų, įvairiems maisto produktams jautrių vaikų. Atitinkamai opesnė ir tokių mažylių odelė. Į pasikeitusią išmatų sudėtį bei dažnumą reaguoja ir ji. Taigi, privalote būti budrūs ir reaguoti į pirmuosius odos pakitimus, paraudimus. Itin efektyvūs yra tepalai ir purškalai su cinko oksidu. Tokios priemonės dezinfekuoja, sutraukia, sausina odą ir taip sumažina bakterijų poveikį. Cinko oksidas jungiasi prie odos bei žaizdos sekreto ir sudaro tirpias cinko druskas, kurios audinius sutraukia, sausina ir šiek tiek dezinfekuoja. Be to, jos nedirgina sveikos odos.


Gamintojo nuotr.


Jei negyja


Jokia priemonė negelbsti, kai ignoruojama higiena. Galite purkšti ir tepti tepalais 10 kartų per dieną, bet, jei nekeisite vystyklų, neprausite vaikučio, netaikysite oro vonių, jis vis tiek šus. Priklausomai nuo odos pažeidimo sunkumo iššutimus rekomenduojama gydyti lengvais barjeriniais kremais, kurie apsaugo odą nuo išorinių veiksnių poveikio ir padeda gyti, hormoniniais preparatais, kurie mažina uždegimo simptomus, arba priemonėmis, naikinančiomis infekciją. Vienas tokių plačiai vartojamų kremų yra „Sudocrem“.


Ne tik iššutusiai odelei


Dėl anestezinio poveikio šis kremas slopina skausmą ir sudirginimą, ramina ir apsaugo pažeistą odą. Šis kremas vertingas ne tik kūdikiams, jį puikiai galima naudoti ir žaizdų kraštelių patepimams. Odelė bus nuraminta ir apsaugota. Šis kremas – puikus pagalbininkas ir vyresniame amžiuje, kai odai reikia akylesnės priežiūros.


Sudocrem“ – atgimusi klasika


Preparatai su cinku naudojami nuo senų laikų ir tikrai nėra šių dienų išradimas. Senokai yra ištirtas ir įrodytas cinko oksido raminamasis ir apsauginis poveikis, todėl cinko preparatai naudojami apsauginiuose saulės kremuose. „Sudocrem“ sudėtyje, be itin vertingo cinko oksido, yra hipoalerginio lanolino bei antibakterinėmis savybėmis praturtinto levandų aliejaus.


Sudocrem“ sudėtis nekinta jau 85 metus. 15 apdovanojimų – tai puikus įrodymas, kad ši priemonė privalo būti kiekvieno kūdikio vaistinėlėje.


Kremo istorija siekia 1931 metus, kai vienas Dublino vaistininkas sukūrė priemonę nedideliems odos pažeidimams gydyti. Kremas taip žaibiškai išpopuliarėjo, kad jo gamybai prireikė didesnių patalpų. Jis sužavėjo ne tik Airijos mamas, netrukus juo imta prekiauti ir Anglijoje. Vėliau paplito po pasaulį kaip universali priemonė visos šeimos odos priežiūrai.


Kas per daug, tas nesveika


Pažeistą odą reikėtų tepti plonu sluoksniu. Jeigu jau yra prasidėjęs vystyklų dermatitas, priemonę naudokite 3 ir daugiau kartų per dieną.


Tyrimai parodė, kad mamos dažnai klaidingai naudoja įvairias kūdikiams skirtas higienos priemones. Bent vienai medžiagai sudirginus odelę, gali sutrikti odos regeneracija dėl nepralaidumo orui, atsirasti alerginių reakcijų.  

Užsakymo nr.: PT_64185

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis