Jovitos nėštumo dienoraštis. 35 savaitė: mokymasis atsipalaiduoti gimdymo metu

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Šįkart ji pasakoja apie 35 nėštumo savaitę.

Mano laikas iki gimdymo jau sparčiai tirpsta, tačiau vis neatsispiriu norui pasidžiaugti neilgomis išvykomis už miesto. Šiuo metu daugiau domiuosi atsipalaidavimo technikomis, kurios padeda sumažinti įtampą gimdymo metu, nes prisipažinsiu, kad pirmagimio važiavau gimdyti drebančiomis kojomis, nors atrodo ir viduje jaučiausi pakankamai rami.

Pagrindinės taisyklės, kurias rekomenduoja specialistai yra kvėpavimas ir judėjimas sąrėmių metu, kol tai tik įmanoma. Pasiūbavimai ant kamuolio, vaikščiojimas ar dušas daugumai padeda atsipalaiduoti ir sumažinti sąrėmių skausmus. Tyrimai rodo, kad mokėjimas atsipalaiduoti gali taip pat ženkliai sutrumpinti ir gimdymo trukmę. Būtent kamuolys ir judėjimas man asmeniškai buvo patys geriausi pagalbininkai pirmojo gimdymo metu. Tuo tarpu, turimo ausinuko su mėgstama muzika tuo metu visai nesinorėjo.


Lėtas, gilus kvėpavimas užtikrina didesnį deguonies kiekį, patenkantį į raumenis ir padeda jiems atsipalaiduoti, o skaičiavimas kvėpavimo metu padeda proto neužvaldyti neigiamoms mintims. Pavyzdžiui, ramiai atsisėdus, galima pasimokyti taisyklingo kvėpavimo: įkvepiame lėtai, skaičiuodamos iki keturių, ir lėtai iškvepiame skaičiuodamos iki aštuonių. Iškvėpimas visada turi būti dvigubai lėtesnis už įkvėpimą.


Tam, kad neužvaldytų negatyvios mintys kvėpavimo pratimai gali būti papildomi ir sau kartojant pasirinktą gimdymo mantrą, klausant atpalaiduojančios muzikos, ar pasitelkiant masažą bei kvapus. Dar namuose praktikuojant atsipalaidavimo pratimus, galima naudoti levandos aliejų, kurį galite pasiimti ir į gimdymo namus. Levandos kvapas padės atsiminti malonius pojūčius ir geriau atsipalaiduoti. Atpalaiduojančiam kūno masažui galite taip pat turėti HiPP „Mamasanft“ masažo aliejų su BIO migdolų, simondsijų aliejumi ir šaltalankiu.


Užsienyje organizuojami specialūs kursai, kur mokomasi savotiškos gimdymo meditacijos, taip pat internete galima rasti daug naudingos vaizdo medžiagos ir knygų, kaip teigiamai save nuteikti ir atpalaiduoti kūną gimdymo metu. Šiam pasiruošimui paprastai rekomenduojama skirti bent du paskutiniuosius nėštumo mėnesius.


Užsakymo nr.: PT_75243585

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis