Ligonių kasos: pernai kompensuojamųjų pagalbinio apvaisinimo paslaugų suteikta beveik 3 tūkst. gyventojų

Per šešerius metus net 11 300 susilaukti vaikelio siekiančių žmonių pasinaudojo Privalomojo sveikatos draudimo fondo teikiama galimybe nemokamai gauti pagalbinio apvaisinimo paslaugas ir kompensuojamuosius vaistus. Šioms išlaidoms padengti prireikė 14 mln. eurų. fondo lėšų.

Kaip skelbiama Valstybinės ligonių kasos (VLK) pranešime, pastaraisiais metais pagalbinio apvaisinimo paslaugomis per metus pasinaudojo arti 3 tūkst. žmonių. Tai dvigubai daugiau nei 2017-aisiais, kai šios paslaugos buvo tik pradėtos kompensuoti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).


Pavyzdžiui, pernai septynios šalies gydymo įstaigos suteikė beveik 8 tūkst. įvairių pagalbinio apvaisinimo paslaugų 1 630 moterų ir 1 308 vyrų. Šioms paslaugoms ir kompensuojamiesiems vaistams apmokėti iš PSDF buvo skirta 3,6 mln. eurų.


Anot Ligonių kasų, gyventojai dėl kompensuojamųjų pagalbinio apvaisinimo paslaugų pirmiausia turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją arba gydytoją akušerį ginekologą ir gauti siuntimą pas vaisingumo specialistą. Gavus siuntimą, galima registruotis konsultacijai vienoje iš gydymo įstaigų, sudariusių sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl pagalbinio apvaisinimo paslaugų teikimo.


Šiuo metu PSDF lėšomis kompensuojamas pagalbinio apvaisinimo paslaugas teikia VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, UAB „Jolsana“, UAB „Vaisingumo klinika“, UAB „Northway medicinos centrai“, UAB „Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika“, UAB „Vaisingumo centras“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis