5 būdai, padėsiantys palengvinti nemalonų pieninių dantų dygimą

Pieninių dantų dygimas – tikrai nelengvas etapas. Ir ne tik mažyliui. Gali pakrikti visos šeimos dienotvarkė ir nuotaika, nes diskomfortą jaučiantis mažylis gali tapti irzlus, piktas ir ... atsisakyti ramiai miegoti. Taigi kokie 5 būdai galėtų padėti palengvinti sunkų dantų dygimo laikotarpį ne tik mažyliui, bet ir visai šeimai?

1) Skirkite mažyliui daugiau dėmesio ir meilės

 

Ne be reikalo sakoma, kad sienos gydo. Gydo ir Jūsų šiltas, meilės kupinas glėbys. Tad tomis dienomis, kai mažylis jaučia gana didelį diskomfortą dėl dygstančių pieninių dantukų, skirkite jam daugiau dėmesio ir meilės. Jei naktys bemiegės, tai turėdami galimybę nusnūskite su mažyliu dienos metu. Žindomą kūdikį dažniau maitinkite krūtimi.

 

2) Pamasažuokite jautrias dantenas

 

Jautrias dantenas gali ne tik skaudėti, bet ir niežėti, todėl mažyliui gali patikti lengvas masažas švariu ir šaltu pirštu. Švelniais sukamaisiais judesiais masažuokite jautrias, patinusias ir skausmingas dantenas. Galite jas švelniai spustelėti. Atidžiai stebėkite mažylio reakciją, nes šis masažas patinka tikrai ne visiems. Jei kūdikis reaguoja ramiai, tuomet procedūrą galite tęsti, jei jis pradeda justi dar didesnį diskomfortą ir tampa dar irzlesnis nei įprastai, tuomet procedūrą nutraukite ir ieškokite kitų pagalbos būdų.

 

3) Išmėginkite silikoninius antpirščius

 

Silikoniniai antpirščiai su šereliais paprastai skirti pirmųjų pieninių dantukų priežiūrai, tačiau jie gali kuo puikiausiai pasitarnauti ir kaip švelnus masažuoklis. Poveikis bus dar geresnis, jei prieš masažą šį silikoninį antpirštį palaikysite šaldytuve. Toks švelnus masažas ne tik sumažins dygstančių dantukų keliamą diskomfortą ir pagerins dantenų kraujotaką, bet ir po truputėlį pratins vaikelį prie dantų priežiūros rutinos. Juk pieninius dantukus būtina prižiūrėti, valyti ir gydyti, kitaip gali kilti kur kas didesnių problemų.

 

4) Išmėginkite specialias priemones, skirtas dėl dantų dygimo atsirandančiam diskomfortui mažinti

 

Anaftin Baby gelis dygstant dantukams yra lipnus biologinis burnos gleivinės gelis, sukurtas specialiai dėl dantų dygimo atsirandančiam diskomfortui mažinti. Jis greitai suformuoja nematomą plėvelę, kuri apsaugo dantenas nuo diskomforto ir skausmo.


Natūralios sudėtyje esančios medžiagos pažeistose dantenų vietose padeda malšinti skausmą ir paraudimą, be to, sudėtyje nėra cukraus, alkoholio, anestetinių medžiagų, kurios gali papildomai sudirginti ir taip jautrius audinius. Be to, malonus bananų skonis patinka daugumai mažylių.


Ant pažeistos vietos užtepkite pakankamai gelio ir aplikatoriumi švelniai masažuokite dantenas. Specialus silikoninis aplikatorius turi švelnių šerelių, kurie tolygiai paskirsto gelį ir masažuoja jautrias dantenas. Gelį pageidautina tepti kūdikiui pavalgius ir prieš užmiegant, kad geriau susidarytų plėvelė ir ilgesnį laiką būtų malšinamas skausmas. Vartokite taip dažnai, kaip to reikia, nes sudėtis visiškai saugi ir draugiška.

 

5) Stebėkite simptomus ir veikite, kai būtina

 

Dažnai didesnis karščiavimas, sloga, kosulys, vėmimas ar net viduriavimas „nurašomi“ tik dantų dygimui. Vis dėlto šie simptomai labiau primena ūmines infekcines ligas, tad nenumokite ranka į ligų požymius ir būtinai pasikonsultuokite su vaikelio gydytoju.

 

Užsakymo nr.: PT_76154

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis