10 mitų, trukdančių pastoti

Jeigu planuojate nėštumą, tikriausiai pastebėjote, jog aplinkui netrūksta „gero linkinčių" patarinėtojų. Deja, dažnai apie nėštumo planavimą sklando daug mitų. Jūsų dėmesiui - 10 bene dažniausiai pasitaikančių pramanų apie norą susilaukti vaikučio.

1. Vieno moters ciklo metu įvyksta viena ovuliacija.


Nebūtinai, pasitaiko ir „tuščių" ciklų, kuomet ovuliacija neįvyksta. Tai gali įvykti dėl įvairių priežasčių. Menstruacijos dar nėra garantas, kad tą mėnesį ovuliacija tikrai įvyko.


2. Pastoti didesnė tikimybė yra tada, jei lytinių santykių turima kiekvieną dieną.


Kasdieniai lytiniai santykiai nepadidina vaisingumo. Svarbiausia taisyklė norinčioms pastoti poroms - mylėtis vaisingomis ciklo dienomis. Tačiau tokiu atveju visiškai pakanka turėti lytinių santykių kas antrą dieną. Manoma, kad kiekvieną dieną turint lytinių santykių ir patiriant ejakuliaciją, tai turi neigiamos įtakos spermos kokybei.


3. Ovuliacija įvyksta iš karto po to, kai pakyla bazinė kūno temperatūra.


Netiesa. Padidėjusi temperatūra rodo, kad ovuliacija pasibaigė. Ji pakyla maždaug viena - dvi dienos po ovuliacijos. Didžiausias vaisingumas yra tą dieną, kai pakyla temperatūra bei tris dienas iki tol.


4. Ovuliacijos dieną šansai pastoti yra didžiausi.


Kiaušinėlis apvaisinimui tinkamas 12-24 valandas. Jeigu ovuliacija įvyko ryte, santykiai tos dienos vakare jau nebus tokie produktyvūs ir vaisingi. Didžiausia tikimybė pastoti yra tada, kai partneriai lytinius santykius turi 2-3 dienos iki įvykstant ovuliacijai.


5. Jeigu moteris nepastoja, ji yra nevaisinga.


Netiesa. Nevaisingumo priežastys slypi tiek moteryje, tiek vyre maždaug po lygiai. Kai kurios nevaisingumo priežastys taip ir lieka neišaiškintos, nors ištyrus abu partnerius problemų būna nenustatyta.


6. Pastoti reikia laiko, nėra čia ko eiti pas gydytojus.


Jeigu gyvenant reguliarų lytinį gyvenimą ir nesisaugant nepastojama vienerius metus, rekomenduojama apsilankyti pas gydytojus, kurie paskirs reikiamus tyrimus ir išaiškins, kas trukdo susilaukti vaikų.


7. "Visi gali susilaukti vaikų, tik ne mes..."


Netiesa, yra daug moterų ir vyrų, kuriems svajonė turėti vaiką išsipildo ne iš karto. Manoma, kad iki trečdalio visų norinčių pastoti moterų pastoja ne taip jau greitai, kaip panorėję, o tik po metų „kryptingo darbo". Tikimybė pastoti vieno moters ciklo metu yra tik 25 procentai.


8. Moteris, daug metų gerianti kontraceptinius vaistus, pastoja greičiau.


Labiau atvirkščiai. Nutraukus kontraceptinių piliulių gėrimą, turi praeiti laiko, kol susinormalizuoja moters ciklas. Ir nors pasitaiko atvejų, kai pastojama vos atsisakius tablečių, neretai moterims tenka laukti ilgesnį laiką, kol pastoja.


9. Kol moteris žindo, ji negali pastoti.


Gali. Žindymo metu stabdomas ovuliacijos atsistatymas, dėl to moteriai neatsinaujina menstruacijos. Tačiau nors vaisingumas ir sumažėja, tikimybė pastoti išlieka. Vaisingumas žindant priklauso nuo daugelio dalykų: kiek praėjo laiko po gimdymo; kaip dažnai žindoma; ar kūdikis primaitinamas; ar žindoma naktimis. Todėl, jeigu žindote vaikutį ir neplanuojate kito nėštumo, rekomenduojama naudoti kontraceptines priemones.


10. Pirtis yra didžiausias vyro vaisingumo priešas.


Karštis turi neigiamos įtakos vyro spermatozoidų kokybei, tačiau tai nereiškia, kad pirtyje besikaitinantys vyrai yra nevaisingi. Vyro spermos kokybei ir kiekybei ne mažiau kenkia kiti dalykai - alkoholis, rūkymas, šildomos automobilio sėdynės ir kt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis