10 patyrusios mamos įsakymų nėščiajai

Nėštumas yra kupinas lūkesčių ir pokyčių. Nors nėštumo pokyčiai yra laukiami ir džiuginantys, jie gali būti ir keliantys stresą.

Jei žinosite, kaip sumažinti stresą nėštumo metu, besilaukdama jausitės labiau atsipalaidavusi, o tai bus labai gerai mažyliui.

10 patyrusios mamos patarimų, kaip atsipalaiduoti ir mėgautis nėštumu būsimajai mamai.

1. Išvažiuokite su partneriu į kelionę

Likus nemažai laiko iki gimdymo, pasvarstykite apie atostogas su partneriu ar draugu. Jei laukiatės pirmojo vaiko, tai gali būti puiki galimybė pasilinksminti prieš tai, kai dėmesį teks skirti didėjančiai šeimai. Jei jau turite vyresnių vaikų, tai bus puiki proga skirti jiems ypatingą jūsų dėmesį prieš tai, kai naujasis kūdikis užims pagrindinę vietą jūsų šeimoje ir kurį laiką reikalaus daugiausiai dėmesio.

2. Pasimėgaukite Spa procedūromis

Mamos, ypač neseniai pagimdžiusios, neturi laiko pasimėgauti Spa procedūromis. Pasinaudojusi galimybe apsikirpti, pasidaryti manikiūrą ir pedikiūrą ar masažą, galite gerokai sumažinti patiriamą stresą. Pedikiūras bus tikra prabanga, ypač paskutiniais nėštumo mėnesiais, kai taps sunku pasilenkti ir pasiekti savo kojas. Naujoms mamoms paprastai yra sudėtinga pasprukti nuo mažylių, tad pasigražinusios paskutinėmis nėštumo savaitėmis, pirmomis dienomis po gimdymo atrodysite ir jausitės geriau.

3. Neapsiimkite šimto darbų viena, deleguokite kai kurias užduotis

Prieš gimstant mažyliui, veiklos tikrai netrūksta, tad būsimai mamai gali atrodyti, kad būtinų darbų sąrašas yra per didelis. Tačiau kai kurias užduotis galima perduoti kitiems, pavyzdžiui, kūdikio drabužių skalbimą, lovelės ar lopšio surinkimą, sauskelnių pirkimą. Dauguma žmonių su malonumu padės pasiruošti kūdikio atsiradimui, tad nedvejodama prašykite draugų ar šeimos narių perimti kai kurias užduotis.

4. Atsargiai pasportuokite

Fizinė veikla ir judėjimas puikiai padeda kovoti su stresu. Nėščioms moterims naudinga veikla yra ši: joga, ėjimas ir plaukimas. Žinoma, dėl jums tinkamos fizinės veiklos būtinai pasitarkite su savo gydytoju ir venkite tokių užsiėmimų, kurie galėtų pakenkti. Kasdien skirkite laiko sportui ir maksimaliai išnaudokite šią streso valdymo priemonę.

5. Pasidalinkite savo rūpesčiais ir baimėmis

Nėščios moterys jaudinasi dėl daugelio dalykų: nuo rūpesčio, kaip vyks pats gimdymas iki nerimo, ar mažylis gims sveikas. Pasidalindama šiais rūpesčiais su draugais ar gydytoju, sumažinsite nerimą. Aptardama gimdymą ir būsimo kūdikio sveikatos reikalus su gydytoju, išsklaidysite kai kuriuos rūpesčius. Kalbėdamasi su kita nauja mama apie viską - nuo bemiegių naktų iki geriausios sauskelnių rūšies, išsiaiškinsite, kas jūsų laukia ir atsikratysite kai kurių rūpesčių.

6. Valgykite sveikai

Kai kurie žmonės mano, jog besilaukiant galima valgyti pyragus, sausainius ir kitas bevertes kalorijas. Iš tikrųjų, nėštumas yra toks laikas, kai reikia valgyti gerokai atsakingiau, negu anksčiau. Nėščiai moteriai nereikia tiek daug papildomų kalorijų, kiek įsivaizduoja dauguma žmonių. Papildomos kalorijos turi atkeliauti iš sveikų produktų, o ne iš beverčio maisto. Kai jaučiate nerimą, kyla pagunda kišti į skrandų viską iš eilės, tačiau tai nėra teisinga. Jūsų užduotis - atminti, kad valgis streso nemalšina, be to, jūs turite valgyti daugiau sveiko maisto.

7. Pasnauskite

Nėščios moterys dažnai pavargsta, nes tam yra svari priežastis. Kūdikio auginimas gali varginti. Užtektinai ilsėtis yra labai svarbu, ir ne tik todėl, kad miego trūks, kai gims mažylis. Jei būsite gerai pailsėjusi, sumažinsite patiriamą stresą, o tai tikrai bus naudinga kūdikiui. Nėščios moterys turi naudotis visomis įmanomomis galimybėmis pamiegoti - ilgai miegoti rytais, eiti anksti miegoti vakarais arba net pasnausti dieną.

8. Suplanuokite darbus iki ir po gimdymo

Būsimos mamos, kurios dirba, turi apsispręsti dėl motinystės atostogų. Jos turi nuspręsti, kada grįš į darbą, ar prireiks ir kada auklės. Laikas, kada išeisite motinystės atostogų, priklausys nuo jūsų sveikatos. Kad ir kiek laiko planuojate būti namuose su mažyliu, jūsų darbdavys norės iš anksto žinoti jūsų planus. Surasti tinkamą auklę gali būti sudėtinga, tad pasirūpindama tuo prieš vaiko gimimą, galite sumažinti galimą stresą. Viską suplanavusi prieš vaiko gimimą, galėsite sutelkti dėmesį į savo nėštumą, o vėliau - į savo kūdikį.

9. Praleiskite laiką su savo geriausia drauge

Nėštumas ir pasiruošimas kūdikio atsiradimui užima nemažai laiko, tad gali būti, kad negalėsite praleisti tiek laiko su savo draugais, kiek norėtųsi. Būdama su draugais ir darydama tai, kuo mėgaujatės, sumažinsite stresą ir sustiprinsite savo santykius. Jausdama palaikymą prieš gimdymą, pagerinsite savo nuotaiką ne tik dabar, bet tai jums padės ir pirmaisiais motinystės mėnesiais.

10. Pasiduokite „lizdo sukimo" impulsui

Kai kurios nėščios moterys jaučia didelį poreikį „sukti lizdą", ypač paskutinėmis nėštumo savaitėmis. Namų ir kūdikio daiktų valymas bei pertvarkymas ne vieną moterį nuramina ir atpalaiduoja. Jei jūsų namai ir mažylio kambarys bus paruošti, būsima mama jausis labiau pasiruošusi ir kontroliuojanti situaciją. Žinodama, kad mažylis grįš į paruoštus namus, kuriuose netrūks nei sauskelnių, nei švarių drabužėlių, sumažinsite nerimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis