UNICEF: tūkstančiams traumą patyrusių vaikų Ukrainoje reikia psichologo pagalbos

Tūkstančiams vaikų Ukrainoje dėl traumuojamų karo išgyvenimų skubiai reikia psichologinės pagalbos, penktadienį pranešė UNICEF.


Jungtinių Tautų (JT) vaikų agentūros skaičiavimais, šalyje vis dar yra nuo 4 tūkst. iki 6 tūkst. vaikų psichologijos specialistų ir turi būti padaryta viskas, kad būtų užtikrintas jų atlyginimas ir jiems būtų suteikta parama, kad jie galėtų tęsti savo svarbų darbą, žurnalistams sakė UNICEF ekspertas Aaronas Greenbergas. Jis kalbėjo iš Lvivo Vakarų Ukrainoje vaizdo ryšiu į Ženevą.

 

Maždaug 91 tūkst. vaikų ir jaunuolių, kurie jau buvo globojami prieglaudose prieš Rusijos invaziją vasario 24 d., reikalauja ypatingo dėmesio, pridūrė jis. Daugelis šių vaikų yra našlaičių namuose ir vaikų namuose, skirtuose jaunimui su negalia, o maždaug 35 tūkst. grįžo į savo šeimas invazijai prasidėjus, bet jiems vis dar reikia paramos. „Vaikai yra atsparūs ir atsigauna, tačiau juos reikia palaikyti“, – sakė A. Greenbergas.

 

Pasak A. Greenbergo, 56 mobilios komandos keliauja po šalį, teikdamos pagalbą vaikams, patyrusiems traumas, įskaitant seksualinį smurtą, ir jų šeimoms. Nuo karo pradžios UNICEF padėjo organizuoti psichosocialinę pagalbą 145 tūkst. vaikų ir paauglių, sakė jis, taip pat maždaug 34 tūkst. specialiųjų poreikių turinčių nepilnamečių.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis