Pirmojo gimtadienio tortas: nekeptas ir labai skanus

Tinklaraštyje „Zuikio receptai“ galima rasti daug receptų kūdikiams ir mažiems vaikams. Šįkart tinklaraščio autorė su TavoVaikas.lt portalo skaitytojais dalijasi pirmojo gimtadienio torto receptu. Ačiū!

Vieną dieną svarsčiau, koks galėtų būti pirmojo gimtadienio tortas. Mąsčiau, jog kuo paprastesnis, tuo būtų geriau. Būtų puiku jei būtų be kiaušinių, cukraus ir kuo mažiau alergiją sukeliančių ingredientų. Taip pat skanus, na, tai juk pirmasis gimtadienis (!). Nusprendžiau, jog vasarai puikiai tiktų želatinos tortas su uogomis. Tokiu vasarą vaišinu save ir artimuosius. Paprastas, sveikas ir skanus.


Pirmasis gimtadienis šventė ypatinga, todėl rekomenduoju šio torto paragauti anksčiau nei bus gimtadienis. Gal tortas nepatiks (nors taip būna retai), o gal taip patiks, jog porciją ir jos ingredientus teks dvigubinti, nes šioji nėra labai didelė. Taip pat būtina sąlyga, jog visus ingredientus mažylis jau būtų ragavęs ir jie nekeltų jam alergijos. Jei tai pirmasis gimtadienis, geriau nesirinkite braškių, rinkitės mėlynes, šilauoges ir pan.


Dėl stevijos ar kito vaikam draugiško natūralaus saldiklio kiekio: recepte nurodžiau savo tortukui panaudotą kiekį gaminant su becukriais sausainiais. Ragaukite, jei saldumo norėsis daugiau, stevijos dėkite daugiau. Jei gaminsite su sausainiais „Gaidelis", kurie savyje turi cukraus, stevijos jums reikės mažiau nei nurodyta recepte. Tikiuosi, supratote... Svarbiausia – ragauti ir keisti tortuką pagal savo ir mažylio poreikius bei gyvenimo būdą.


Nekeptas torčiukas, kuris tiks mažylio pirmojo gimtadienio šventei.
Nekeptas torčiukas, kuris tiks mažylio pirmojo gimtadienio šventei.
Tinklaraštis ZUIKIO RECEPTAI


Reikės:


- 400 g graikiško jogurto;


- 100 ml vandens;


- 3-4 v.š. želatinos;


- 200 g sausainių be cukraus (arba tradicinių sausainių „Gaidelis“);


- 50 g stevijos (reikia, jog saldiklis atitiktų 100 g cukraus);


- 200 g uogų.


Gaminimas:


Vandenyje ištirpiname želatiną. Graikišką jogurtą sumaišome su stevija, supilame ištirpintą želatiną ir viską gerai išmaišome. Jei reikia supjaustome uogas, sutrupiname sausainius ir sumaišome su paruošta graikiško jogurto mase. Pilame į formą ir paliekame per naktį šaldytuve arba tol, kol sustings. 


Šaltinis:

„Zuikio receptai“

FB paskyra

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis