Vaikui atlėpausiui padės tik operacija?

Kol vaikas mažas, neįprastai daug atlėpusias jo ausytes pastebi tik artimiausi žmonės. Tačiau jam augant ir pradėjus lankyti mokyklą, atlėpusios ausys gali tapti patyčių objektu ir rimta vaiko psichologine problema.

Konsultuoja Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos ,,Grožio pasaulis" plastikos chirurgas Mindaugas Kazanavičius.


Ką reikia žinoti apie ausų operacijas?

Ausų operacijos (dar vadinama otoplastika, aurikuloplastika) metu yra parenkama pacientui tinkama ausies forma, atstatoma simetrija. Šios operacijos metu pašalinami ne tik įgimti ar įgyti ausų defektai, bet labai dažnai ir paciento psichologiniai kompleksai. Operacijos dažniausiai atliekamos mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunimui.

Kada rekomenduojama atlikti ausų operacijas?

Ausų korekciją patariama atlikti vaikui sulaukus 6-7 metų, dar prieš pradedant lankyti mokyklą, nes tokio amžiaus vaikas jau pastebi išvaizdos trukumus, susiduria su bendraamžių pastabomis ar net patyčiomis.

Ar ausų operacijos metu galima pašalinti visus ausų defektus?

Operacijos metu galima pašalinami beveik visus defektus. Ypatingai sudėtingais atvejais operacijos apimtis gali didėti, gali tekti korekciją atlikti per kelis etapus.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Ką daryti pirmiausia, kai springsta vaikas?

Kaip atliekama operacija?

Otoplastikos metu yra sumodeliuojama nauja ausies kaušelio forma, jei reikia pašalinami ausies spenelių defektai. Pjūviai daromi nugarinėje ausų kaušelių pusėje ir todėl, visiškai sugijus, randeliai tampa nematomi. Operacijos metu dažniausiai taikoma vietine nejautra. Atskirais atvejais gali būti taikoma ir bendroji nejautra (narkozė).

Kiek trunka operacija?

Operacijos trukmė - apie 1-2 valandos.

Ką tėvai turėtų žinoti apie pooperacinį laikotarpį?

Po operacijos galva sutvarstoma taip, kad ausys butų fiksuotos naujoje padėtyje. Pooperacinis skausmingumas nežymus, praeina per 1 - 3 dienas. Galima naudoti įprastus nuskausminančius vaistus. Tvarsčiai nešiojami 7 - 10 dienų. Reguliariai perrišama kas 3 - 4 dienos, tuo pačiu stebimas gijimo procesas. Siūlai pašalinami po 7 - 10 dienų. Nuėmus tvarsčius yra rekomenduojama dar 4 -5 savaites dėvėti elastinę juostą, prispaudžiančią ausis.

Kokiu metų laiku rekomenduojama atlikti ausų operaciją?

Geriausias metas šioms operacijoms - vasara bei vaikų mokyklos atostogos, nes tuo metu vaikams nereikia eiti į mokyklą.

Kiek laiko išlieka operacijos efektas?

Pooperacinis efektas išlieka visam gyvenimui. Pakartotinų korekcijų paprastai prireikia tik 3 -5 % pacientų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis