Vaisingumo problemos: tikrovė ir mitai

Senesniais laikais buvo manoma, kad nevaisingumą į šeimą atneša moteris. Vyrai visuomet vaikščiojo iškėlę galvas ir tvirtindami, kad jei kas ir kaltas dėl to, kad palikuonių dar nėra, tai tikrai ne jie. Tobulėjančios diagnostinės technologijos panaikino šį mitą ir dabar jau žinome, kad tokių problemų gali turėti bet kuris šeimos narys.

Kitus mitus apie nevaisingumą ir kitas vyriškas problemas paneigs ar patvirtins „Žvėryno natūralios medicinos centro" gydytoja kardiologė, mitybos specialistė Jelena Tulčina.

Nevaisingumo sutrikimai yra įgimtos problemos. Gyvenimo būdas neturi tam įtakos.

MITAS.

J.Tulčina: Vienas svarbiausių faktorių - pastovus stresas. Kamuojami jo vyrai pradeda rūkyti, o norėdami nusiraminti - vartoti alkoholį. Šis blogų įpročių kompleksas tiesiogiai veikia imunitetą, o tuo pačiu - ir ląsteles, apvaisinančias kiaušinėlius - spermatozoidus.

Per didelis svoris turi įtakos vaisingumui.

TIESA.

J.Tulčina: Padidėjus svoriui natūraliai padaugėja ir moteriškų hormonų. Iki tol buvęs tikras mačo, vyras sumoteriškėja: jam atsiranda krūtys, išsivysto erekcijos sutrikimai, sumažėja seksualumas, kraujyje atsiranda limfos sąstovis, iš to kyla prostatos problemos. Negana to - esant per dideliam svoriui, į lytinius organus priteka mažiau kraujo ir silpsta vyriškoji jėga. Galiausiai, ir pats paprasčiausias dalykas - nutukusiam vyrui darosi sunku mylėtis - jis dūsta, labai greitai pavargsta, lytinis aktas jam tampa nemalonia prievole, blogiausiu atveju pasitaiko ir mirčių, organizmui neatlaikius fizinio krūvio sekso metu.

Mityba neturi jokios įtakos reprodukcinei sistemai.

MITAS.

J. Tulčina: Dėl didelio gyvenimo tempo bei streso žmonės maitinasi chaotiškai, o daugelis tų produktų ne tik nestiprina mūsų imuninės sistemos, bet ir ją silpnina, apsunkina jos darbą. Nuo netinkamo maisto žūsta mūsų imuninės sistemos ląstelės - limfocitai, iš jų išsiskiria stiprūs fermentai, sukeliantys kraujo uždegimą. Tuomet uždegimas pasklinda po visą sistemą, tuo pačiu ir lytinius organus.

Technologinės priemonės didina nevaisingumą.

Iš dalies TIESA.

J. Tulčina: Žinoma, elektromagnetinės bangos daro poveikį mūsų organizmui. Nors tai nėra pagrindinis faktorius, bet nuo jų žmogus darosi suirzęs, piktas, agresyvus bei pavargęs. Tokiam vyrui tikrai ne moterys galvoje. Juokaudama galiu pridurti, kad panašu, kad greitai ateis laikas, kai ir mylėdamiesi žmonės darysis asmenukes bei tikrins socialinius tinklus. Kad ir koks svarbus darbas bei bendravimas socialiniais tinklais, nepamirškite žmogaus, su kuriuo išėjote pavakarieniauti. Dėmesys, rodomas vienas kitam ne lovoje, ypač svarbus ir jūsų lytinio gyvenimo kokybei.

Vyresnio amžiaus vyrai būtinai susidurs su vaisingumo bei erekcijos problemomis.

MITAS.

J. Tulčina: Vyriausiam pasaulyje tėčiui, kai jis susilaukė sūnaus, buvo 96 metai. Vyras, pasirinkęs sveiką gyvenimo būdą ir adekvačiai reaguojantis į stresines situacijas, tikrai gali išlikti pajėgus ir būdamas garbaus amžiaus. Vieni svarbiausių faktorių - saikingai maitintis produktais, kurie tinka mūsų imuninei sistemai ir sportuoti siekiant naudos kūnui, o ne ryškinti raumenis kenksmingais papildais.

Steroidai ir besaikis maisto papildų vartojimas apsunkina reprodukcinės sistemos veiklą.

TIESA.

J. Tulčina: Visų pirma, esu įsitikinusi, kad papildai žmogui, kuris maitinasi teisingai, yra visiškai nereikalingi. Baltyminiai kokteiliai augina ne tik raumenų, bet ir širdies masę. Kai sumažės sporto krūvis, ji bus nepakankamai aprūpinama deguonimi ir iškils širdies ligų tikimybė. Tuo tarpu steroidai slopina visą imuninę sistemą, taip sukeldami didelę grėsmę ir lytinei funkcijai.

Per retai mylintis atsiranda erekcijos sutrikimų.

MELAS.

J. Tulčina: Seksas organizmui yra sveikas ir naudingas, tačiau jei kurį laiką vyras yra lytiškai neaktyvus, tai nesukelia jokios grėsmės sveikatai. Jei turite per daug energijos, ieškokite ne priežasties pasukti į kairę, o malkų krūvos, kurią skaldydami galėtumėte išsilieti.

Bus lengviau pastoti, jei prieš seksą kurį laiką susilaikysite.

TIESA.

J. Tulčina: Susilaikius keletą dienų prieš lytinius santykius, sperma tampa labiau koncentruota - viename jos mililitre būna daugiau spermatozoidų, taigi, ir tikimybė pastoti padidėja.

Lytinės problemos priklauso ir nuo psichologinės būsenos.

TIESA.

J. Tulčina: Paprasčiausias to pavyzdys - jauni vaikinai, kuriems pirmąjį kartą su mergina suartėti nepavyksta dėl jaudulio. Nors vėliau psichologiškai ir sustiprėjame, tačiau stresas, įtampa bei baimė vis dar gali slopinti jūsų lytinį pajėgumą. Daug kas priklauso ir nuo šalia jūsų esančios moters - ji turėtų nuraminti savo antrąją pusę, jį palaikyti ir pamėginti sugrąžinti į jo gyvenimą ramybę ir harmoniją. Žinoma, vyrai taip pat turi prisiminti, kad viso pasaulio pinigų neuždirbsi, o didžiausias turtas - sveikata.

Bendra organizmo būklė neturi įtakos lytinei funkcijai.

MITAS.

J. Tulčina: Visi jūsų organai gyvena po tuo pačiu stogu. Jei „važiuoja" jis, kartu pakriks ir kiti organai, tame tarpe ir lytiniai. Jūs esate vientisas organizmas, vientisa sistema, kurios kiekviena dalis yra susijusi su kita.

Gydytoja J. Tulčina juokauja, kad kiekvienas vyras į savo organizmą turėtų žiūrėti su tokia pačia meile ir rūpesčiu, kaip dažnas - į automobilį. „Jei automobilį vežate į techninę apžiūrą, jam keičiate padangas, prižiūrite jo saloną ir iš baimės susigūžiate išgirdę kiekvieną netinkamą garsą, tai kodėl ignoruojate savo organizmo siunčiamus signalus? Apkrovę automobilį bereikalingu svoriu, išauginsite degalų sąnaudas, nepatikrine tepalų lygio, rizikuojate susidurti su variklio problemomis, galų gale, pildami neaiškios kilmės degalus, galite automobiliui tik dar labiau pakenkti. Lygiai taip pat ir jūs turėtumėte kartas nuo karto apsilankyti pas gydytojus profilaktiniams tyrimams, vartoti tik kokybiškus ir jūsų imuninei sistemai tinkančius produktus, stengtis neužsiauginti viršsvorio ir kitaip save prižiūrėti. Prisiminkite, kad moterims daug svarbiau ne blizgantis automobilis, o jūsų paties puikiai veikiantis variklis," - pataria kardiologė, mitybos specialistė Jelena Tulčina.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis