Draugiškos skrandžiui velykinės vaišės – misija įmanoma: paruošti šaltieną padės keli triukai

Šaltiena – išties senas kulinarines tradicines turintis patiekalas: ji jau buvo gaminama viduramžių Europoje kaip mėsos konservavimo priemonė. Dabar tai – dažnas švenčių patiekalas, tad artėjančių Velykų proga verta pasidomėti, kaip ją paruošti sveikatai palankesniu būdu, mat gausios vaišios gali tapti nemažu iššūkiu kiekvieno skrandžiui.

RECEPTAS


Vištienos šaltiena


Šaltienai reikės:

4 vnt. vištienos sparnelių;

2 vnt. vištienos  blauzdelių;

1 vnt. svogūno;

1 vnt. morkos;

2 vnt. saliero stiebų;

3 vnt. česnako skiltelių;

Šiek tiek pasirinktinų prieskoninių žolelių;

2 vnt. lauro lapų;

Šiek tiek pipirų.


Gaminimo eiga:

  1. Nuplaukite vištienos sparnelius ir blauzdeles. Jas sudėkite į puodą, užpilkite su šaltu vandeniu ir užvirkite. Užvirus, nugriebkite putas, sumažinkite viryklės kaitrą iki žemiausios ir uždenkite puodą. Viską virkite apie 3 val.
  2. Mėsai išvirus, ją išimkite iš puodo ir palikite pravėsti. Į likusį sultinį suberkite daržoves, prieskonines žoleles, lauro lapus, pipirus, česnakus ir viską užvirkite. Kai sultinys užvirs, sumažinkite kaitrą iki mažiausios ir uždengę puodą virkite viską dar apie 1 val.
  3. Pabaigus virti sultiniui, jį perkoškite ir supilkite atgal į puodą. Į jį sudėkite nukaulintą vištieną, daržoves, galite pasūdyti druska. Viską vėl užvirkite ir būsimą šaltieną supilstykite į pasirinktus indelius. Juos palikite atvėsti kambario temperatūroje, paskui įdėkite į šaldytuvą. Šaltienai sustingus, galite patiekti.


Skanaus!


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis