Mamų patirtys, susidūrus su atopinio dermatito (AD) diagnoze

Beno (2,5 m.) mama Ieva

Kadangi pati AD sergu nuo 3 metų, turiu nemažai patirties, kuri palengvina vaiko priežiūrą. Pirmieji požymiai pasireiškė, kai vaikui buvo 7 mėnesiai. Tuo metu galvojau, gal tiesiog netinka vienas ar kitas produktas, nes primaitinimą maistu pradėjau nuo 4 mėnesių. Tačiau, net ir stebint maistą, vaiko oda nesikeitė.

  Paūmėjimo metu labiausiai vargina niežėjimas, ypač naktimis. Nejaučiant per miegus oda nukasoma, atsiranda žaizdelių, paraudimų. Jei nepavyksta numalšinti niežėjimo ir toliau kasomasi, žaizdelės pradeda šlapiuoti, atsiranda uždegimas. Pradžioje skeptiškai žiūrėjau į „Biodermos“ produktą „Atoderm Spray“, bet galiu drąsiai teigti, kad po gero mėnesio naudojimo jis tapo didžiule pagalba naktimis ir kažkur išvykus iš namų. Jei prasideda stiprus niežėjimas naktį, galima papurkšti, nežadinant vaiko.

  Visos atsiradusios žaizdelės, nukasymai ir paraudimai kaista, oda tampa karšta, o pačiam asmeniui darosi šalta. Bet koks aprengtas rūbas erzina, norisi vis labiau kasytis. Nuolatinis odos kasymas ir žaizdų atsiradimas kartais „atveda“ prie auksinio stafilokoko bakterijos, tad tenka gerti ir tepti antibiotikus. Labai svarbu neatsipalaiduoti, nepamiršti, kad emolientus reikia naudoti keliskart per dieną, kad oda neprarastų drėgmės. Sergant AD, mes ribojame lankymąsi baseinuose, nors labai norėtųsi.

  Pradėjus vartoti „Atoderm Intensive Baume“, pirmieji pokyčiai buvo maždaug po mėnesio. Produktų negailėjome, tepėme kelis kartus per dieną ir gausiai. Oda po truputį įgavo švelnumo, minkštumo, mažėjo niežėjimas.

  Per metus, naudojant „Bioderma“, supratau, kad AD tikrai galima palengvinti, pasirenkant tinkamus produktus ir svarbiausia – juos naudoti kiekvieną dieną ir net po kelis kartus. Pagerėjus vaiko odos būklei, atsirado daugiau optimizmo, pagerėjo emocinė būklė, sumažėjo bemiegių naktų. Pradėjome retkarčiais eiti į baseiną, žinoma, išlipus iš karto gausiai tepame emolientą.


Benas ir jo mama
Benas ir jo mama
Partnerio archyvas


Beatričės (1 m. 11 mėn.) mama Lina

Pirmieji AD požymiai ant Beatričės odelės pasireiškė vos 2 mėnesių. Atsirado bėrimų ant veido, išsausėjimų ant riešų, kojyčių. Pradėjus ieškoti priežasčių, netrukus buvo nustatytas alergijos sukeliamas atopinis dermatitas.

  Suvalgius alergizuojančių produktų, jau po kelių valandų atsiranda bėrimų ant viso kūno. Sudirgusi odelė niežti, ją pakasius, atsiranda žaizdelių. Kadangi Beatričei alergija maistui ir atopinis dermatitas nustatytas labai anksti, o aš pati ją žindau iki šiol, turėjome iš esmės pakeisti mitybos įpročius ir skirti ypatingą dėmesį odos priežiūrai. Niežulys mažąją tikrai vargindavo, kasydamasi pabusdavo. Poilsio trūko visai šeimai.

  Gydytojas alergologas iš karto mums rekomendavo „Atoderm Intensive Baume“ emolientą odos priežiūrai. Teigiamą poveikį pastebėjome jau po pirmų panaudojimo kartų. Sąžiningai tepant ryte ir vakare, po kelių dienų pastebėjome, kad oda gražesnė, išsausėjimai dingsta, o vaikas ramesnis.

  Vengiant alergizuojančių produktų ir sąžiningai prižiūrint odelę (jau antrus metus rytą ir vakarą prausiant ją „Atoderm Huile De Douche“ bei gausiai tepant „Atoderm Intensive Baume“ emolientu), Beatričė gali mėgautis pilnaverčiu gyvenimu. Žinoma, visiškai alergenų išvengti nepavyksta, o ir prikibus kokiam nors virusiukui, atopinis dermatitas pasireiškia niežtinčiais bėrimais, odos išsausėjimais, tačiau iš karto užgesiname su „Atoderm SOS Spray“. Vėliau įprastai drėkiname „Atoderm Intensive Baume“ ir problemos paprastai išsisprendžia per keletą dienų. Nors anksčiau nedrįsdavome net pagalvoti apie putas į vonią ar pasipliuškenimą baseine, tačiau dabar į vandens pramogas kartu pasiimame ir mažiausią savo šeimos narį. Tikrai labai džiaugiamės kokybišku ir pilnaverčiu gyvenimu, kurį mums padeda susikurti „Bioderma Atoderm“ atopiškos odos linija.


Beatričė
Beatričė
Partnerio archyvas


Herkaus (3 m.) mama Lina

Su AD susidūrėme, kai sūnui buvo maždaug 2 mėnesiai. Viskas prasidėjo nuo mažos sausos dėmelės. Gydytoja paskyrė vaistų, patepėme – praėjo. Po keleto dienų sausas plotelis vėl paraudo, padidėjo. Mažylis 4 mėnesių jau mokėjo kasytis, tiesiog kumšteliu trindavo niežtinčias vietas. Prasidėjo bemiegės naktys, budėdavau, kad nenusikasytų odelės dar labiau. Niežulio priepuoliai prasidėdavo vidurnaktį. Apie alergijų nulemtą atopinį dermatitą žinojau mažai, tad informacijos pradėjau ieškoti interneto platybėse. Tuomet mūsų nepakeičiama drauge tapo „Biodermos“ kosmetika. Pradėjau stebėti savo mitybą, vedžiau maisto dienoraštį, ką valgiau aš, mano mityboje buvo likę vos keli produktai, bet bėrimai nesitraukė. Pradėjus primaitinimą, taip pat buvo iššūkis. Atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad mažylis alergiškas beveik viskam. Bėrimai paūmėjimo metu niežti, parausta odelė, būna, nusikaso iki kraujo, atsiranda žaizdų. Teko keletą kartų kovoti ir su auksiniu stafilokoku, jį įveikti padėjo taip pat „Biodermos“ produkcija. Mūsų šeimai AD ir alergijos tikrai buvo iššūkis. Teko išmokti skaityti produktų etiketes labai atidžiai. Išvykos taip pat yra kruopščiai planuojamos, visur vežamės savo maisto. Svečiuose saugome, kad neparagautų, ko negalima.

  Kol laikomės dietos be alergenų, odos būklė gana gera. Odelę kasdien drėkiname emolientu. Beveik 3 metai naudojame „Bioderma“, nors bandėme ir kitų priemonių, bet likome prie jos, nes ji turi priešstafilokokinį poveikį. Paūmėjimų būna ir laikantis dietos, bet su „Bioderma“ odelę nuraminti pavyksta greitai.


Herkus
Herkus
Partnerio archyvas


Dominykos (4 m.) mama Augustina

Pirma pažintis su AD buvo, kai mažajai suėjo 3 mėnesiai. Nubudus ryte, mažosios skruostai tiesiog degė! Buvo raudoni ir šlapiavo. Skruostukai buvo tik pradžia. Toliau buvo išberti rankų, kojų linkiai, pilvukas, nugarytė – nuo išsausėjusių lopinėlių iki sutrūkimų, žaizdelių. Kokių tik kremų nenaudojome! Bemiegės naktys jau buvo tapę norma mūsų namuose.

  Vėliau paaugus, kai draugai kviesdavo į svečius, nešdavomės savo lauknešėlius, nes mergytė buvo labai alergiška. Daugelis nesuprato mūsų bėdos ir tiesiog vadino ,,supertėvais“. Tapome uždaresni, tiesiog nebeidavome į jokias šventes. Kol neatradome tokio paties likimo mamų, kurios pasidalijo patarimais. Suderinome maistą visa šeima, dėl mažosios daug ko atsisakėme. Bet niekaip neatradome tinkamų priemonių. Ir tada išgirdome apie „Biodermos“ produkciją, kuri tapo nepakeičiama. Pirmas pagalbon – „Atoderm SOS Spray“ nuo niežulio. Kremą tepame du kartus – ryte ir vakare. Prausiklis švelnus, aliejinio pagrindo, tad po jo net nereikia papildomo drėkinimo. Odelės būklė visiškai pasikeitė į gerąją pusę. Mažoji tapo ramesnė, baigėsi bemiegės naktys. 

  Visa šeima pradėjome naudoti tik „Biodermos“ kosmetikos produktus ir jau treti metai ji keliauja su mumis visur ir visada. Pasakysiu paprastai – mes pagaliau galime džiaugtis gyvenimo kokybe! 


Dominyka ir jos mama
Dominyka ir jos mama
Partnerio archyvas


Šios mamos gavo metinę „Atoderm“ atopiškos odos priežiūros programą (nemokamų produktų) ir tapo jos ambasadorėmis. 2021-ųjų „Atoderm“ programos ambasadorių rinkimai vyks jau sausio mėnesį! Konkursas bus skelbiamas ir „Tavo vaiko“ FB paskyroje.Biodermos rinkinys
Biodermos rinkinys
Partnerio archyvas


Užsakymo nr.: PT_66143

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis