Kaip namų sąlygomis patikrinti spermos kokybę

Kai pora ilgą laiką negali susilaukti vaikučių, tiriamas ir moters, ir vyro vaisingumas. Statistika rodo, kad vienodai - maždaug po 40 proc. nevaisingumo atvejų yra dėl vyro ir moters sveikatos problemų, o likusių 20 proc. nevaisingumo atvejų priežastys lieka nežinomos.


Testai, skirti atlikti namuose


Atsižvelgiant į tai, jau prieš kelerius metus vaistinėse pasirodė testai, skirti vyrų vaisingumui nustatyti. Parduodami be recepto ir tikrai nepigūs jie susilaukia vyrų dėmesio. Testų yra kelių skirtingų gamintojų, tačiau visų pobūdis panašus: masturbacijos būdu į sterilų indą surenkamas ejakuliatas, kuris sumaišomas su tam tikra chemine medžiaga. Po tam tikro laiko stebima, kokia spalva nusidažo mėginys ir pagal tai sprendžiama spermos kokybė.


Kai kurie testai kaip galutinį rezultatą nurodo gautą spermatozoidų skaičių viename mililitre. Jeigu jų yra daugiau kaip 20 milijonų, manoma, kad vaisingumo potencialas yra geras, jei mažiau - prastesnis ir t.t.


Profesionalai vertina skeptiškai


Tačiau profesionalūs vaisingumo specialistai tokius namudinius testus vertina skeptiškai, nes jie nenustato visų galimų vyro spermos nevaisingumo aspektų: spermatozoidų judrumo, morfologijos, suskystėjimo laiko, tąsumo ir kt.

Būtent spermatozoidų judrumas (greitis) turi didelės reikšmės geram vaisingumo rezultatui.


Kai pora konsultuojama dėl nevaisingumo ir atliekamas spermos tyrimas, rekomenduojama 2-3 dienas prieš jį susilaikyti nuo lytinių santykių.


Vida Press


Kas kenkia spermai


Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, sveika sperma yra tokia, kurios viename kubiniame milimetre yra ne mažiau kaip 15 milijonų spermatozoidų.


Tačiau spermatozoidų skaičius - tik vienas iš spermos kokybės rodiklių. Dar svarbu yra spermatozoidų dydis, forma bei gyvybingumas, judrumas.


Mokslininkai jau kuris laikas pastebi, kad egzistuoja tendencija - vyrų spermatozoidų skaičiaus mažėjimas daugelyje pasaulio šalių. Kokios aplinkybės turi neigiamos įtakos vyro spermos kokybei, taigi, ir poros vaisingumui? Štai dažniausios priežastys:


Susilaikymas


Anksčiau buvo manyta, kad susilaikymas nuo lytinių santykių turi teigiamos įtakos vyro sėklai bei pastojimui, esą mylėtis kiekvieną dieną nereikia, nes nuo to mažėja ejakuliato kiekis. Tai iš dalies tiesa, tačiau spermos kokybei yra svarbu ne tik jos kiekis, bet ir tai, kiek gyvybingų bei kokybiškų spermijų yra. Šiuo atžvilgiu susilaikymas veikia neigiamai.


Greitas maistas


Bulvytės fri, mėsainiai ir sūrainiai tikrai nepagerina spermos kokybės, atvirkščiai, vyrai, besimaitinantys sveikai (pilno grūdo produktai, daržovės, žuvis) gali pasigirti kokybiškesniu spermos turiniu.


Vida Press


Narkotikai


Yra nustatytas ryšys tarp narkotikų vartojimo ir nevaisingumo. Verta paminėti ir kitas priklausomybes, kurių patartina atsisakyti planuojant vaikus - alkoholio bei rūkalų.


Profesionalus dviračių sportas


Jeigu vyras dviračiu važinėja ne kaip profesionalas, o savo malonumui, jis nepakenks savo vyriškumui bei planams kada nors susilaukti vaikų. Tačiau kasdienis ilgų nuotolių važiavimas turi tam tikros teorinės tikimybės pabloginti spermą.


Viršsvoris


Vyrai, kurių kūno masės indeksas yra gerokai viršijęs normas, rizikuoja turėti nekokybišką spermą labiau už tuos, kurie antsvorio neturi.


Ankštos glaudės ir kelnės


Sėklos kiekiui neigiamos įtakos turi ankštų apatinių dėvėjimas. Taip pat sveikiau dėvėti ne tokius aptemptus džinsus ir kelnes.


Karštis


Karštis turi neigiamos įtakos spermai. Užtenka pagulėti daugiau kaip pusvalandį vonioje, kuri karštesnė už kūno temperatūrą (36,6 laipsniai), ir jau stebimas spermatozoidų kiekio bei judrumo sumažėjimas. Kaip išvengti neigiamo karščio poveikio spermai?


- Susilaikyti nuo ilgo sėdėjimo karštose pirtyse bei saunose.

- Kelnių kišenėse nesinešioti mobiliųjų telefonų.

- Automobiliuose nesinaudoti šildomos sėdynės funkcija.

- Nedirbti nuolat su nešiojamuoju kompiuteriu, pasidėjus jį ant kelių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis