Naktinis užkandžiavimas: žala ir nauda organizmui?

Kas gali nutikti jūsų organizmui, jei kiekvieną vakarą prieš miegą užkandžiausite? Ar tai malonumas, o galbūt pavojus sveikatai?

Tie, kas mėgsta užkandžiauti vėlai vakare, puikiai žino, kaip sunku atsispirti šiai pagundai. Tačiau ką toks įprotis gali padaryti mūsų organizmas? Ar tai žalinga? O galbūt naudinga? O gal gali būti ir taip, ir taip?


Kas yra vėlyvas užkandžiavimas?


Vėlyvas užkandžiavimas arba naktinis užkandžiavimas – tai užkandžiavimas po vakarienės arba prieš pat miegą (likus 2 val. ar mažiau iki miego). Šio potraukio labai sunku atsikratyti, o jis susijęs su daugybe priežasčių: alkiu, įpročiais, nuoboduliu, stresu ar tiesiog atsipalaidavimu prieš miegą.


Vėlyvų užkandžių nauda sveikatai


Trūkstamos kalorijos jūsų organizmui. Jei jūsų mityba nereguliari ir nesubalansuota, tuomet labai tikėtina, kad per dieną galėjote suvartoti mažiau kalorijų nei jums reikalinga energijai palaikyti. Todėl užkandžiai prieš naktį gali kuo puikiausiai tikti, kad surinktumėte jums reikalingą kiekį kalorijų. Žinoma, tokiu atveju, geriausia rinktis sveikesnes alternatyvas ir prieš miegą neapsunkinti savo organizmo. Valgykite natūralų jogurtą, išgerkite stiklinę kefyro, nedidelę saują riešutų ir pan. Taip numalšinsite alkį ir pamaitinsite organizmą jam reikalingais mineralais ir vitaminais.


Gali padėti geriau užmigti. Lengvas, subalansuotas užkandis prieš miegą gali pagerinti miego kokybę. Taip pat užkandis gali užkirsti kelią nuo prabudimo naktį dėl kamuojančio alkio.


Gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Vėlyvas baltymų turintis užkandis gali padėti išlaikyti stabilų gliukozės kiekį kraujyje visą naktį. Tai ypatingai aktualu tiems, kas serga cukriniu diabetu. Kad išvengtumėte cukraus kiekio kraujyje staigių šuolių ir kritimų, valgykite užkandžius, kuriuose yra baltymų, sveikųjų riebalų.


Vėlyvo užkandžiavimo žala sveikatai


Gali sukelti virškinimo problemų. Užkandžiavimas vėlai naktį gali sukelti diskomfortą virškinamajame trakte miego metu, pavyzdžiui, refliuksą, padidėjusį skrandžio rūgštingumą ir pan. Venkite sunkaus, riebaus, aštraus, saldaus ar labai sūraus maisto, geriau rinkitės lengvai virškinamus užkandžius, kurie neapkraus virškinimo sistemos.


Gali suprastėti miego kokybė. Riebių ar saldžių užkandžių vartojimas prieš miegą gali sutrikdyti miego režimą, todėl galite imti dažnai pabusti naktį. Prieš miegą ypatingai venkite kofeino turinčių produktų, saldumynų ir kaloringų užkandžių.


Gali paskatinti svorio augimą. Dažniausiai vėlai vakare užkandžiaujama iš nuobodulio ar įpročio, o ne todėl, kad esame alkani. Vadinasi, užkandžiaudami prieš miegą mes suvartosime daugiau kalorijų nei reikia mūsų organizmui, o dėl to gali imti augti svoris.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis