Kaip turiningai praleisti savaitgalį Anykščiuose su šeima ir vaikais

Anykščius dėl pramogų pasiūlos vaikams, gamtos grožio ir visai Lietuvai patogios geografinės vietos drąsiai vadinu šeimos laisvalaikiui geriausiu miestu Lietuvoje. Čia tiek pramogų, kad viską aplankyti, pamatyti, patirti per vieną dieną neįmanoma, na, nebent labai labai skubant, bet ar to reikia, jei galima neskubat visą savaitgalį praleisti gražiajame Anykščių šilelyje? Tad siūlau jums savaitgalio planą! 

Taigi visų pirma noriu paminėti tik šiemet savo veiklą pradėjusį Safari parką. Vos keletas kilometrų nuo Anykščių miesto ir atsidursite laukinėje gamtoje, kur rasite daugiau nei 150 gyvūnų – čia laisvai ganosi danielių kaimenė su mažulyčiais danieliukais, išdykauja lamos, laksto juodieji Afrikos stručiai ir tik ir taiko įkišt snapą į automobilį ir susipažinti, žolę rupšnoja hailendų veislės raguočiai, kurie taip pat nepasididžiuoja iš arti apžiūrėti, kas atvyko į jų valdas. Jokių tvorų ir atstumo tarp jūsų ir gyvūnų – sėdate į visureigį ir lekiate per pelkes, kalvas ir pievas ir mėgaujatės laisvėje besiganančių gyvūnų kompanija! Norite nuotraukų? Ne bėda – strutis juk ne liūtas. Drąsiai šypsotės drauge – ir turit puikią asmenukę!


Asmeninis albumas


Ar mums patiko? Labai! Ir ne tik gyvūnai, bet ir nuostabios picos, kepamos čia pat – krosnyje! Tad tikrai neužkandžiaukit prieš atvykdami! Ir neturėkite plano skubėti išvykti, nes po safario galėsite ir pavalgyti, ir išsimaudyti tvenkinyje ar baseine, o vaikai padūks žaidimų aikštelėje.


Asmeninis albumas


Dar viena puiki vieta praleisti laiką ir grūdinti sveikatą – pernai duris atvėręs 1200 m Basų kojų takas. Išbandymas basoms pėdutėms – keliausite per pjuvenas, kankorėžius, smėlį, medį, akmenis, šieną, medžių žieves... Atrodo, nieko ypatingo, bet pereiti visą taką „nesukčiaujant“ – yra reikalų.


Asmeninis albumas


Turbūt geriausios patirtys būna tos, kai eini nieko ypatingo nesitikėdamas, o išeini su „vau“ jausmu. Toks buvo mūsų apsilankymas Arklio muziejuje. Viskas taip jauku, tvarkinga, natūralu ir, kas man svarbiausia, – patrauklu vaikams.


Asmeninis albumas


Lauke daug sūpynių, puoštų žirgais – norėjo joti (suptis) ant kiekvieno ir, žinoma, supomės, sėdėjom, žaidėm! Ekspozicijose dirba tikrai profesionalūs gidai, kurie įdomiai, gyvai pasakoja istorijas. O kol tėvai susidomėję klausos, vaikai gali suptis ant daugybės be galo gražių – rankų darbo – medinių arkliukų!!


Asmeninis albumas


„Mamyte, aš dabar kaip Gediminas“, – krykštauja mažoji, supdamasi ant žirgo ir laikydama rankoje kardą.

Išėjom tik tada, kai visi žirgai buvo išjodinėti! O koks Arklio muziejus be jojimo tikru žirgu? Tokiems mažiems – ponis, didesniems – žirgas. Visai šeimai galima pasivažinėti kinkiniu. Labai rekomenduoju! Jei tik būsite Anykščiuose – būtinai apsilankykite ir skirkite tam daugiau laiko!


Jei norite šiek tiek adrenalino – aplankykite Kalitos kalną, žinomą dėl vasaros rogučių trasos. Ji yra beveik pusės kilometro ilgio ir leidžia įsibėgėt iki 40 km/h – neišdildomus įspūdžius ir vaikui, ir suaugusiam garantuoju Vis kartojo: „Dar, dar noriu!!“ Be rogučių, ant kalno yra ir žaidimų aikštelė, ir mini ekskavatorius, ir nemokama sūpynė.


O didelę žaidimų erdvę rasite Labirintų parke, kuriame yra trys labirintai ir žaidimų aikštelė, oro pagalvė šokinėti (ne tik vaikams), sūpynės, veidrodžių labirintas, šaudykla, kreivų veidrodžių kambarys ir čiuožimo padangomis trasa (vienas takelis paprastesnis, kitas ekstremalesnis).


Žinoma, viešint Anykščiuose neaplankyti bene žinomiausio turistinio objekto Lietuvoje – Medžių lajų tako – būtų nuodėmė. Beje, galite paįvairinti kelionę traukinuku, kursuojančiu maršrutu Dainuvos slėnis–Medžių lajų takas (kaina į vieną pusę – 1 Eur). Aš turbūt nepažįstu nė vieno vaiko, kurio nežavėtų traukiniai.


Iš tiesų, be apžvelgtų vietų, šiame nuostabiame mieste rasite Siauruko muziejų, puikiai sutvarkytą Šventosios pakrantę su pasivaikščiojimo takais ir žaidimų aikštele, nuotykių parką, J. Biliūno kapo kalną, neatsiejamą nuo norus pildančios legendos, bažnyčios bokšte po trimis varpais esančią apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsivers nuostabi Anykščių apylinkių panorama.


Daugiau idėjų laikui kartu su vaikais galite rasti mano rašomame tinklaraštyje: https://www.facebook.com/nerablogooro/ ir instagramo paskyroje https://www.instagram.com/nera_blogo_oro/

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis