Medikai kreipiasi į tėvus: nedarykite šių klaidų

Kokius patarimus tėvams gali duoti patyrę vaikų ligų gydytojai? Į šį klausimą pabandė atsakyti portalas „Parents“.

1. Neieškokite internete patarimų sveikatos klausimais.


Jei sunerimstate dėl simptomų, įprastai pirmiausia kreipiatės į google. Patikimose svetainėse būna naudingos informacijos, tačiau neįmanoma diagnozuoti internetu. Pasitarkite su gydytojais, papasakokite jiems simptomus.


2. Nevažiuokite dėl vaiko slogos į Skubios pagalbos priimamąjį.


Taip, kai vaikas susitrenkia nosį į šaldytuvą ar kūdikiui pirmą kartą prasideda sloga, visada yra pagunda pirmiausia kviesti greitąją pagalbą arba važiuoti į priėmimo skyrių. Tačiau kaip rodo medikų patirtis, ne vienu atveju galėtų padėti šeimos gydytojas poliklinikoje ar net jo konsultacija telefonu. Kai paskambinate savo pediatrui ir pasišnekate, vaikas nusiramina, tėvai įvertina situaciją, o gydytojas gali nuspręsti, ar būtina apžiūrėti vaiką.


3. Nustokite reikalauti antibiotikų.


Natūralu norėti, kad vaikas kuo greičiau pasveiktų, tik antibiotikai toli gražu ne visada reikalingi. Jei yra bakterinė infekcija, antibiotikų reikia, bet dažniausiai vaikus užklumpa virusinės ligos, taigi antibiotikų nereikia. Jei vaikas peršalo, kosėja, nereikia antibiotikų, reikia laiko pasveikti. Be to, per dažnai duodant antibiotikų, bakterijos gal tapti atsparios antibiotikams, tada sunkiau jas įveikti.


4. Nustokite bijoti skiepų.


Ironiška, kad vieni tėvai skuba pas medikus, o kiti bijo skiepų. Arba jei tiki skiepų nauda, nerimauja, ar vienu metu galima skiepyti nuo kelių ligų. Yra svarių įrodymų, kad skiepai apsaugo nuo daugelio mirtinų ir organizmą silpninančių ligų. Atidėliojant skiepus, ypač kūdikiams, vaikai ilgiau būna neapsaugoti. Pradėjus vesti vaikus į viešą vietą, ligų, kurioms kelią užkerta skiepai, rizika padidėja.


5. Neleiskite vaikui žiūrėti televizorių neribotą laiką.


Pripažinkime – televizoriai, kompiuteriai ir telefonai yra mūsų gyvenimo dalis. Bet net ir tokiu atveju būtina kasdien išvesti vaikus į lauką, kad jie bendrautų su kitais vaikais ir socialiai vystytųsi. Gyvenime svarbu gyvas bendravimas, taigi skatinkite vaikus žaisti su draugais.


6. Nemanykite, kad vaikas peršalo per kelias minutes lauke.


Tai labai gajus mitas, tačiau patikėkite – eidamas be striukės iki automobilio tas 10 sekundžių vaikas neperšals. Virusinės infekcijos gali būti perduodamos oro lašeliniu būdu. Be to, maži vaikai viską liečia, paskui liečia sau akis, nosį ir burną. Žiemą dažniau sergama, nes vaikai visą dieną išbūna uždarose patalpose darželyje ar mokykloje.


7. Neatsisakykite profilaktinio vaiko sveikatos patikrinimo.


Dauguma žmonių labai užsiėmę, taigi lengva ranka atšaukia profilaktinius vizitus pas gydytoją. Tai klaida, nes kur kas lengviau užkirsti kelią, nei vėliau gydyti vieną ar kitą susirgimą. Tai pasakytina apie regėjimo, klausos, stuburo, dantų tikrinimą. Be to, dažniau lankantis pas gydytojus vaikai jų nebijos, bus kur kas paprasčiau kreiptis, kilus klausimų.


8. Nevalykite vaikams ausų su pagaliukais.


Galbūt manote, kad taip išvalote vaikui ausis, bet iš tiesų tik stumiate sierą gilyn į ausį. Kartais vaikams pradeda skaudėti ausis arba suprastėja klausa, nes labai daug sieros būna pristumta į ausį būtent dėl tokio ausų valymo su pagaliukais. Maudantis leiskite patekti vandeniui vaikui į ausis – vanduo natūraliai padės išsivalyti sierai.


9. Išlikite ramūs, jei vaikui pakilo temperatūra.


Naujagimiui padidėjusi temperatūra iš tiesų gali būti pavojinga, todėl pirmaisiais gyvenimo mėnesiais kreiptis į gydytojus esant temperatūrai reikia. Bet jei vaikas didesnis, nereikia panikuoti, kai pamatote 37 laipsnius termometro rodmenų langelyje. Pakanka pasiskambinti gydytojui ir pasitarti dėl tolimesnių veiksmų. Išvardinti simptomai ir vaiko savijauta padeda jiems įvertinti situaciją ir skirti tinkamą gydymą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis