Dienos patarimas: kaip išrinkti geriausią dantų šepetėlį vaikui?

Dantų šepetėlis yra pirmoji dantų priežiūros priemonė, kuri reikalinga dar tada, kai dantukai mažyliui nėra išdygę. Kaip pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį ir nepasiklysti didžiulėje jų pasiūloje, pataria odontologė Dovilė Žemgulytė.

Renkantis dantų šepetėlį vaikui, neretai būna nurodytas amžius, kuriam jis skirtas: ar toks klasifikavimas yra naudingas ir verta juo tikėti?


Tokia klasifikacija yra orientacinė ir gali padėti tėveliams geriau atitaikyti dantų šepetėlio dydį. Taip pat yra specialių mažyliams pritaikytų dantų šepetėlių – šepetėliai su specialia rankenėle ar ant piršto tėveliams užmaunami silikoniniai šepetėliai. Visgi, aklai pasikliauti tokia klasifikacija nereiktų.


Kaip patartumėte išsirinkti geriausią dantų šepetėlį vaikui? Į kokius kriterijus kreipti dėmesį?


Šepetėlis vaikui turėtų būti minkštas, netraumuojantis dantenų ir pakankamai smulkus, leidžiantis atlikti judesius nedidelėje vaiko burnytėje. Kol vaikas visai mažas, galima rinktis vieno danties šepetėlį dėl mažos galvutės.


Kai kurie dantų šepetėlių gamintojai vilioja pirkėjus negirdėtais triukais, esą šereliai gaminami iš voverės uodegos plaukų arba, kad šereliai padengti brangiųjų metalų dulkėmis: sakykite, kokia jūsų nuomonė tokių šepetėlių atžvilgiu?


Nėra moksliškai patvirtintų duomenų apie tokių šepetėlių didesnį efektyvumą.


Kas kiek laiko patartina keisti šepetėlį ir kodėl?


Šepetėlį reiktų keisti kas tris mėnesius arba anksčiau, jei pastebėjote jo nusidėvėjimo požymių. Taip pat šepetėlį į naują reikėtų pakeisti, jei sirgote infekcine liga.


Iki kokio amžiaus tėvai turėtų valyti vaikams dantis patys, arba bent pervalyti po to, kai su šepetėliu pasižaidžia patys vaikai?


Valyti dantis reikėtų du kartus per dieną. Ryte galima leisti vaikui pačiam išsivalyti dantis – taip formuojami vaiko burnos higienos įpročiai. Vis dėlto, prieš miegą išvalyti dantis turėtų mama ar tėtis. Taip reikėtų daryti iki vaikas sulaukia 8 metų – manoma, jog sulaukus tokio amžiaus vaiko rankos motoriniai judesiai yra pakankamai išlavėję ir jie patys gali tinkamai išsivalyti dantis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis