6 priežastys, kodėl nėščiosios miega blogiau

Nors lauktas nėštumas moterims teikia begalę džiaugsmo, vis tiek retkarčiais aplanko neramios mintys apie būsimą kūdikį ir naujas pareigas, kurios sukelia nemigą. Ką daryti, kad nėščiosios miegas būtų saldus? Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

6 fiziologinės priežastys, trikdančios nėščiosios miegą:


TUALETO REIKALAI


Jau pirmaisiais nėštumo mėnesiais miegas sutrikti gali dėl didėjančios gimdos, kuri spaudžia šlapimo pūslę ir dažniau tenka keltis į tualetą. Nėštumui besibaigiant miegoti neleidžia kūdikis, kuris prabunda kartu su mama, kai ši atsikelia į tualetą, ir galvodamas, kad jau metas keltis, pradeda sukiotis, spardytis, judėti. Jeigu keliatės į tualetą naktį, nedekite šviesos, tik blankią naktinę lemputę, kuri padės neišsiblaškyti ir toliau miegoti. 


PSICHOLOGINĖS PRIEŽASTYS


Antrąjį nėštumo trimestrą daugelis moterų miega geriau, nes įpusėjus nėštumui gimda pakyla iš mažojo dubens ir mažiau spaudžia šlapimo pūslę. Dažniausiai moterys šį trimestrą miega blogai dėl psichologinių priežasčių: nesutarimų su vyru, nerimo, baimės, darbo rūpesčių.


RĖMUO


Trečiąjį trimestrą miegą gali sutrikdyti didėjantis pilvukas, kuris spaudžia diafragmą. Pradeda trūkti oro, sunku gulėti ant nugaros. Taip pat padidėja skrandžio rūgštingumas ir griaužia rėmuo. Miegoti gali trukdyti ir vaisius, kuris jau leidžiasi į dubenį ir spaudžia šlapimo pūslę, todėl tenka dažniau keltis į tualetą. 


KOJOS


Kartais užmigti neleidžia arba iš miego pažadina „neramių kojų“ sindromas. Jis pasitaiko apie 15 proc. nėščiųjų, kurios naktį prabunda nuo „sunkumo“ kojose arba mėšlungio. Pajudinus kojas arba pasivaikščiojus nemalonus pojūtis praeina savaime. Tai gali rodyti, kad organizme trūksta kai kurių mikroelementų (magnio, geležies, folio rūgšties), tad apie šį negalavimą reikia pasakyti savo gydytojui ir atlikti kraujo tyrimus. 


PRIEŠ GIMDYMĄ


Trečią nėštumo trimestrą miegoti apskritai nepatogu, nes negalima miegoti nei ant pilvo (kad nebūtų spaudžiama gimda), nei nugaros (gali sutrikti kvėpavimas), tad lieka įprasti miegoti pusiau sėdomis arba ant šono – geriausiai kairiojo. Jeigu miegate ant šono, už nugaros pasidėkite minkštą pagalvėlę, kad net ir užmigusi negalėtumėte apsiversti ant nugaros. 


KNARKIMAS


Dalis iki nėštumo neknarkusių moterų pastojusios pradeda knarkti ir todėl negali gerai išsimiegoti. Labai svarbu, kad vyras pastebėjęs, jog jo moteris knarkia, apie tai ją įspėtų, nes knarkimas gali būti kai kurių artėjančių ligų požymis. Tad jeigu knarkiate, kreipkitės į gydytoją, kuris pamatuos kraujospūdį. Knarkti pavojinga, nes tai gali rodyti padidėjusio kraujospūdžio ligą, preeklampsiją. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis