Per visą lapkritį COVID-19 virusas buvo nustatytas 195 Kauno vaikams

Viešojoje erdvėje paskelbta daugybė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Viliaus Šiliausko įsakymų dėl laikino nuotolinio ugdymo įvedimo kai kurių mokyklų pradinių klasių mokiniams ar ikimokyklinio ugdymo įstaigų atskirų grupių auklėtiniams. Tai susiję su pastangomis kuo efektyviau stabdyti COVID-19 pandemijos plitimą visoje švietimo sistemoje ir už jos ribų.


Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė, Eltos paprašyta atsakyti į keletą klausimų, pirmiausia patikino, kad su COVID-19 plitimu susijusi situacija Kauno miesto švietimo įstaigose, kaip ir visoje šalyje, kinta kiekvieną dieną. Vienur nustatomi nauji infekcijos atvejai, kitur – grįžtama į įprastinius ugdymo procesus. Kauno švietimo įstaigos – ne išimtis.


„Praėjusį penktadienį pagal gautus pranešimus iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro buvo parengti įsakymai dėl dar kelių grupių perkėlimo į nuotolį, tačiau į ugdymo procesus sugrįžta kitos, kurioms jau baigėsi privaloma 14 dienų izoliacija.


Labai atidžiai stebime epidemiologinius rodiklius, vadovaujamės Vyriausybės ir visuomenės sveikatos specialistų bei medikų rekomendacijomis. Atitinkamai priimame sprendimus ir konsultuojame kiekvieną ugdymo įstaigą, atsižvelgdami į jos situaciją. Taikome infekcijų plitimo kontrolės priemones, kuriomis siekiame, kad saugūs būtų tiek miesto pedagogai, tiek Kauno vaikai“, – paaiškino skyriaus vedėja.


Lapkritį, Kauno miesto savivaldybės disponuojamais duomenimis, koronavirusu Kaune užsikrėtė 39 mažamečiai iki 5 metų, taip pat dar 44 vaikai, kurių amžius svyruoja tarp 6 ir 10 metų. Didžiausias susirgimų COVID-19 skaičius užfiksuotas tarp socialiai aktyvių paauglių (nuo 11 iki 18 metų amžiaus) – praėjusį mėnesį koronavirusu užsikrėtė 112 mokinių.


Nuo lapkričio pradžios koronavirusinė infekcija Kaune taip pat buvo nustatyta 57 darželių auklėtojams ir jų padėjėjams bei 46 bendrojo ugdymo įstaigų pedagogams. Dar 40 susirgimų atvejų registruota kitiems ugdymo įstaigų darbuotojams.


Pasak Savivaldybės administracijos atstovės Rasos Markauskaitės, šiuo metu izoliuojasi 33 pradinio ugdymo klasės ir 25 darželio grupės. Taip pat uždaryta visa Kauno miesto specialioji mokykla.


Per visą lapkritį Kaune užfiksuota apie 80 klasių, kuriose buvo nustatytas bent vienas COVID-19 atvejis tarp vyresnių klasių moksleivių. Konkretizuoti, ar izoliavosi visa klasė, ar tik susirgęs mokinys, sunku, kadangi 5-12 klasių ugdymas vyksta mišriu būdu.


Kaip ir kitur Lietuvoje, taip ir antrajame pagal didumą šalies mieste, visos Kauno miesto ikimokyklinės ir priešmokyklinės įstaigos veiklas vykdo fizinėse darbo vietose. Pradinių bei specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai, nepriklausomai nuo jų amžiaus, iki šiol tebeugdomi kontaktiniu būdu.


„Pagal situaciją, 5-12 klasių auklėtiniai, profesinio ugdymo įstaigų mokiniai bei studentai yra ugdomi nuotoliniu arba mišriu būdu. Kuris variantas bus taikomas, sprendžia pati mokyklos administracija arba įstaigos steigėjai“, – Eltai teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja O. Gucevičienė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis