Kaip padėti alergiukui?

Alergiškų vaikiukų tėvams tenka nelengva užduotis – kiek įmanoma palengvinti atžalos simptomus, kuriuos gali sukelti net ir namuose tykantys alergenai – dulkės, drėgmė, pelėsis, patalynės erkutės ir kita. Kas be ko, namuose tvarkomės visi, tačiau jei mažylį kamuoja alergija, derėtų labiau atkreipti dėmesį į kai kuriuos svarbius aspektus.


Kaip tvarkytis miegamosiose erdvėse?


Pirmiausia, labai svarbu bent kartą per savaitę patalynę išskalbti aukštoje temperatūroje. Galbūt retai kas susimąsto, tačiau ir džiovinimo procesas yra svarbus. Turintiems alergijų rekomenduojama naudotis buitine technika – skalbinių džiovykle, o ne džiauti skalbinius lauke, nes prie jų gali prikibti žiedadulkės ir kiti alergenai.


Kartą per savaitę nepamirškite išsiurbti palovio ir kitų sunkiau prieinamų vietų, kur gali kauptis dulkės. Nelaikykite palovio užkrautu – po lova laikomi daiktai kaups dulkių sluoksnius ir apsunkins valymo procesą.


Nepamirškite, kad dulkės ir purvas taip pat kaupiasi ir už sunkių baldų – spintų, spintelių, minkštasuolių ir panašiai. Tad juos atitraukti ir išvalyti pakampes nuo dulkių yra būtina bent kartą per tris mėnesius, o geriausia – kartą per mėnesį.


Kaip tvarkytis vonios kambaryje?


Vonios kambaryje svarbiausia stengtis minimalizuoti drėgmę bei užkirsti kelią pelėsio atsiradimui. Vonios kambaryje mes atliekame higienos procedūras, tad jame apstu ir mūsų pleiskanų, plaukų, kuriuos taip pat yra labai svarbu pašalinti.

Vonios kambaryje nederėtų turėti kiliminės dangos. Geriausia – plytelių ar vinilo grindys ir nedidukas plaunamas kilimėlis. Jei įmanoma – raskite vietos ir drėgmės surinkėjui. Geriausia, kai drėgmė patalpoje neviršija 50 proc.


Būtinai atkreipkite dėmesį į dušo užuolaidą, jei tokią turite. Ant jos labai lengvai pradeda plisti pelėsis. Užuolaidas reikėtų valyti ar plauti kartą per savaitę.


Kaip tvarkytis koridoriuje?


Svarbiausia daugiau dėmesio skirti tiems koridoriams, kuriuose yra lauko durys. Juk būtent iš lauko į mūsų namus patenka daugiausia alergenų. Todėl bent kartą per savaitę kruopščiai išvalykite visas lauko duris, jų staktas ir rankenas. Kas be ko, namuose, kuriuose gyvena alergiukai, neturėtų būti vaikštoma su batais. Be jokių išimčių. Koridoriaus grindys turėtų būti siurbiamos bent dukart per savaitę.


Ir dar...


Labai svarbu, kaip valomi namai, tačiau nemažiau svarbu ir kuo. Nors naudojama buitinė chemija retai kada sustiprina alergijų simptomus, kvapikliai ir kitos dirginančios sudedamosios dalys – tai gali. Tad, kaip sakydavo mūsų senoliai, atsarga gėdos nedaro – rekomenduojama rinktis ekologiškas, natūralias namų valymo priemones.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis