Ortodontas: kada vaikui tikrai reikalingi breketai?

Nieko nėra gražiau už plačią vaiko šypseną. Tačiau nepamirškite, kad tik nuo tėvų priklauso, kokia šypsena vaiką puoš ateityje. Kreivi dantys, netaisyklingas sąkandis – dažnos problemos, kurias išspręsti gali gydymas breketų sistema.

Ženklai, rodantys, kad vaikui reikalingi breketai

Tėveliams reikėtų atkreipti dėmesį į sąkandžio anomalijas, atsirandančias dėl netaisyklingo žandikaulių augimo ar tokių kasdienių įpročių, kaip netaisyklingas kramtymas, kvėpavimas, netinkama liežuvio padėtis ar nečiaupios lūpos.

„Didelę įtaką taisyklingam sąkandžio formavimuisi turi nuolatinių dantų dygimo laikas ir eiliškumas. Dėl pirmalaikio pieninių dantų netekimo, apie 50 proc. pacientų ateityje reikės ortodontinio gydymo”, – teigia klinikos „Grožio chirurgija” ortodontas Arūnas Vasiliauskas.

Pasirinkimas - itin platus

Gydymo metu, atsižvelgiant į keliamus tikslus, ortodontinių aparatų konstrukcijos derinamos tarpusavyje, taip pat pacientui dažnai reikalingas glaudus įvairių sričių odontologijos specialistų bendradarbiavimas optimaliam gydymo rezultatui pasiekti. Kiekviena breketų sistema turi savų privalumų ir trūkumų. Populiariausi vis tik išlieka metaliniai breketai, kurie gerokai patobulėjo ir kurių galimybės buvo praplėstos atsiradus beligatūrinėms kabėms.

Beligatūriniai breketai visos breketų sistemos lanką fiksuoja specialaus užrakto pagalba, todėl pacientas jaučia mažesnį diskomfortą. Estetiniai breketai yra mažiau pastebimi, tad galutinis sprendimas, kokius breketus rinktis, priklauso ir nuo poreikių (ar norisi juos paslėpti, ar ne), ir nuo finansų, kuriuos tėvai gali skirti.

Turint breketus – reikalinga atidesnė burnos priežiūra

Kabes nešiojantiems vaikams svarbu labai gerai valyti dantis, kitu atveju aplink breketą gali atsirasti balta emalės demineralizacijos juosta, kuri matoma nuėmus kabes. Nepatartina kąsti kieto maisto, kad breketai ar jų sistemos dalys neišlinktų ir neatšoktų nuo dantų. Būtina vengti saldžių, lipnių maisto produktų, kurie didina ėduonies atsiradimo riziką. Taip pat, kas 3-6 mėnesius, privaloma lankytis pas higienistą profesionaliai burnos higienai atlikti.

„Po aktyvaus ortodontinio gydymo reikalingas papildomas dantų priežiūros laikotarpis tam, kad minkštieji ir kietieji burnos audiniai prisitaikytų prie naujos padėties. Šiuo laikotarpiu labai svarbu nuolat stebėti, ar jūsų vaikas laikosi gydytojo nurodymų”, – teigia ortodontas. – „Taigi, ar gydymas bus sėkmingas priklauso ne tik nuo ortodonto, bet ir nuo vaiko tėvelių”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis