Jovitos nėštumo dienoraštis. 25 savaitę - nemalonus, bet svarbus tyrimas

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. Kas naujo nutiko 25 nėštumo savaitę?

Aptariant savijautą šią savaitę, vaikelis juntamas vis labiau, jo svoris turėtų siekti apie 700 gramų.

Dabar paprasčiau jausti, jog jis turi šiokį tokį miego ritmą ir beveik visada duoda ženklą man prabudus naktį.

Iš nemalonių pojūčių vis dar galiu paminėti kartais užeinančią nemigą, nežymius nugaros skausmus ir nuovargį, kai turiu intensyvesnę dieną, daugiau judu fiziškai. Tuomet troškulį malšinu ne tik vandeniu, bet ir išgeriu vieną stiklinę natūralių naminių sulčių.


Kadangi jų atsargos pavasarį jau baigiasi, taip pat išbandžiau tiek nėščioms, tiek žindančioms moterims specialiai subalansuotas raudonų vaisių sultis „HiPP Mama". Man jos patiko dėl to, kad jose nėra pridėtinio cukraus ir jos yra papildytos geležimi, cinku, jodu ir vitaminais. Šios sultys gali būti skiedžiamos vandeniu, santykiu 1:2, jei norisi lengvesnio gėrimo.


Antrojo semestro pabaigoje nėščiosios neprivalomai gali išsitirti dėl nėščiųjų gestacinio diabeto. Medicininėje literatūroje tai apibūdinama kaip angliavandenių apykaitos sutrikimas, kuris diagnozuojamas atlikus gliukozės tolerancijos testą. Sutrikusi medžiagų apykaita gali paveikti vaisiaus vystymąsi ir raidą. Kadangi šio sutrikimo požymius, pavyzdžiui, nuovargį, troškulį ar pykinimą galima lengvai sumaišyti su eiliniais nėštumo nepatogumais, kai kurioms nėščiosioms siūloma atlikti gliukozės tolerancijos testą 24-28 nėštumo savaitę.


DELFI / Andrius Ufartas


Nors rimtų indikacijų šiam tyrimui neturėjau, visgi nutariau jį atlikti, nes pasak gydytojų, vis dažniau ši liga diagnozuojama nėščiosioms be jokių rizikos veiksnių. Pirmojo nėštumo metu šio testo nedariau, tad iš girdėtų atsiliepimų tikrai nebuvo lengva tam ryžtis. Teko girdėti, kad išgėrus gerą dozę be galo saldaus gėrimo ne vienai pasidaro beprotiškai bloga ir savijauta gali gerokai pablogėti. Visgi man asmeniškai skonis nebuvo toks bjaurus kaip tikėjausi ir net pasigardžiuodama tą skystį išgėriau. Tiesa, labai pagelbėjo ir citrinos griežinėlis, kuriuo leidžiama pasigardinti gliukozės mišinį.


Į šį tyrimą atvykti reikia nieko nevalgius bent 12 valandų, tad vien dėl to jau jausmas būna ne koks. Taip pat nusiteikite dviems ar trims dūriams į veną ir kelioms valandoms laukimo ramybės būsenoje. Tačiau pasiruošus gerų skaitinių, laikas neprailgo, belieka laukti rezultatų ir tikėtis, kad viskas bus gerai.Užsakymo nr.: PT_74575622

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis