Ar jūsų organizme knibžda parazitai?

Parazitų yra daugybė. Nemažai jų mėgaujasi mūsų draugyste: jie gali gyventi ant mūsų ir mūsų organizme. Tai gali būti įvairiausios bakterijos, kirmėlės, grybeliai ir kt. Parazitai sukelia daugybę sveikatos sutrikimų, todėl labai svarbu juos laiku atpažinti ir spręsti iškilusią problemą.

Kokie simptomai gali rodyti, jog jūsų organizmas apniktas parazitų?

 

Pilvo skausmai ir sutrikęs virškinimas. Bene daugiausiai organizmą užpuolusių parazitų gyvena žmogaus virškinamajame trakte. Jie gali sukelti pilvo skausmą, viduriavimą ar vidurių užkietėjimą ir pan. simptomus.

 

Nuolatinis nuovargis. Parazitai minta mūsų maistinėmis medžiagomis, neretai taip alina mūsų organizmą, todėl sukelia didelį nuovargį.

 

Odos pakitimai. Turint parazitų, oda gali tapti labiau dirgli, ją gali lyg iš niekur nieko paberti. Negana to, oda gali prarasti elastingumą ir gyvybingumą – ji gali papilkėti, išsausėti ir pan.

 

Staigus svorio sumažėjimas ar padidėjimas. Kai kurie parazitai gali visas mūsų suvalgomas maistines medžiagas suvartoti vien tik sau, dėl ko mūsų organizmas negaus pakankamai kalorijų. Būtent todėl mums neišvengiamai kris svoris. Tačiau gali atsitikti ir atvirkščiai – jūsų organizmas gali bandyti kompensuoti maistinių medžiagų trūkumą, dėl ko jums staigiai ims didėti svoris.

 

Galvos skausmai, sutrikusi pusiausvyra. Dauguma parazitų sukelia ir įvairiausius nervų sistemos sutrikimus. Jus gali pradėti kamuoti galvos skausmai, nemiga, staiga sutrikti koncentracija, pusiausvyra ir pan.

 

Alergija. Dažnas parazitų sukeliamas simptomas – alerginės reakcijos. Bėrimai gali pasireikšti išorėje ant odos, išangės ir pan., bet taip pat galite tapti alergiški kai kuriems maisto produktams, nors prieš tai juos kuo puikiausiai galėjote valgyti.

 

Ką daryti, jei įtariate, kad jūsų organizmą užpuolė parazitai?

 

Pirmiausia, jums nedelsiant reikėtų kreiptis į savo gydytoją, kuris paskirs tyrimus nustatyti, kokie parazitai jus kamuoja. Gydymas priklausys nuo to, kokie parazitai jūsų kūne užsiveisė. Nenumokite į tai ranka, nes negydant gali kilti dar sunkesnių sveikatos problemų arba ištikti mirtis.

 

Labai svarbu laikytis asmeninės higienos, nepamiršti plauti vaisius ir daržoves, o mėsą ir žuvį gerai apdoroti termiškai. Taip pat nepamirškite palaikyti ir namų švarą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis