Ar įmanoma išsivalyti dantis be dantų pastos?

Dantų valymas – savaime suprantamas ir praktikuojamas dalykas nuo mažų dienų. Šiandien mes taip skubame ir turime tiek rūpesčių, darbų, kad toks veiksmas, kaip dantų valymas, vyksta tarsi automatiškai. Dažnai valydamiesi dantis, apmąstome dienos planus, susitikimus, vakarienę, o štai išeidami pro duris, susimąstome, ar išsivalėme dantis. Galbūt sąmoningai valytis dantis ir gilintis į šį procesą ir nėra būtina, tačiau tinkamai ir kruopščiai rūpintis burnos higiena – privalu. 

Dantų šepetėlių pasirinkimas – labai platus

Vaikai dažnai džiaugiasi gavę mažą spalvotą dantų šepetėlį ir itin skanią pastą. Vyresni tuo tarpu rinktis gali patys – dantų šepetėliai būna skirtingų dydžių, formų. Yra vieno danties, elektriniai, ultragarsiniai, minkštesni, kietesni ar vidutinio kietumo šepetėliai. Skiriasi jų kaina, prekės ženklas, dizainas. Geriausiai dantų ir tarpdančių šepetėlį parinkti gali Jus prižiūrintis gydytojas – odontologas, kuris įvertina dantų būklę, formą, tarpdančius.

Ar žinote, kaip žmonės valydavosi dantis prieš daug daug metų?

Archeologiniai tyrimai parodė, kad senovės egiptiečiai „pastą“ gaminti pradėjo dar 5000 metų prieš mūsų erą. Tai buvo milteliai, kurių sudėtyje gausu visko: kiaušinių lukštai, pemzos akmuo, mira ir t.t. O vienintelis dantų šepetėlis būdavo žmogaus rodomasis pirštas. Vėliau žmonės dantis pradėjo valytis įvairaus tipo natūraliomis lazdelėmis iš medžių, augalų šakelių, kurias rasdavo ir pasigamindavo patys. Dar vėliau šepetėliai dantų valymui buvo gaminami iš įvairiausių gyvūnų šerių, pvz. arklio uodegos, šerno, žąsies plunksnų. Tuo tarpu pirmieji dantų šepetėliai pradėti gaminti tik 1780 m. Anglijoje.


Dantų pastos pasirinkimas – taip pat platus

Vaistinėse, parduotuvėse ir internete yra tokia dantų pastų įvairovė, kad galima visiškai pasimesti. O ar dantų pasta iš tikrųjų reikalinga? Ionic Corporation – japonų įmonė, kurios sėkmė paremta unikalia patentuota jonizuojančia dantų valymo technologija, tvirtina, jog pastos nereikia. Joninis šepetėlis padės lengvai pašalinti dantų apnašas, mat jonų veikimas panašus į magneto.


„Kliniškai patvirtintas dantų šepetėlis Ionickiss gali būti naudojamas ir be dantų pastos, todėl tai patogus ir taupus būdas prižiūrėti dantis.“ – sakė el. parduotuvės savininkas.

Be dantų pastos tikrai galima kokybiškai išsivalyti dantis – taip teigia ir burnos higienistė Laura Sviglinskienė: „Dantų pasta yra labiau pagalbinė priemonė, tačiau ji tikrai nėra būtina. Norint valytis dantis be pastos ir turėti juos sveikus,  reikėtų vengti kariesogeninės mitybos.“


Šiandien kiekvienas žmogus turi teisę rinktis, kokias priemones ir kaip naudoti, kokią pastą ar dantų šepetėlį pasirinkti, o galbūt valytis dantis be pastos. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog reguliarūs apsilankymai pas gydytoją odontologą yra būtini. Rūpinkimės savo dantimis, o prireikus konsultacijos, kreipkimės į savo srities specialistus. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis