Kas nulemia, kad vienos nėščiosios pilvas būna vos matomas, o kitos – itin didelis

Moteris, pasijutusi nėščia, savo žvilgsnį vis dažniau nukreipia į pilvą – ar jau matyti, kad laukiasi, ar padidėjo. Kas lemia jo dydį, formą?  

Dažniausios priežastys, nulemiančios nėščiosios pilvuko dydį


Pirmus tris nėštumo mėnesius gimda dar nedidelė, telpa mažajame moters dubenyje, todėl didėjančio pilvelio nematyti. Tik dar po mėnesio gydytojas per apžiūrą gali užčiuopti kietą, apvalios formos iškilumą – tai didėjanti, auganti gimda. Vienoms nėščioms moterims pilvas pasimato gana greitai, o kitoms – tik į nėštumo pabaigą. Kas tai lemia? Ogi pilvo dydis pirmiausia priklauso nuo nėštumo dydžio, taip pat nuo moters kūno sandaros, ūgio. Žemos moters nėščiosios pilvelis neretai atrodo didesnis, nei yra iš tiesų.


Pilvo dydžiui įtakos daro taip pat būsimos mamytės apkūnumas. Aukšta ir apkūni moteris kartais net ir pati nepastebi savo nėštumo, ypač jei yra vyresnio amžiaus ir trinka mėnesinių ciklas.


Ar pilvas didelis, taip pat lemia gimdos ypatumai. Pavyzdžiui, jeigu gimdoje yra miomų, jos didina gimdos apimtį. Tada nėštumas iš pažiūros gali atrodyti didesnis, nei yra iš tikrųjų. Pilvo dydžiui, be abejo, įtakos turi vaisių skaičius. Jei būsimoji mama nešioja du ar tris vaikučius, pilvas bus didesnis.


Vaisiaus vandenys ir nėštumas


Vaisiaus vandenų kiekis kinta visą nėštumo laikotarpį. Ar jų pakanka, ar per daug, gydytojai įvertina ultragarsu. Jei nustatoma, kad per daug, ieškoma priežasčių bei atliekami papildomi tyrimai. Gausių vaisiaus vandenų priežastis taip pat gali būti sutrikusi jo raida. 


Kai vaisiaus vandenų per mažai, tikrinama, ar jie nėra nutekėję. Taip pat tiriama, ar ne per mažas vaisius (tada galimas placentos nepakankamumas), ar būsimasis vaikelis turi abu inkstus, ar nesutrikusi jų raida, nes gaminant vaisiaus vandenis dalyvauja ir jis pats. Jei inkstų sandara neįprasta, tai atsiliepia vandenų kiekiui.


Pirmas ir paskesni nėštumai


Kartais sakoma, kad antrą kartą pastojusios moters pilvukas išryškėja greičiau nei per pirmąjį nėštumą. Tai gali būti tiesa: moters, besilaukiančios ne pirmo vaikelio, pilvas labiau išryškėja, atsikiša, nes pilvo sienos raumenys labiau prasiskyrę, jie neturi iki pirmo nėštumo buvusios įtampos. Be to, artinantis gimdymui, kurį laiką vaisiaus padėtis dar nebūna pirmeigė. Dėl šių priežasčių moters pilvukas gali atrodyti didesnis, labiau atsikišęs.


Vaisius pilve dažniausiai būna įsitaisęs išilgai. Tik apie 0,5 proc. visų vaisių padėtis būna skersinė. Tada moters pilvas būna ne išilginio, o skersinio ovalo formos (ypač retai – įstrižos). 


Kai nebūdavo tikslesnių nėštumo tyrimų, pilvo apimtis buvo matuojama, kai moteris apsilankydavo pas gydytoją. Tačiau dabar to daryti nesiūloma, nes pilvo apimtis iš tiesų neturi jokios reikšmės sprendžiant apie nėštumo eigą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis