Psichologės Jūratės Bortkevičienės palinkėjimas vaikams, tėvams ir pedagogams

Pirmomis rugsėjo dienomis girdime daug sveikinimų ir linkėjimų pedagogams, mokiniams ir jų tėvams. Šįkart norime pasidalinti psichologės Jūratės Bortkevičienės komentaru šia proga.

Kiekvienam mokytojui linkiu mokslo metų pradžią pasitikti padedant vaikui išskleisti sparnus, neapkarpant jų. Leisti vaikams klysti ieškant atsakymo, išmokti be rėkimo, gąsdinimo nutildyti vaikus – juos sudominant. Išmokyti vaikus nebijoti kalbėti ne tik tada, kai kas nors leidžia, bet ir tada, kai jie patys turi ką pasakyti.


Padėti vaikams suprasti, kad be pastangų nebus rezultato, be klaidų nebus atradimų. Linkiu suprasti, kad vaikai negali būti visi vienodi ir atrasti į kiekvieno vaiko širdelę raktą! Linkiu kantrybės, kai vaikas pyksta – jis taip prašo pagalbos arba slepia savo baimes. Nebijokite vaikų, būkite jiems pavyzdys ir įkvėpėjai atrasti savo gyvenimo kelią! 


Tėveliams linkiu būti kantriems ir palaikantiems. Leisti vaikams mokytis, nedarant darbų už juos. Pasitikėti vaikais, kad jie gali, kad jiems pavyks ir kad jiems reikia jūsų meilės, palaikymo, kartais patarimo, kartais išklausymo, bet sprendimą leiskite vaikui rasti pačiam!


Girdėkite juos, kai sako, kad skauda! Nesmerkite, kai nepavyksta, geriau padrąsinkite. Nelyginkite su kitais, nes jie ne kitų, jie jūsų vaikai ir patys geriausi! Stebėkite, kaip skleidžiasi jūsų vaikų sparnai be komentarų, kad gali dar geriau, kad per kreivai, per lėtai, per mažai! Geriau su žodžiais: „Aš tavimi tikiu!“, „Bandyk dar kartą ir tau pavyks!“ Ir pamatysite –jiems pavyks! Vienam greičiau, kitam vėliau, bet pavyks! Pasitikėkite jais! 


Mokinukams linkiu drąsos naujiems iššūkiams, kantrybės ten, kur nepavyksta iš karto – juk ir vaikščioti išmokote ne per vieną dieną. Prisiminkite tą vaikišką užsispyrimą siekti tikslo ir juo naudokitės! Padrąsinkite savo tėvus, kai jie ims jumis abejoti! Palaikykite mokytojus, kai jiems nekokios dienos – juk visi mes kartais būname liūdni, pikti ir paniurę. Būkite kantrūs su suaugusiais, jie tikrai jums linki gero, kad ir kaip atrodytų kitaip! Net tada, kai jie pyksta ar pakelia balsą, taip jie parodo savo nerimą ir baimę! Parodykite suaugusiesiems, kad klysti ir bijoti normalu! Na, ir dar – nelaukite, kad jus linksmintų, ieškokite galimybių ir vidinės motyvacijos savo širdyje! Tik jūs patys esate atsakingi už tai, ką išmoksite.


Tad visus sveikinu su nauja mokslo metų pradžia! Meilės, tikėjimo, pasitikėjimo ir kantrybės!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis