PSO: pasaulyje labai sparčiai daugėja tymų atvejų

Pasaulyje labai sparčiai daugėja susirgimų tymais. Todėl Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėja, kad pavojus kyla milijonams vaikų. Registruotų tymų atvejų skaičius per pirmuosius du šių metų mėnesius buvo 79 proc. didesnis nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį, trečiadienį Ženevoje pranešė PSO.


Ligos atvejų, anot ekspertų, daugėja, nes pernelyg daug vaikų yra nepaskiepyti. Iš dalies taip atsitiko dėl to, kad per koronaviruso pandemiją buvo nutrauktos vakcinacijos programos, iš dalies – kad šalys skiepams nuo tymų numatytas lėšas turėjo panaudoti kitur.

 

Be to, dėl karų ir konfliktų milijonai žmonių Ukrainoje, Etiopijoje, Somalyje ir Afganistane paliko savo namus, o jų vaikai liko nepaskiepyti – visi jie neretai gyvena glaudžiai vieni su kitais. Panaikinus dėl koronaviruso įvestas atstumo taisykles, gresia dideli šios labai užkrečiamos virusinės ligos protrūkiai.

 

Tymai plinta oro lašeliniu būdu kosint, čiaudint ir kalbant. Pradžioje užsikrėtusiesiems pasireiškia gripo ligos simptomai, o tada odos bėrimas. Tipiškos komplikacijos yra vidurinės ausies ir plaučių uždegimas, o kartais ir smegenų uždegimas. Liga gali baigtis mirtimi. Be to, užsikrėtusiųjų imuninė sistema yra susilpnėjusi, ir jie greičiau nei sveikieji gali susirgti kitomis ligomis.

 

Sausį ir vasarį pranešta apie 17 338 tymų atvejus. 2020-aisiais įprasto skiepo nuo tymų negavo 23 mln. vaikų – daugiausiai nuo 2009-ųjų. Nuo 2021 metų balandžio iki 2022-ųjų balandžio fiksuotas 21 didesnis tymų protrūkis, dauguma – Afrikoje ir Viduržemio jūros rytiniame regione. Neatmestina, kad tikrieji skaičiai yra daug didesni. Didžiausių protrūkių būta Somalyje, Jemene, Nigerijoje, Afganistane ir Etiopijoje.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis