JAV teisingumo departamentas kreipsis į Aukščiausiąjį Teismą dėl aborto tablečių

JAV teisingumo departamentas ketvirtadienį pranešė, kad kreipsis į Aukščiausiąjį Teismą ir apskųs populiariai aborto tabletei įvestus apribojimus – tai naujausias intensyvėjančios kovos dėl reprodukcinių teisių etapas.

Prezidento Joe Bideno administracija šį žingsnį žengė praėjus vos kelioms valandoms po to, kai apeliacinis teismas sustabdė veiksmus, kuriais siekiama uždrausti mifepristoną, tačiau apribojo galimybę įsigyti vaistą, naudojamą daugiau kaip pusei abortų Jungtinėse Valstijose.


„Sieksime skubios Aukščiausiojo Teismo pagalbos...kad apsaugotume amerikiečių galimybes gauti saugią ir veiksmingą reprodukcinę priežiūrą“, – sakė JAV generalinis prokuroras Merrickas Garlandas.


Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre, kalbėdama su žurnalistais J. Bideno vizito Dubline (Airija) metu, sakė: „Tikime, kad įstatymas yra mūsų pusėje, ir mes nugalėsime“.


Trečiadienį vakare JAV Penktosios apygardos apeliacinis teismas pareiškė, kad mifepristonas kol kas turėtų likti prieinamas, tačiau apribojo vaisto prieinamumą nuo buvusių pirmųjų 10 iki 7 nėštumo savaičių. Teismas taip pat nurodė, kad norint gauti tabletę reikės apsilankyti pas gydytoją asmeniškai (šis reikalavimas pastaraisiais metais buvo panaikintas), ir uždraudė siųsti vaistus paštu.


Naujojo Orleano (Luizianos valstija) federalinis apeliacinis teismas, kuriame daugumą sudaro konservatoriai, priėmė sprendimą 2 prieš 1 po to, kai praėjusį penktadienį JAV Teksaso apygardos teismo teisėjas panaikino dviejų dešimtmečių senumo Maisto ir vaistų administracijos (FDA) leidimą vartoti šį vaistą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis