Nepagydomai vėžiu sergantys vaikai hospise galės gyventi su šeimomis

Nepagydomai vėžiu sergantys vaikai Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospiso vaikų skyriuje galės būti su visa šeima. 

Kaip Eltai sakė hospiso atstovė Aneta Gurnevič, aukotojų lėšomis pradėto statyti hospiso vaikų skyriaus kambariai bus skiriami vėžiu sergantiems ligoniukams, kuriems nebetaikomas aktyvus gydymas.


„14 vietų hospise paliatyviai gydomi tik suaugusieji, bet turėjome vieną vėžiu sirgusį 8 metų berniuką, kuris paskutines dienas praleido pas mus, specialiai jam įrengtoje erdvėje. Kad jaustųsi kaip namuose, o ne sterilioje ligoninėje, ji buvo papuošta pasakų motyvais. Būna situacijų, kai tėvai bijo namuose vieni likti su sergančiais vaikais, nes iškyla medicininių problemų, su kuriomis jie negali susidoroti. Dirbdami labai aiškiai pamatėme vaikų hospiso poreikį. Tačiau pagalba vaikams ir jų tėveliams taip pat bus teikiama ir namuose, kaip ir onkologinėmis ligomis sergantiems suaugusiems, kuriuos globoja hospiso darbuotojai bei savanoriai“, - sakė A. Gurnevič.


Paklausta, kokia pagalba aktualiausia nepagydomai sergantiems vaikams ir jų tėvams, Eltos pašnekovė minėjo psichologinio palaikymo, dvasinio palydėjimo, tiesiog žmogiško buvimo šalia svarbą.


„Kai yra palaikančių žmonių, tėvams lengviau eiti vaiko ligos ir atsisveikinimo su juo keliu. Kaip ir kiekvienam išeinančiam žmogui, vaikui svarbus kito žmogaus buvimas šalia, kad laikytų už rankos, jei vaikas dar pajėgia, - pažaistų, kartu pasiklausytų mėgstamos muzikos, atneštų mėgstamą žaisliuką“, - sakė hospiso darbuotoja. 


Higienos instituto duomenimis, pernai Lietuvoje nuo vėžio mirė 18 vaikų: du kūdikiai, penki 1-4 metų amžiaus, trys 5-9 metų amžiaus ir po keturis 10-14 ir 15-17 metų amžiaus vaikus.


Pal. kun. M. Sopočkos hospiso vaikų skyriuje, kuris statomas iš aukotojų lėšų, numatoma įrengti 9 atskirus kambarius, kuriuose gyventų visa šeima - ne tik nepagydomai sergantis vaikas su vienu iš tėvų. 


Norima padėti ir tėvams, kad jiems nereikėtų svarstyti, kurie vaikai liks be mamos, kurie - be tėčio, kuris iš tėvų slaugys nepagydomai sergantįjį, kuris liks su kitais vaikais. 


„Mums svarbu, kad šeima į kambarį galėtų atsikraustyti su viskuo, kas sergančiam vaikui svarbu, ir likusį laiką praleistų drauge“, - akcentavo hospiso darbuotoja.


Tikimasi, kad per gerus metus nepagydomai vėžiu sergantys vaikai su šeimomis jau galės įsikurti priestate. Kaip sparčiai vyks statybos, priklausys nuo pinigų. 


Pagal statybų sąmatą, projektui reikia 1,2 mln. eurų, vieną trečdalį aukotojai ir geradariai jau surinkę.


Hospiso vaikų skyriaus statybas parems ir ketvirtadienį solidarumo bėgimą organizavusi Pal. Teofiliaus Matulionio gimnazijos bendruomenė. 


Kaip Eltai sakė gimnazijos direktorės pavaduotoja ses. Danguolė Gervytė, vaikams, mokytojams ir tėvams pavyko surinkti 5268 eurus. Bėgime su vėžiu sergančiais vaikais solidarizavosi net ir judėjimo negalią turintys mokiniai. 


„Kiek kas galėjo, tiek bėgo. Kas negalėjo bėgti - važiavo vežimėliais“, - sakė ses. D. Gervytė, pridurdama, kad mokykloje, kurios nemažą dalį mokinių sudaro įvairias negalias turintys vaikai, sveikata nėra savaime suprantamas dalykas.


„Labai džiaugiamės Pal. Matulionio gimnazijos bendruomenės solidarumu. Gražu, kad sveiki vaikai vienijasi su sergančiais per sportą, ir taip prisideda prie jų gerovės“, - sakė A. Gurnevič.


Pal. T. Matulionio gimnazijos solidarumo bėgimas.
Pal. T. Matulionio gimnazijos solidarumo bėgimas.
Organizatorių nuotrauka


Pal. T. Matulionio gimnazijos solidarumo bėgimas.
Pal. T. Matulionio gimnazijos solidarumo bėgimas.
Organizatorių nuotrauka


Hospiso darbuotoja dėkojo ir tėveliams bei mokytojams, bėgusiems kartu su vaikais ir prisidėjusiems prie to, kad paliatyviai gydomi vaikai paskutines dienas galėtų leisti drauge su šeimomis Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospiso vaikų skyriuje.


Higienos instituto duomenimis, 2016 metais Lietuvoje nuo vėžio mirė 14 vaikų, 2015 metais - 16, 2014 m. - 15, 2013 m. - 17 vaikų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis