Iš lūpų į lūpas perduodamos liaudiškos priemonės nuo kosulio

Prasidėjus ligų sezonui, prisimename liaudiškas priemones, kurios padeda mums kovoti su sloga, gerklės skausmu ar kosuliu. Šįkart - apie pastarąjį.

Kopūstų lapai

Šviežių kopūstų lapų naudą žino ne viena žindanti mama, kuomet jie padeda nuimti karštį nuo krūtinės ir pradėjus formuotis kietiems guziukams. Pasirodo, kopūstų lapai gali būti ir pagalbininkai kovojant su kosuliu.

Кopūstų lapus nušutinkite ir iškart ištepkite medaus ir druskos mišiniu (santykis 1:1). Dar šiltus (bet ne per karštus) lapus pridėkite prie krūtinės ar nugaros (tik ne širdies plote), ant viršaus uždėkite polietileno plėvelę, šiltą šaliką ar skarą ir ligonį gerai apkamšykite. Po kurio laiko lapą galima nuimti, nes medus su druska jau bus susigėręs į odą ir atlikęs savo darbą.

Kriaušės

Virtos ir keptos kriaušės – tai puiki priemonė nuo stipraus kosulio ar dusulio. Džiovintų kriaušių nuoviras mažina troškulį esant aukštai temperatūrai. Vieną stiklinę smulkintų džiovintų kriaušių užpilkite 500 mililitrų vandens ir virkite 20 minučių. Uždenkite puodą ir palikite keturioms valandoms. Nukoškite ir gerkite šiltą po 100 mililitrų keturis kartus per dieną likus pusvalandžiui iki valgio.

Bananai

Du prinokusius bananus sutrinkite, užpilkite 200 mililitrų karšto vandens ir užvirkite. Tada nukoškite ir įdėkite medaus. Gėrimą gerkite šiltą.

Datulės

Dešimt datulių užpilkite 500 mililitrų vandens ir virkite 10 minučių. Nukoškite ir gėrimą gerkite šiltą, jeigu kankina sausas kosulys. Taip pat galima šešias ar septynias datules virti 200 mililitrų pieno.

Razinos

Trisdešimt gramų razinų 45 minutes mirkykite šaltame virintame vandenyje. Nukoškite. Razinas suvalgykite prieš miegą, užgerdami karštu pienu. Ši priemonė veiksminga net labai stipriai kosėjant.

Vitaminų sauja I

Vaikams kosulio atsikratyti padės štai tokia košelė. Smulkia tarka sutarkuokite vieną obuolį, vieną svogūno galvą ir vieną morką. Visi ingredientai turi būti daugmaž vienodo svorio. Įdėkite du šaukštus medaus ir gerai išmaišykite. Duokite vaikams po vieną arbatinį šaukštelį šiltos košelės keturis ar penkis kartus per dieną.

Vitaminų sauja II

Sumaišykite du valgomuosius šaukštus tarkuoto obuolio, du valgomuosius šaukštus medaus ir vieną valgomąjį šaukštą tarkuoto svogūno. Valgykite šiltą mišinį po vieną arbatinį šaukštelį nuo keturių iki septynių kartų per dieną.

„Ugninis" pienas nuo kosulio

Dešimt svogūnų galvų supjaustykite kubeliais, susmulkinkite vieną česnako galvą. Užpilkite viską 500 mililitrų pieno ir virkite tol, kol svogūnai ir česnakas suminkštės. Įdėkite mėtos ir liepų medaus. Palikite valandai pastovėti, tada nukoškite. Gerkite po vieną valgomąjį šaukštą kelis kartus per dieną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis