Kaip paruošti vaiką apsilankymui pas psichologą?

Vaikams gali kilti klausimų, kas yra vaikų psichologas, ką jis veikia ir kodėl jie turėtų lankyti konsultacijas, todėl svarbu vaiką tinkamai paruošti susitikimui su specialistu.

Anot vaikų psichologijos ir psichoterapijos centro specialistų, svarbiausia būti nuoširdžiam ir sakyti teisybę apie kreipimosi į vaikų psichologą priežastis. Netiesa arba vengimas apie tai kalbėti gali vaikui kelti nerimą, didinti nepasitikėjimą, o tai trukdys sėkmingai užmegzti kontaktą su specialistu.

Paaiškinkite, kas yra vaikų psichologas ir kaip vyksta konsultacija, kiek laiko ji trunka. Mažesniems vaikams galite pasakyti, kad vaikų psichologas kalbasi ir žaidžia su vaikais ir tėvais, siekdamas padėti išspręsti problemas ir geriau pasijusti. Galite remtis metaforomis ir pasakyti: vaikų psichologas padeda vaikams pamatyti stipriąsias savybes ir išugdyti norimas, pasiekti pergalių, kaip ir krepšinio treneris padeda komandai pasiruošti varžyboms ir jas laimėti. Pasinaudokite Lietuvoje išleista puikia 3–11 metų vaikams skirta I. Banionienės , A. Pundzevičienės „Knyga vaikams apie psichologus“, kurioje vaikams suprantama kalba aiškinama, kas yra vaikų psichologas ir kas vyksta jo kabinete.

Padrąsinkite vaiką. Kalbėkite apie vaikų psichologą pozityviai, vengdami sudaryti įspūdį, jog tai dar vienas „suaugusysis – tėvų atstovas“. Paaiškinkite, kad viskas, ką vaikas pasakys psichologui, bus laikoma paslaptyje, to, be vaiko leidimo, niekas nesužinos, net tėvai (išskyrus tuos atvejus, kai vaikas prisipažįsta apie galimą grėsmę savo gyvybei ar sveikatai bei kitiems).

Perduokite vaikui žinutę, jog jis nėra problema. Vaikų psichologas kalbėsis ir padės ne tik jam, bet ir tėvams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis